Breaking News - 8

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

Legat de stirea din TMZ despre Coca-cola, urmariti ce spune persoana
http://www.seeingclues.blogspot.com/

"There's nothing that can't be done if we raise our voice as one." - Michael Jackson
MJ is the man, MJ is the captain, MJ is the light, MJ is the faith




Foarte interesant.
Medy ca de obicei esti o bomboana.


Nelia, si eu abia astept dar mai bine sa nu ne facem iluzii, nu are cum sa se intample ce am vrea noi. Dar sunt curioasa cum o s-o dreaga.
Sper sa ne tina Medy la curent.


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pai, da, unde mai gasesti asa un doctor competent, este pacar sa-si piarda dreptul de a 'vindeca' si alti oameni, mai ales artisti cu personalitate, care vor multe si devin atit de frustrati cind nu obtin, incit se medicamenteaza singuri, ba cu Propofol, ba cu Coca-Cola (cred ca moare Pepsi de ciuda ca Michael al lor, dupa ce s-a ars cu Pepsi, bea Cola!).

Si, trecind peste acestea, in asteptarea marelui moment din emisiunea lui Uri, anuntat pe 2.04.2010 pentru posibila data de 9.04.2010 (acum daca tot am devenit paranoica, sa dau friu liber a aceea ce am devenit: 2 (aprilie) + 7 (zile, o saptamina cum a spus Uri) = 9 si tot 9 da si daca aduni cifrele de la data de 2: 2+4+2+1= 9. Si daca aduni data de 9 cind se va intimpla sau nu presupusul eveniment: 9+4+2+1=16 adica 1+6= 7... mai sa fie, din nou aceleasi cifre 7 si 9???, vreau sa va spun ca eu tot sincer il simt pe doctor.

Bine, ca si-a incalcat aparent juramintul si a indopat cu medicamente un pacient la cererea lui, si inca cu medicamente care ar fi trebuit administrate in spital si in nici un caz pentru tratarea insomniei... si toate acestea pe bani foarte frumosi... asta e clar, numai nevinovat nu este. Numai ca nu este acuzat pentru ce trebuie, el este acuzat de moartea pacientului si el neaga de la inceput acest lucru, inca de cind a refuzat sa semneze actul de deces. De ce oare? Mai erau atitea metode de aparare, de ce a ales aceasta? Poate pentru ca spune adevarul? Poate pentru ca MJ a profitat de un moment de neatentie nepermisa a medicului platit de el cu atita amar de banet tocmai pentru a fi atentia intruchipata si... a 'murit' un pic!?!

A murit cu adevarat sau nu, cert este ca in momentele in care a iesit din camera pe care nu trebuia sa o paraseasca, se puteau intimpla multe lucruri: pacientul sa moara de-adevaratelea, cineva sa profite de neatentia medicului si de starea de inconstienta a pacientului si sa duca la indeplinire cine stie ce plan criminal sau... pacientul insusi sa profite de toti profitorii si de toate neatentiile din jurul lui si sa-si duca el insusi planul la bun sfirsit, ca doar el era masina de facut bani pentru toti.

In aceasta ultima varianta, ajung fara sa vreau din nou la Dave Dave... ma intriga acest personaj (mai ales cel aparut in emisiunea lui Larry King, din cind in cind mai urmaresc filmuletul de acolo si... influentata de conspiratie sau nu, tot la ochii si la gesturile lui Michael ma duce gindul si simtirea), cu atit mai mult cu cit nu se poate verifica daca mai traieste, daca nu cumva a murit de ceva vreme din cauza afectiunilor si MJ cel iubitor de deghizari nu i-a luat cumbva locul temporar pina in momentul in care i l-a luat definitiv. Cine poate afla adevarul, exista vreo cale?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Tare faza din poza cu Coca Cola. Deci Dave Dave...asa cum am maispus cand s-a postat aici prima data interviul de la Larry King, ma frapeaza, inafara de asemanarea fizica (bine, uitand de masca), mimica fetzei cand vorbeste (ridicarea din sprincene atunci cand vrea sa fie mai convingator) si vocea, inflexiunile specifice. Chiar asa sa semen un ...simplu Dave Dave si la inflexiuni cu Michael Jackson, oricat de prieteni ar fi?! Si de ce l-ar fi invitat tocmai pe el Larry King? Ca nu imi amintesc sa fi spus ceva deosebit in acel interviu...



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Citisem acum cateva luni ca lui Michael ii placea Cola (adica,pus sa aleaga intre cele doua bauturi, a ales cola).
Motanik, daca gasesc ceva interesant postez si aici. Adevarul e ca am triat materialele caci n-am vrut (poate) sa monopolizez spatiul. La un moment dat eram cam singura pe aici ...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Medy, nu esti singura, eu citesc mereu, chiar daca nu scriu ceva de fiecare data. Ma bazez pe tine ca mereu aduci aici stirile si nu mai caut deloc in alte parti.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Salutare, fetelor si Hristos a inviat!

Vad ca iar v-ati incins in teorii. Uri Geller acesta (ca sa nu zic asta) face emisiuni de magie si de tinut lumea cu "fundul pe ace" in mai multe tari, am vazut si eu pentru cateva minute pe cea din Grecia si nu mi-a placut deloc, se vede ca e regizat totul si el face niste mutre de zici ca acum se scufunda pamantul in fata lui. O avea capacitati paranormale, nu sunt eu in masura sa judec asta, dar multa lume se indoieste...Iar cu ce zice despre misterioasa apartitie, nu cred o boaba, nu stiu, mi s-a pus pata pe el

Si nici nu cred ca Michael va mai aparea vreodata, ce... Elvis sau Jimmi Hendrix au aparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Adevarat a inviat !
Daca va aparea sau nu, nu stiu ...
deocamdata s-ar putea sa fie chemati copiii sa depuna marturie
http://www.popeater.com/2010/04/07/michael-jackson-kids-testify/

Mergi la inceput
Mergi la inceput