mami, vreau un tatic nou...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Gabi, iti doresc din suflet sa fie omul potrivit. si eu, ca Adina, nu am de gand sa inlocuiesc tatal in viata fetitei mele.

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumesc. E bine si e normal ca tatal sa fie intr-adevar TATA.
Al meu ex cateodata are tendinte sa incerce, dar in zadar. Daca nu-i vine din suflet, n-are cum. Si oricum, in ochii juniorului el e un mare zero... In ultimul lor weekend sambata a stat cu copiii 3 ore. O ora la Mc, o ora s-a plimbat cu fiu-sau pe la magazine in timp ce pe aia mica au lasat-o la un loc de joaca pazit, si o ora drumuri prin oras. Atat, pentru un om care nu si-a vazut copiii 2 saptamani. Duminica la fel, i-a dus un pic la mall si acasa.
Cam atat se implica in viata lor. Iar prietenul meu, care e la 1200 km distanta de noi, vorbeste aproape zilnic chiar si cu copiii mei, ma intreaba ce fac copiii, cum se simt, daca au luat note la scoala, etc...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Gabi, eu te sustin cum procedezi tu. adica lasi copiii sa-si formeze singuri relatia cu tatal si opiniile despre el. eu zic ca e bine si-atata cat petrece cu ei, ca altii nu mai dau cu lunile sau cu anii pe la copii. si e bine ca tu iti vezi de viata inainte si le dai sansa sa vada si alt model de barbat, in contrabalanta.

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

multumesc. E bine si e normal ca tatal sa fie intr-adevar TATA.
Al meu ex cateodata are tendinte sa incerce, dar in zadar. Daca nu-i vine din suflet, n-are cum. Si oricum, in ochii juniorului el e un mare zero... In ultimul lor weekend sambata a stat cu copiii 3 ore. O ora la Mc, o ora s-a plimbat cu fiu-sau pe la magazine in timp ce pe aia mica au lasat-o la un loc de joaca pazit, si o ora drumuri prin oras. Atat, pentru un om care nu si-a vazut copiii 2 saptamani. Duminica la fel, i-a dus un pic la mall si acasa.
Cam atat se implica in viata lor. Iar prietenul meu, care e la 1200 km distanta de noi, vorbeste aproape zilnic chiar si cu copiii mei, ma intreaba ce fac copiii, cum se simt, daca au luat note la scoala, etc...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert


Cunoastem (*am scris un cuvant...si pe ala l-am editat )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

de ce l-ai editat?

Azi i-a luat, si i-a adus inapoi peste doua ore jumate... I-a dus le Mc, un pic in parc si atat. Fata si-a lasat mobilul in masina lui, si moamaaaa ce mutre facea taicsu cand trebuia sa urce un etaj cu mobilul ei saracul de el, ce chin pe capul lui...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudormiha1 spune:

copiii sunt foarte inteligenti si chiar daca sunt mici, mintea lor poate intelege unele fenomene pe care noi nu realizam ca ei le pot intelege. sunt fantastici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Papusile mele s-au obisnuit cu ideea ca tati e papa. Adik, nu stiu daca s-au obisnuit dar asta stiu ele si inteleg. In schimb se lipesc si se joaca cu toti barbatii care intra la noi in casa, prieteni, rude, chiar si cu electricianul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaalina spune:

La noi, tatal se implica in viata copilului, inca vine sa-l vada la 2-3 zile (probabil ca se va schimba situatia cand va avea o alta relatie stabila). Copilul e fericit asa!
Problema sunt eu. Vazandu-l asa de des, imi doresc sa fim iar o familie (el nu mai vrea).
Poate ca daca as cunoaste si eu pe altcineva, mi-ar fi mai usor sa depasesc divortul, dar cum si unde sa cunosc? ca in afara de serviciu si copil nu fac nimic, nu ies nicaieri..:(
Imi tot zic ca daca e copilul fericit sunt si eu fericita! dar nu e suficient, din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

mamaalina, de ce nu iesi cu copilul? ce varsta are?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Gabi, nu vreau sa fiu avocatul diavolului dar vezi sa nu-si doreasca fix exact taticul pe care il are si infloritul cu mami se marita si noul tatic sa nu fie un strigat de "hai intoarce-te". Pana la urma e tatal lor, si probabil timpul a mai estompat si imaginea scandalurilor.

Zic si eu asa doar ca sa nu te culci pe o ureche si sa investighezi varianta. Sper sa fie doar fabulatia mea:)

Mergi la inceput