Licurici de ianuarie-februarie 2009 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cami, felicitari pt primii pasi, sper ca azi sa faca progrese in continuare
Crisspy, eu la ultima raceala a lui Vladut nu am folosit decat spray cu apa de mare pt nasuc si atat... sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, daca va intereseaza, cei de la Aramis, cu hainutele (www.imbracamintecopii.com) au colectie noua, de vara, spendida. Mi se scurg ochii...

Aveti numai grija la comision, o comanda compilata va scapa de el.

Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit

Particip la bazaruri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

fetele pentru raspunsuri

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Crisspy - eu pt muci nu am dat nik. Doar ii curat nasul cu ser cam de 2 ori pe zi atat.

Fotografii noi si vechi
http://lb2f.lilypie.com/NYCKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Vero si eu zc ca ai procedat bine

Gravidutele cum va simtiti?ceva greturi?

Cami felicitari pentru pasi

Vlad are muci, cand stranuta ii curg de ii ajung in gurita, ce sa ii dau?????

Mami puiutului Vlad Mihai

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Off, Bebelusi, sanatate multa lui Vlad. Eu pana acum nu am incercat pt muci decat ophtamesone si spray cu apa de mare, sprayul l-am folosit acum si mi s-a parut f bun pt ca se curata nasucul destul de bine... Poate mai stiu fetele altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

am uitat sa va zic ca am fost intr-o zi in mall si il duceam de manute, eu si cristi, si dintr-o data brusc ne lasa de maini si merge dupa ceva copii de pe acolo. nici in spate nu s-a uitat ca pleaca de la noi... parca vad ca o sa fie genul care dispare prin parc brusc.



Ce baiat mare ai daca deja pleaca singur Nici al meu nu se uita in urma pt ca stie ca sunt mereu langa el si cand are nevoie ridica mana sa-l ajut fara sa se uite la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Cadia felicitari si sarcina usoara!!!! Sa ai parte de un bebe sanatos.

Si intrebare ca nu stiu unde am pierdut firul eu, de ce acum suntem licurici de 2010? Parca eram de 2009...ori sunt eu prea obosita si nu compilez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Patri, eu ii aspir bine mucii, apoi ii pun 2 picaturi de Vibrocil pt copii si apoi Ophtamesone N. Cand mucii sunt mai grosi, inainte pun si putin ser fiziologic sau apa de mare.

Azi Alexia a fost mai bine. Are in continuare muci rauri rauri, tuseste productiv, dar parca e mai vioaie. Pana la urma, tot nebulizarile si-au facut treaba sau poate ca virusul buclucas e pe cale sa dispara.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Fetelor eu vin cu o rugaminte.

Ieri am mers la spital si m-am intalnit cu domnul dr. Liviu Pop, cel care se ocupa in Timisoara de fibroza chistica. A fost dragut si mi-a raspuns la o lista de intrebari pe care o aveam de la Ledi. Concluzia este ca ar fi foarte necesara o vizita la Timisoara. Constanta nu mai este centru regional acum deoarece doctorita de acolo este foarte bolnava si cea care o inlocuieste nu este suficient de pregatita. Prin urmare s-a mutat centrul regional la Galati.

Apoi dupa cum a mai zis Ledi si aici si a mai scris si pe blog, cele care au citit, in Constanta a cautat in disperare pe cineva sa ii faca fizioterapie lui David si nu a gasit nimic.

Doctorul de aici mi-a zis ca e foarte importanta fizioterapia, ca acel medicament foarte scump pulmozyne daca nu e insotit de fizioterapie e cam apa de ploaie. Plus ca tapotamentul pe care Ledi i-l face zilnic trebuie facut dupa o anumita tehnica si chiar alternat cu alte tehnici pentru a inlatura din stresul la care este supus.

Deci David are nevoie de o vizita la Timisoara pentru o evaluare completa si a stabili daca tratamentul ce il ia acum e ok (domnul dr zicea ca e prea putin Kreon cat ia el acum, sau se va stabili apoi daca are nevoie si de hepatoprotectoare). Aceasta vizita la Tm ar trebui sa tina undeva intre 7 si 10 zile timp in care Ledi sa invete tehnici si ceva fizioterapie pe care o face chiar ea.

Acum sunt mai multe probleme. Sotul ei nu prea ar putea pleca atatea zile iar fara el e destul de greu sa vina. Eu am sugerat ca drumul cu avionul ar fi cel mai simplu si mai scurt...tren direct nu este iar masina nu au. Aici as putea sa ii asteptam noi la aeroport, sa stea la noi acele zile, daca nu le stau in spital, si sa ii ajutam cu tot ce au nevoie deci ne-am putea descurca si fara sotul ei.

Insa orice metoda de calatorie ar alege pana la urma, ca inca nu au decis nimic, e scumpa. Mai ales avionul. Vizita probabil va fi facuta undeva pe la sfarsitul lui aprilie asa ca indraznesc sa apelez la voi sa punem din nou mana de la mana si sa strangem banii necesari de drum. Cu restul spre sa ne descurcam aici impreuna.

Va rog mult sa ii ajutati sa ajunga aici in speranta ca o sa il putem ajuta mai mult pe David. Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput