Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *115*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

eu am reusit sa recoltez pipilica i a luta si sange din deget maine iau rezultatele.sper sa reusesti hepi





cum i-ai recoltat, te rog?

mi se pare cea mai mare provocare din viata mea de mamica .

poate gresesc eu undeva... hmmm...o sa iau o punguta cu mine la doc luni, sa imi faca un demo, cu toate ca mi-a spus oama cat de dificil este la fetite...

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

fetele am uitat sa va spun ca luta mea a scazut 500gr.sa ma ingrijorez?dana15 intru de pe mobil si e tare naspa da asta e




mai, eu cred ca m-as ingrijora. mi se pare mult 500 gr. acum, nu stiu cate kg are puiul tau. maia are deficit de greutate din lunile anterioare. daca puiul tau a luat foarte mult pana acum...poate o fi mai putin ingrijorator, nu stiu. dar eu stiu ca ei scad in greutate in urma unei afectiuni. asta spune cartile .

banuiesc ca de-asta ti-a recomandat doc toate analizele?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

cum s a trezit am lasat o fara pampers.aveam un vas steril pregatit.la nici 5 min a facut.iar eu hop cu vasul sub fund.de acolo am pus in recipient.gata

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Vik,imi pare tare rau de faza cu laptele:(( Eu de la 3 la 4 luni am alaptat doar noaptea si tot asa incepuse sa se trezeasca foarte des in ultimele doua sapt.L-am trecut pe lapte praf integral apoi dar de trezit sa stii ca se trezeste si acum de 2-3 ori pe noapte.Cere cam la 3 ore si am putut sa-l aman de vreo 2 ori cu suzeta cate o ora dar inca mi-e mila de el si nu vreau sa incep sa-i scot mesele de noapte.Incearca cu galafor si multa apa,poate iti revine productia..sunt momente si momente.Cu trezitul de 'nspe mii de ori pe noapte e mai greu insa si aici te inteleg perfect.Pup si tin pumnii sa fie bine Si lasa recuperatul,cand ai timp come&talk,ca e tare placut sa te conversezi in timp real

Bia,pup si imbratisez si eu

Moni zi cum e cu testul ala,l-ai facut? Hai ca eu am emotii deja!




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

da hepi de aici analizele.bine ca avea peste.acum are 8 kg.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

fetele am uitat sa va spun ca luta mea a scazut 500gr.sa ma ingrijorez?dana15 intru de pe mobil si e tare naspa da asta e

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta



Si bruce al meu a scazut så stii pe perioada cat a fost racit..cand am fost la spital cu el avea 300 grame mai putin..d..Tu spuneai ca Luta ta in ultima perioada a papat decat lapte parca nu??poate asta o fi si cauza.Cred ca va recupera ea cand isi va reveni.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

iulika am trecut o pe lapte ca nu mai vroia nimic solid.dar nici lapte nu mai vrea mai mult de 150 rar de obicei 120

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Dragelor..mi-ati lipsit!
Nu stiu ce fac cum fac, am revenit la stilul haotic de dinainte, e vraiste in casa, mereu am cate ceva de facut si niciodata nu am timp... Sunt dezorganizata rau..mi-ar mai trebui inca 5 maini si inca vreo 6 ore sa mai aiba ziua..

Nu am reusit sa citesc din urma, cum deschid o pagina, vrea mandra ceva..vine ora de suc, ora de masa, ora de somn..rufele din masina..imbrac- o pentru vaccin...Stiti si voi pe de rost cum e..da' ma simt depasita asa un pic, sunt si foooarte obosita nu m-as da jos din pat dimineata ..

Am ajuns acum acasa de la vaccinelu de 6 luni, nu a plans curajoasa mea, numai eu aveam un nod in gat..deh..
Am lasat-o in patutz sa ma dezbrac si a adormit mititica..asa cu adidasii in pucioare si cu geaca pe ea ..Am deschis geamul sa fie mai rece un pic.
Nu am mancat inca nimic astazi, mor de foame..uite asa ma ingras..zici ca-s insarcinata in luna a 6a, am un burtoi... ma ia deprimarea..

Acum ia ghiciti voi cine vine vineri in capitala? E curat covorul rosu, va intreb? Stam pana duminica, am intalnire cu 3 mamici cu 3 bebei , prietene bune de-ale mele , dar nu stiu in ce parc; O sa postez cand aflu si daca cineva vrea sa ne cunoastem voi fi cea mai fericita

Am vazut dimineata ca este azi ziua Monicai.. te sarut dulce, te imbratisez si iti doresc cea mai frumoasa viata, sa fii sanatoasa si iubita de baietii tai frumosi !!

Si imi pare rau ca am ratat ieri sa-i zic Alexutzului de Raluk "LA multe lunite !! " sa creasca mare si sanatos si fortos, sa ii bucure pe mami si pe tati!

Va pup pe toate si ma apuc sa citesc din urma..



Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Monica, la multi ani!

Sanatate si numai bine iti doresc!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Problema glutenului este tare controversata insa uite un studiu care este pro introducere mai repede:

http://www.wholesomebabyfood.com/wheatforbaby.htm#Whatabout

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput