mami, vreau un tatic nou...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Gabi, nu vreau sa fiu avocatul diavolului dar vezi sa nu-si doreasca fix exact taticul pe care il are si infloritul cu mami se marita si noul tatic sa nu fie un strigat de "hai intoarce-te". Pana la urma e tatal lor, si probabil timpul a mai estompat si imaginea scandalurilor.

Zic si eu asa doar ca sa nu te culci pe o ureche si sa investighezi varianta. Sper sa fie doar fabulatia mea:)

Marina


daaa, sper si eu sa fie doar o fabulatie
E tatal lor, dar numai biologic. Nu le-a fost alaturi niciodata, la aproape nici un eveniment. Din toate serbarile de gradinita+scoala cat au fost pana acum, domnul s-a prezentat la una si jumatate... adica de la una a intarziat mult si bine, si a asistat in totalitate la inca una. Si degeaba ii vede doar odata la doua saptamani, ca el e in forma de fiecare data... si daca nu face vreo gafa el, o fac socrii Si dracul e mai roz si mai pufos decat ei Nu zic ca nu am temeri totusi, insa deocamdata nu am vorbit de maritis, copiii isi cauta doar cu disperare un model masculin, un model de tata.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaalina spune:

Baietelul meu are aproape 4 ani si iesim impreuna foarte mult.
Dar ma simt foarte singura cand vine noaptea si nu are cine sa ma tina in brate, cand vin seara acasa si nu am cu cine sa vorbesc despre ce s-a intamplat peste zi. Copilul nu poate umple golul mare din sufletul meu.
Nu stiu daca ma intelegeti......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaalina

Baietelul meu are aproape 4 ani si iesim impreuna foarte mult.
Dar ma simt foarte singura cand vine noaptea si nu are cine sa ma tina in brate, cand vin seara acasa si nu am cu cine sa vorbesc despre ce s-a intamplat peste zi. Copilul nu poate umple golul mare din sufletul meu.
Nu stiu daca ma intelegeti......



Ai divortat recent? Se pare ca il mai iubesti si mai speri la el, nu? Rana asta se va inchide incet, mai ales daca il vezi des si tot iti inchipui ca mai ai loc in viata lui...


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

gabi gabi, judeci sentimentele copiilor cu okii tai. Nu conteaza cat stau, la cate serbari a fost e tatal lor si gata. Daca nu au o trauma de netrecut din cauza lui risti sa il puna pe un mic soclu in viitor. Mai ales ca tu fiind zi de zi cu ei trebuie sa ii si superi impunandu-le reguli etc. Ia zi de cate ori ii duci tu la MC? banuiesc ca aproape deloc ca esti mama responsabila si nu le dai tampenii sa manance. Cu el e fun merg la Mc unde in general nu au voie.

Din nou nu vreau sa fiu gica contra, vreau doar sa-ti pui si intrebarile de pe cealalta parte a baricadei sa nu ai surprize.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

stiu, Marina, crede-ma, am avut si eu la inceput teama asta. Sa nu-i pierd, sa nu se simta mai bine acolo decat acasa... etc, etc... si inca mai ma bazaie in cap cateodata chestia asta.
Nu stiu cat de mult le-ar place sa fie si un barbat zilnic in viata lor. Dar cand l-am intrebat pe fiul meu: vrei sa ma impac cu tatal tau? mi-a respuns cu o intrebare: ti-ai pierdut mintile?

Nu stiu cum va fi cand in viata lui ex va apare un bebe. El are prietena mult mai tanara, cu cel putin 15 ani, si ea probabil la un moment dat isi va dori un copil. Dar atunci nu va fi nici pe jumatate atat de distractiv acolo, cat e acum...

Si ca sa va zic perla de azi a lui fiimea, asa o discutie intre fete, in tramvai:
-mami, sunt evrei din aia care urasc oameni neevrei?
-da, puiut, sunt.
-mami, atunci eu il urasc pe tata.

p.s. suntem evrei:)





Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

sunnyday e bine si asa... daca va fi sa fie si tata la un moment dat sa fie, daca nu voi sa fiti fericite si sa fie armonie in casuta voastra. Se poate si fara tata deloc. eu nu l-am cunoscut decat dupa multi ani de viata si l-am vazut de max 15 ori in viata mea (de 40 de ani). Si totusi am fost un copil fericit, iubit, care nu a simtit nici o lipsa. Nu stiu insa mama mea cum s-a simtit... Stiu doar ca m-a iubit..

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput