Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *115*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

BCG este vaccinul impotriva tuberculozei.


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Este vaccinul impotriva tuberculozei.Cica dupa ce il fce treb. s se inroseasca,sa iasa puroi ceva de genul.La noi nu s-a intamplat nimic


mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

pt.ca nu are semnul acela specific pe mana stanga de obicei.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




Al meu a ramas cu o bubitza rosie..nu a copt, nu a supurat niciodata... dar nu m-am intrebat niciodata daca si-a facut efectul... trebuie investigata treaba asta.

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Buna. La noi la 6 luni l-a controlat sa vada daca are cicatrice de la vaccin. Daca nu avea nici un semn trebuia sa il repete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna fetelor!

LA MULTI ANI MONICA!!!! Sanatate, bucurii, impliniri alaturi de cei dragi...

Eu una ma dau batuta...nu mai pot tine pasul cu voi si imi pare tare rau. Din pacate am multe pe cap in acest moment si di cauza de stres cred ca sunt pe punctul de a ramine fara lapte...de doua seri se trezeste Isabela noaptea des, suge si mi se pare ca nu se satura. Azi m-am decis sa ii dau deseara completare lapte praf sa vad daca se mai trezeste noaptea...asta e. Ma bucur ca macar pina la 6 luni a avut aproape exclusiv lapte de la mine .

Va pup pe toate si incerc sa recuperez ca sa ne vedem mai pe seara la cheful Monicai ( e chef, nu?)

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

salutare
v-am citit in 2 reprize. una de dimineata si a doua acum. am reusit sa citesc tot.
nimic interesant la noi. astept sa se trezeasca picii sa m,a apuc de aspirat prin casa, ca n-am pe mr. robotics a lu iulika, sa faca treaba el in locul meu.

LA MULTI ANI MONICA!!!

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

am intrat in a doua jumatate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Fragutza am inceput sa mananc oua, ieri am mancat o bomboana de ciocolata. Saptamana trecuta am mancat nuci cu mucenici. Nu stiu daca are legatura, dar voi incerca sa nu mai manac nuci, oua pot manca, eu am evitat pentru ca in copilarie am avut o alergie.

Vik E foarte bine ca ai reusit sa ii dai o alaptezi atat de mult, incerca sa te odihnesti, sper sa treaca perioada cu stres repede. Inteleg perfect cu alegatul, azi am profitat ca a venit mami sa stea cu bebe si sa ma ajute la bucatarie si eu am stat mai mult pe net altfel nicio sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Am fost pe-afara in vreo 2 reprize azi. Dimineata, cu toate ca era zapada si o temperatura mai scazuta, a fost mai bine decat acum cand e soare, senin, dar a inceput sa bata vantul. Nu stau mult ca mi-e teama sa nu faca Maia ceva inainte de vaccin. DAAAAR, imediat ce facem vaccinul si afara e cald, nu mai intru in casa. JUR ca parchez carutul la padure si stam numai acolo. Abia astept sa renasca vegetatia, sa fie soare. M-am saturat pana peste cap de frig si vant.

Elle - multumesc de sfat. Am incercat si azi sa recoltez, tot cu punguta, si am ascultat sfatul tau, cum tb lipita. Esec si de aceasta data. A facut mititica, dar nu in punguta. E a treia zi de incercari. Azi n-am incercat decat cu o singura punguta pt ca s-a inrosit la fundulet de la ea si n-am lasat-o decat vreo 45 minute. Asta e! O sa mai incerc si maine....pana o sa reusesc. Ce sa fac?

Iulia - chiar vroiam sa te intreb daca a papat laptic cu cereale din bibe pana la urma. Noi, ai vazut, n-am reusit sa recoltam. Multumesc ca te gandesti la noi .

Lullaby - un pupic pentru Alex de la Maia. Tare mi se rupe sufletul cand citesc ce povestiti de DA-ul asta. Sanatate multa! Mai, pana la urma, observati ca aceasta afectiune nu trece orice ati face si orice tratamente ati incerca? Este criminala afectiunea asta! Te termina nervos. Dar pe Alex il afecteaza bubitele? Se scarpina? Natalia de Fraguta parca n-are treaba cu ele, macar asta sa fie bine.
of,of...

Fragutza - nu stiu ma ce sa zic cu mucutii Nataliei. Da' de ce nu-l suni pe doc sa-l intrebi?

Prietena tuturor, fata de la malu' marii, uka simpatica si voioasa pe unde-o fi?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

eu am reusit sa recoltez pipilica i a luta si sange din deget maine iau rezultatele.sper sa reusesti hepi

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

fetele am uitat sa va spun ca luta mea a scazut 500gr.sa ma ingrijorez?dana15 intru de pe mobil si e tare naspa da asta e

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput