Breaking News - 8

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia




Ginditi-va ca totul s-a intimplat intr-un moment foarte bun, daca murea acum doi sau trei ani, inainte de revenire, nu cred ca ar fi iscat moartea lui asa ceva...



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)




Nelia eu vad in cam aceeasi directie lucrurile, insa cu mici modificari: eu cred chiar ca a fost creat "momentul cel mai bun" in sensul ca se stia inca din start ca aceste concerte NU VOR EXISTA niciodata, totul a fost regizat special pentru o disparitie cat mai surprinzatoare, unica si memorabila (cum altfel cand e vorba despre MJ).
Si normal, stim toate de ce s-a regizat asa (cu toata desfasurarea de forte de la repetitii,selectie echipa, dansatori, etc): pentru castigurile ce aveau sa urmeze daca totul parea cat mai real. Nu e prima data cand sustin ca cei din spatele evenimentului sunt foaaarte buni psihologi si este foarte posibil sa fie unii si aceeasi cu cei de care MJ se temea ca-l vor omori candva.




_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pai, de asta am spus si eu asa, in sensul ca a fost creat momentul, e prea bun ca sa fi venit de la sine! Nu prea am inteles e vrei sa spui cu ultima propozitie... adica tu crezi ca momentul a fost creat, disparitia spectaculoasa... dar Michael este mort!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

pai daca tu Nelia crezi ca eu as fi zis asa ceva, ca MJ e mort, atunci inseamna ca am batut campiile pina acum cu gratie, dar degeaba
Eu tocmai, ca aproape la fiecare mesaj spun (clar, cred eu) ca eu il cred inca viu...




_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

http://www.contactmusic.com/news.nsf/story/joe-jackson-to-file-wrongful-death-suit-against-murray_1136668

http://jam.canoe.ca/Music/2010/03/24/13339931-wenn-story.html?cid=rssentertainment



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danat, pai tocmai de asta si spun, ca eu stiam ca si tu il simti ca si mine... Dar in ultima fraza ai zis ca cei din spatele planului sint buni psihologi, poate chiar aceiasi de care ii era teama ca il vor omori odata... si mi s-a parut ca tinzi spre varianta cu victima. Scuze de neintelegere. Cei 20% ai mei sint tare intariti de faptul ca nu-l simt mort...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ieri citeam intr-un ziar de aici ca fostul bodyguard Alvarez nu mai stiu cum, a declarat clar ca MJ nu e mort si ca dr Murray de fapt a ajutat cu propofolul et Co, la tot teatrul... Nu am gasit pe net declaratia sa o atasez. mai caut.




_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Aha, Medy, tare filmuletul cu mesajul



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Danat, si eu am apreciat mesajul si cred ca cel care a realizat clipul e un apropiat sau un om care stie foarte multe... Am dedus asta dupa profilul lui de pe you tube , dupa numele celor care ii sunt prieteni acolo etc.
Astazi e ziua justice4mj pe twitter. Daca aveti cont , va rog sa intrati si sa sprijiniti actiunea.

"Michael Jackson gave of his life, his childhood and his soul to entertain us .
We, the fans of Michael Jackson , owe it to him to be his voice NOW...
You can help us and join this Global World Wide Effort on March 25th - 12 hours of DEMANDING Justice for Michael. We begin at 12 NOON EST...Our friends in Europe will kick-off this effort...and then, we head to the East Coast- MJ Fans will Rock it and take over twitter, then Central MJ Fans and then Pacific Coast MJ Fans.



This Internet Rally will take place via Twitter, via Facebook, via Myspace and via email.
HOW YOU CAN HELP:
Spread the word on every Michael Jackson forum and ask, your friends to join us.
Type in #JUSTICE4MJ via Twitter.
Dedicate your Status on Facebook to Justice for Michael
During 12noon EST to Midnight EST - send an email or fax to
DA Steve Cooley, District Attorney Jerry Brown and Governor Arnold Schwarznegger
Take a Picture of you and your Friends and display it on our Site- so, we can see the GLOBAL Picture Unfold!!!
Prior to the event -Contact your local newspaper and/or radio station- and let them know- about our efforts! Invite others to join you!

The Power of Michael Jackson is AMAZING ! And on March 25, the world -will see , how powerful - we really are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Potrivit site-ului
http://www.accesshollywood.com/alberto-alvarez-allegedly-still-working-for-jackson-family-in-wake-of-latest-allegations_article_30413
Alvarez lucreaza in continuare pentru familia Jackson, protejandu-i pe copii

Mergi la inceput