Breaking News - 8

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Interesant, foarte interesant! Daca nu m-ar incurca rau cifrele, i-as da chiar dreptate... unele sint vizibile de la o posta. Numai daca iau ziua in care a fost semnat testamentul + 7 ani...

Iar Halperin a luat un avans... dar nu spune si de la cine. Sigur, avansul se practica atunci cind e vorba despre carti, dar nu cred ca pentru astfel de biografii... mai ales ca artistul e in viata. Si a luat avans cu cinci ani inainte de a scrie cartea? De la editura sint mici sanse, atunci de la cine!? Sa traiesti 5 ani in Canada fara venit pentru ca tu scrii o carte e cam greu, cineva i-a comandat aceasta carte si l-a platit, la fel cum l-a platit sa spuna ca va muri peste sase luni... cine? Nu am ascultat tot interviul, dar eu tot ma invirt in jurul citorva personaje, care asa cum spunea una dintre fete, e clar ca e echipa de soc care a lucrat din greu la planul asta. Nu spun neaparat ca sub regia lui Michael, ar fi bine sa fie asa, dar mie imi este din ce in ce mai clar ca totul a decurs conform unui plan mare si citeva mai marunte... Sa vedem ce aduce procesul, care va fi inceput din cite am inteles pe 5 aprilie... si ca sa o iau si eu razna cu brio: 5.04.2010 = 12 sau 3 - mereu, mereu cifrele care e invirt in aceasta poveste cu 7 in frunte!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

[quote(normal ca la un mom dat, pionii din afacerea murdara cu procesele ar fi trebuit inlaturati, stiau deja prea multe, nu crezi?)



_



[/quote]

Fetelor ,rar mai apuc sa va citesc .Sunteti consecvente,bravo voua.
Am vazut ultimul filmulet si-am ramas ca de obicei,mai mult nelamurita decit lamurita si citatul de mai sus,al lui danat cred,m-a facut sa va intreb "despre ce discutati?"
Pe cuvint de mai inteleg ceva e mort?nu e? el a avut vreun amestec in toata treaba asta sau nu? pfua,nu se mai face lumina odata?


Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Medy foarte interesant filmuletul cu cifrele. Plin de simbolistica. Imi place ca este clar redata ideea pe care o tot sustinea in ultimii ani Michael, aceea de iubire, caci cu asta poti invinge tot raul ce domina acum lumea. Si asa este! Daca ne vom iubi unii pe altii, vom fi mai toleranti, lumea va progresa, ne vom apropia mai mult de divinitate si de ce nu, toata atmosfera va fi purificata prin energia pozitiva degajata de noi. Daca va uitati ce se intampla cu lumea, cu planeta, putem sa ne gandim ca alta sansa nu avem.
Dumnezeu ne-a lasat liberul arbitru, in lume exista deopotriva si binele si raul, daca oamenii vor inclina spre rau, atunci Dumnezeu ne lasa, e alegerea noastra. Dar daca vom merge catre bine, cu dragoste si energie pozitiva, atunci si El ne va ajuta si va progresa totul.

Hannen pai noi nu ne "linistim" asa usor in ceea ce-l priveste pe MJ si oricum, subiecte avem cat nu putem noi sa analizam Si da, noi (cateva) credem ca nu e mort.



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

M-as bucura enorm sa stiu ca n-a murit, ca e viu acum. si ca e fericit.. dar, pe de alta parte, il admir prea mult ca sa cred despre el ca i-a inselat pe toti, simulandu-si moartea si ca si-a parasit copiii. Ganditi-va cata sferinta a provocat in randul fanilor, am inteles ca unii s-au si sinucis, apoi cate discuri s-au vandut "special" dupa moartea lui, plus incasarile pentru This is it... Sau s-a gandit ca ii va recompensa cand se va intoarce? Hmmm... Mai rationala mi se pare ipoteza c-a fost omorat de oameni cu interese, decat ca si-a inscenat singur moartea... Dar cel mai trist este cand ma gandesc ca a murit, pur si simplu, cum moare tot omul, ca tot din carne si oase era si el. O actrita, Brittany Murphy, a murit cateva luni mai tarziu, la 30 de ani si sunt atatia oameni si mai tineri care mor... chiar mor, li se termina viata.
Eu am, totusi, o singura indoiala totusi : la O2 nu mi s-a parut ca era el!!! Ori era mult prea schimbat, ori era altul...m-a socat aparitia aceea!

Scuze daca interventia mea a fost inoportuna. Sa stiti insa ca si eu il iubesc si as vrea sa il stiu in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Nu consider inoportuna interventia ta, Cristina. Cateodata gandul imi zboara si mie la ceea ce ai scris aici, dar doar pentru o clipa, caci sunt atat de multe lucruri care "nu se leaga" in legatura cu disparitia lui Michael sau atat de multe coincidente, incat chiar ratiunea imi spune ca "e ceva putred".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

M-am enervat la urmatoarele parti ... Ce-au putut sa faca din muzica lui mj...!?

http://www.youtube.com/watch?v=azUAe4IVWkU



"There's nothing that can't be done if we raise our voice as one." - Michael Jackson
MJ is the man, MJ is the captain, MJ is the light, MJ is the faith



howard stern e sub orice crtitica...cum naiba isi permite sa vb asa despre el si muzica lui???...mi-e greata efectiv

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Iar eu cred ca nu e mort si ca el este in spatele planului doar in proportie de 20%, din pacate, dar iau in calcul si asa ceva... In rest, inclin mai mult spre un plan al altora (acel plan B in locul celui numit A, care erau concertele... despre care am mai spus), in care el este marea si tragica victima, ca atitia alte victime ale jocurilor din aceasta lume, fie ca sint in arta, fie ca sint in razboi sau in alte domenii... peste tot sint victime ale acestor jocuri mizerabile de culise.

Dar eu am o parere foarte buna despre inteligenta lui MJ, am avut-o dintotdeauna, si se poate sa fi gindit bine di de foarte mult timp un plan de retragere... si nu ca sa-i insele pe toti, ci ca o retragere din lumea scenei ca un rege ce este... Sincer, la ce i s-a facut in timpul vietii, cei care l-au umilit si l-au denigrat meritau din plin asa ceva... iar cei care l-au iubit dintotdeauna, l-ar intelege si l-ar ierta, nu-si doresc decit sa fie siguri ca e viu si sanatos.

Eu vad altfel lucrurile, ca pe un revers al medaliei: el a muncit pentru albumele lui, pentru unele a fost rasplatit pe masura, pentru altele a pierdut pentru ca din cauza mizeriei in care a fost tirit de oameni si de o parte din presa care isi umple buzunarele datorita senzationalului si scandalului... el a pierdut banii investiti, munca lui nu a fost apreciata la adevarata ei valoare, iar pe el l-a distrus ca om. Asa ca, practic prin vinzarile de dupa 'moarte' practic si-a luat banii inapoi si lumea muzicala l-a pus acolo unde ii era locul. Tocmai pentru ca eu cred in inteligenta lui, vad posibil sa fi pus la punct un asemenea plan, altii sint distrusi si calcati in picioare, definitiv si fara drept de replica, il vad in stare ca el sa nu fi fost si sa recurs la asa ceva, cu toate riscurile. Si nu spun ca si-a parasit copiii, nu stim care e adevarul, daca si-a inscenat moartea, nu putea sa o faca decit cu ei, mai ales cu cei mari, cel mic stie ca e in vacanta... nu? I se va explica pe parcurs, cind va intelege... Oricum, i-a pus la adapost definitiv, pentru toata viata si daca a facut-o, eu cred ca a facut-o in primul rind gindindu-se la copii.

Asa-zisele sinucideri sint din nou puse acolo de presa de scandal, nu am vazut nici o stire, nici un forum, nici o mama care isi plinge copilul mort din cauza mortii idolului lui... pe nici un site sau in nici un ziar serios. Credeti ca ar fi pierdut jurnalistul o asemenea sursa de vindut ziarul? Ma indoiesc, au aruncat vestea atunci si atit, nu s-a mai spus nicaieri nimic despre asta si citesc zilnic stirile despre el, peste tot.

Ginditi-va ca totul s-a intimplat intr-un moment foarte bun, daca murea acum doi sau trei ani, inainte de revenire, nu cred ca ar fi iscat moartea lui asa ceva...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput