FIV 269

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

in ziua 3 ai facut embriotransferul? cati embrioni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

am facut embriotransfer la 72 de ore si au fost 3 embrioni : 2 de calitate A si unul calitate B

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

si eu am avut 2 de calitatea a in ziua 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

merci, am mari emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Buna, fetelor.

Imi cer scuze ca nu mai apuc sa intru asa des pe forum, dar programul de la serviciu ma omoara. Stiu, nu am scuze, dar asta e situatia.

Va scriu acum pt. ca ma pregatesc (sau ma pregateam) pt. FIV4 (intre timp am ramas si fara ambele trompe). La solicitarea unui dr., am facut AMH si Inhibina B in ziua 2 a ciclului (eu oricum am un FSH mare - 9,6 in iulie 2009, si raspund f. prost la stimulari). Asadar azi am primit rezultatele la analizele de mai sus:
AMH - 0,79 (normal 1-8)
Inhibina B - 118 ng/L (ziua 1-2 a ciclului: 15-70; ziua 3-5 a ciclului: 45-120).

Din AMH-ul sub 1 deduc ca rezerva ovariana e scazuta rau de tot.

Dar de ce Inhibina B este atat de ridicata???

Ma puteti ajuta cu vreo parere?

Va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

buburuza spor la injectat
eu nu incep inca stimularea mai am de asteptat pana pe 25 deoarece endometrul este prea gros intrebarea mea este nu sunt prea multe 19 zile de inhibare?si mi-a fost schimbata si schema de stimulare asa ca am
in plus un pen de gonal de 900 UI si un pen de 450 UI pe care il ofer la un pret mult mai mic




Martie e luna mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Tabithalegat de inhibina B si Amh, tocmai am fost ieri la endocrinolog care mi-a dat urmatoarele explicatii - apropos eu am inhibina 130, deci si mai mult.
Daca ciclul nu s-a scurtat si inhibina B este mai mare decat normal, aceasta arata de obicei sindrom de ovar micro sau polichistic. Mi-a spus sa stau linistita, problema era daca era valoarea mai mica.
Legat de AMH, eu nu am facut aceasta analiza dar, prietena mea are o.5 la 30 de ani si dr Cocei i-a spus ca sanse sunt dar mai mici. Totul se va vedea binenteles la punctie.
Bafta multa!


Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

Cunoaste cineva pe dr. Bolintineanu Alina? Mi-a fost recomandata ptr. a face un nou FIV. Asa, prima impresie este buna, dar as vrea sa stiu mai multe despre ea. Daca cineva a facut FIV cu ea, sa-mi spuna cum a decurs totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Adhnana: multumesc mult pt. pareri. Mie ciclul mi s-a modificat in sensul ca nu mai este deloc regulat: de ex. in ultimele luni a venit dupa un nr. f. variabil de zile: 28, 26, 34, 24, 30, 24, 31. Azi sunt ziua 27 si nici un semn sa-mi vina ciclu. E drept ca in oct. am inceput stimulare pt. FIV (apoi am intrerupt tratamentul), in dec. mi-au fost extirpate ambele trompe, in ian. am facut histeriscopie... dar totusi... Pana acum vreo 2 ani imi venea la 28-30 de zile. Dupa care a inceput sa-mi vina la 24-26 de zile pana in oct. anul trecut cand, asa cum v-am zis, s-a dat peste cap...
Acum astept sa vad ce or sa-mi zica si dcotorii carora le-am scris, ca sa pot mai apoi sa ma programez si sa incep FIV-ul, daca o fi sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

tabitha, am vazut ca ai scris ca in octombrie ai inceput stimularea pt. FIV, pe care ai intrerupt-o. Poti sa imi spui te rog, la cate zile (saptamani) de la oprirea stimularii ti-a venit CM? Multumesc

Mergi la inceput