Licurici de ianuarie-februarie 2009 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bee, La multi ani, Alexiutei Sa fie sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata

ALEXIUTEI si multa sanatate

Micola ce tare ma bucur ca ai avut o noapte linistita ...la cat mai multe de acum incolo

Cristi bravo pentru control

Vero nu stiu ce sa zic cu tero ala mic...eu zic ca ai facut bine ca ai luat-o pe Alice de acolo, ca cine stie ce parinte avea copilul acela si dadea in altele...am vazut in poze ca aveti tot felul de locuri de joaca pe acolo, foarte interesante...pe la noi nu stiu sa existe ceva asa de mare si frumos...bafta la doctor, te asteptam cu vesti bune

Irina, draga mea, bine ca mai dai si tu cate un semn...am vazut pozicile, vad ca mai toti licuricii au o pasiune pt aspirator, sau numai astia 2 ai nostri sunt siamezi? Daca vrei medic de familie si pediatru in acelasi timp, care vine si acasa, iti dau nr. dr mele...mie mi se pare OK...da-mi un semn si se rezolva

Nici al meu Razvi nu vorbeste...o fi de la mersul asta care il acapareaza ...o fi de la gramada de dinti din guritza lui ...nici macar mama nu zice, de fapt nu a zis niciodata ...sper ca vrea sa-mi faca supriza de ziua mea si o sa zica si mama

Mey...a racit mama in ultimul hal ...am vb cu ea de dimineata si e moarta in papusoi, sta cu masca...faza nasoala e ca cred ca il ia si pe Razvi ca cica e apatic tare, maraicios, cred ca si cu muci ca se freaca la nas...pt ca noi nu am fost raciti pana acuma, io nu prea stiu ce trebuie sa am in casa pt situatii d'astea...adica am antitermice si antibiotice, da' pt muci in afara de apa de mare nu am nimik...voi ce le-ati dat copiilor de muci? ca sa stiu ce cumpar

Va pe toate, o zi frumoasa sa aveti

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Cristi, ma bucur tare mult de progresele facute de Carol , bravo lui Si o sa-i mai dai tonifiantul? Sunt sigura ca doctorul avea jucarii mult mai interesante decat ale lui , asa fac toti copii cred, de jucariile de acasa se plictisesc pt ca le cunosc si le au permanent la dispozitie


o sa i-l dau ca prima data a avut doar efecte bune, nimic care sa zic ca a mers prost sau ca a avut reactii adverse

sunt 2 ture de 10 zile cu 20 de zile pauza intre ele

avea fix aceleasi jucarii. adica cuburi de plastic si de lemn i-a dat. exact ca cele de acasa. da nu erau acasa. sa nu zic si ce zambete si ocheade le arunca la doamne, stie domnule deja sa vrajeasca femeile, tre sa-mi iau matura buna de acuma sa alung fetele de la usa.... ca doar l-am promis pe baiat

am uitat sa va zic ca am fost intr-o zi in mall si il duceam de manute, eu si cristi, si dintr-o data brusc ne lasa de maini si merge dupa ceva copii de pe acolo. nici in spate nu s-a uitat ca pleaca de la noi... parca vad ca o sa fie genul care dispare prin parc brusc.

si duminica am fost la cluj la mall si la toate se uita si zicea maaaaa de la mare.

la multi ani alexia de ziua numelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

la multi ani, alexia!

vero, urata intamplare!educatia e de vina!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

CADIA, felicitari!! O sarcina usoara si o nastere si mai usoara! cum zicea si roxana la toate... de 5 min!!!

Alexia, la multi ani!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani, Alexia!

Merci veronica
Mai ce patanie cu negriciosul! Si eu cred ca la fel as fi recationat. Dar parintii unde naiba erau?
Doamne, ma scut din minti nesimtitii astia care-si la sa copiii sa loveasca/bruscheze alti copilasi. Eu am avut nenumarate certuri in parcuri cu astfel de parinti.

anca multa sanatate!

irina sunt sigura ca acum, ca il ai pe Andrei si sti ce e in sufletul unei mame te impresioneaza mai tare cazurile astea. Sincer, cred ca esti tare sa faci meseria asta, eu una nu as putea.

cami felicitari pentru pasi!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

La multi ani Alexia! sa ai o zi frumoasa!

veronica, ce copil frate! bine ca ai plecat de acolo...eu trebuie sa recunosc ca daca indraznea sa-l bruscheze pe david nu scapam ocazia sa il ciupesc discret cat sa stea departe de noi cum povesteai tu asa...tot asteptam sa zici ca baiatul vb romaneste, cand ai descris copilul si comportamentul parca imi suna ceva cunoscut...

crisspy, eu am mereu antitermice, apa de mare, ser fiziologic (si pt nas si pt aerosoli) si vibrocil. si batista bebelusului. si tantum verde spray pt gat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Vero, urata patanie... dar se va mai intampla asa. eu am trecut prin experienta unui copil agresiv.. adica Patrick. care pur si implu impingea sau musca sau pocnea fara niciun motiv. si asta prin jurul a 2 ani... era un cosmar la locurile de joaca. ei au perioade asa in care nu se pot manifesta sau nu pot comunica asa cum isi doresc si solutia este agresivitatea.... nu inteleg ca nu e bine si nu stiu ca poate dauna altora. si trece.. odata cu varsta si cu cresterea puterii de intelegere.
Criss, sanatate multa mamei tale dar si Razvanului, sa nu o ia si el!
Cristi, felicitari pentru progresele lui Carol. imi place sindromul asta "jucariile altora sunt muuuult mai bun ca alea de acasa".... si il cunosc tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Vero, cred ca s-a speriat diafana de Alice...Offff...Multi parinti nu acorda atentie educatiei copiilor, din pacate...Merg pe principiul "lasa, cresc ei cumva..." Iar strainii chiar ii lasa pe copii sa faca ce vor, dc vor sa se tavaleasca, se tavalesc, daca vor sa tipe, sa tipe si uite asa...

Ma duc sa nebulizez fata si apoi sa ii cumpar un tortulet!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Fetelor de asta am intrebat cum ati fi reactionat voi...Eu am fost pusa pt prima oara in fata unei situatii de genul asta si cred ca am reactional instinctiv si mai putin rational...incercam totusi sa inteleg ce e in capul copilului.......
Dar cred ca solutia cea mai buna e sa pleci.

Fotografii noi si vechi
http://lb2f.lilypie.com/NYCKp1.png

Mergi la inceput