**Zmeurici de iulie-august 2009 (33)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am reusit azi cu trezitul, papatul si plecatul dupa Marco.
Doar ca nu i-a prea placut mancarica, daca puneam poate putin usturoi era mai gustos. cu toate ca a gustat si din spanacul nostru si nu se da in vant dupa el.

Multumim fetelor de complimente. toti sunt niste frumosi.

Cornelia felicitari pt. vocabularul bogat a lui Vladimir. si insanatosire grabnica. bine ca ai stat acasa, sa-ti mai revii si tu.
Uliiasi, colajul l-am facut rapid cu windows movie maker. am cont si pe onetruemedia, dar mai rapid fac cu asta.
Inutsa of si voi tot prost cu mancarica?
Pogos super faine pozele si ce bucalat e Tudorel...tot un zambet.
Sa va iasa dintisorul cat mai repede.
Alina cand mai ai timp si de sala? cu cibe ramane Stefan?
Bafta la repetitii lui Marie, draga de ea, cum reuseste sa se imparta?
eu merg la prof. Marius Leretter pt. implanturi.
http://www.implant-prosthesis.com.ro/contact.htm
Noce super ca v-ati leganat azi si a sewrvit in parc.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Noce abia astept sa vin in parc insa nu imi vine sa ma incumet inca cu carutul in tramvai (am 2 statii) iar pe jos e destul de mult caci trebuie sa trec pasajul Lujerului si e ocolit asa. Asta vara m-am incumetat pe jos acum insa parca nu imi vine..iar in tramvai cu cine stie ce muciosi, stranuturi, haine groase si alte inghesuieli ..dar vin eu..cat de curand
Poate in parc nu se simte asa vantul caci e open space insa aici printre blocuri si stradute turbion se face....si inalta praful si mizeriile in turbioanele acelea de nu stiu cum sa ma feresc. oricum m-as da tot vantul vine in carut si in fata Evei..poate am sa las prelata de ploaie desi ii limitez orizontul.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:



Alinuta La Multi Ani ferciti!!

La Multi Ani si zmeurelelor nascute azi sa creste mari si cuminti

Pogos zmeurele noastre sunt pe aceeasi lungime de unda.Nici a mea nu mai vrea sub nici o forma nimic solid .Inca avem nasucul infundat si gingiile umflate macar de febra am scapat si noi.Am amanat si noi diversificarea macar pana la sf de saptamana acum numai cand vede lingurita inchide pliscul si intoarce capul (si abia ce incepusem sa ne diversificam si noi)E tare maraici si nici suzeta nu o mai vrea de vreo 3 zile

Giova bafta la dentist stiu cum e sa scapi fara durere

Am inceput sa zicem si noi sa zicem ma -mam cand nu ne convine ceva si de azi a inceput timid sa ridice funduletul dar in loc sa merga inainte ea da inapoi

Va pup ma duc la maraici

cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

seara fetele.noi am ajuns cu bine in ROMANIA duminica seara pe la 9 dar ieri din pacate pe la 6 DENIS a inceput sa vomite ff tare de am ajuns cu el la urgenta.au spus ca re rosu in gat si ca virusul sa transmis la stomacel,mi_a dat reteta si am venit acasa.pe la 24 ma trezesc sa i dau tzatza si puiul meu ardea,avea febra 38.5si diaree.toata noaptea nu am dormit ca saracutul atipea vreo 30 de minute si se trezea ca vroia in brate,mititelul e asa de cuminte si cu febra tot rade si are chef de joaca.voi ce le mai dati la zmeurici pt febra?de papat nu a vrut sa pape nimic doar tzatza din cand in cand
va las ca sa trezit gogoselul

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

monitza si pe noi ne chinue rau dintzucii, si de duminica e asa de maraita macar bine ca doarme noaptea ca peste zi nicaieri nu-i bine nici macar in brate si imi face si febra usoara de 37,5-37,7
giova mi s-a stricat pompa de muls si am zis ca numai dau bani pe alta pt inca putin, dar nu renunt la alaptat ca si asa e sclifosita la lapte praf, stie ea ce e bun
am vazut pozicele sunteti minunati
iulie.auq deci ai gasit buba.. ma gandeam ca eu nu stiu cauta si m-am tot invartit ca coaiele in caldare

nu stiu ce am vrut sa va mai zic, ca zmeurica mea face galagie in bratele mele si nu pot nici respira
am tot vrut sa va intreb daca bebeii vostri regurgiteaza?
eu numai stiu ce sa-i fac gogosii mele, inca de la inceput imi regurgita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

theea ce am ras cu datul inapoi.. exact asa face si Patri de 2 zile, in loc sa mearga inainte ea tot inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Monica, insanatosire grabnica!

Blanca, eu veneam cu carutul pe jos la Cora prin parcarea de la plaza si era destul de ok drumul.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:


intru si eu repejor sa zic


LA MULTI ANI ALINUTZA! Sa fi iubita ,rasfatata si sa slabesti repede


copilasul meu doarme dupa inca o zi f agitata...vrea doar sa mearga, are niste intoarceri...rapide nene...tre sa fiu cu ochii pe el ca pe butelie, daca il tin in brate se zmuceste se unduieste ca un vierme ,iar cand il schimb e jaalllleee ,urla ca nu vrea culcat,asa ca am invatat sa il schimb in brate,stand in fund

Blanca , eu cand ii faac mancarica cu cartof pasez separat cartoful(la furculita) si restul in blender si nu mai iese cleios

Giova, Edi se face mai frumos pe zi ce trece ,de Marco nu mai vorbim

mai ciesc din urma si revin




http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Buna seara zmeurici!
Multumim de urari si uram si noi sarbatoritilor de azi 'multa sanatate si sa cresteti mari!'
La multi ani Alinutza!
Aici poze cu M-C daca vi s-a facut dor de ea http://picasaweb.google.nl/mcatalinasp/LunitzaASaptea#5447699381890302194
De la 6 la7 luni progresele sunt astea: sta in fundulet singura, a invatat sa se intoarca de pe burta pe spate, doarme de la 7:30 seara pana la 7:30 dimineata. Inca nu a luat-o in patru labe.
Mancarica ii place din ce in ce mai mult. Asa papam noi:
8- cereale cu lapte
12-13- doua pere(sau :para cu mar, iaurt in care pun fructe, pepene galben,mere cu branzica)+un pic de lapte de sete, cam 50ml
16-17- legume, daca ii place nu mai bea laptic ,daca nu, noroc ca avem laptic. Succes am avut cu fasole verde, dovlecel si cartof dulce. i-am dat si galbenus de ou, jumatate.Desert, pruna, nu se mai satura.
19-baita, laptic250, nanita.
Intre mese daca iesim afara ii mai dau sa molfaie un biscuite sau chestiile alea facute din orez. un fel de pufuleti.
La 7 lunite are 8kg si 70cm
Am incercat si eu biscuitii a la Noce dar mi-au iesit un fel de turte indesate si acre. la gunoi direct.Nu stiu ce am facut gresit.Nu mai incerc.
I-am facut pasaport si deabia asteptam sa venim in romania. 6saptamani si o sa fie si ea botezata.
Acum va pupam si sa aveti o noapte linistita. Va citim nu scapam un mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Buna seara la toata lumea

Vin si eu la spartul targului, dar nu vreau sa inchei ziua fara sa multumesc tuturor mamicutelor care mi-au adresat un gand bun astazi. Va multumesc din suflet, mi-au mers cuvintele voastre exact la inima si chiar m-am emotionat profund cand am vazut ca mamicute dragi mie au intrat si mi-au lasat un mesaj. Pupici tuturor si sa fiti si voi fericite si implinite alaturi de familiile voastre...

Eu astazi am avut un program de relax si de socializare..adicatelea am plecat de acasa la 9 dimineata si m-am intors acu' o ora. Cica am avut liber de la sot si cupil sa-mi fac de cap (macar o data pe an)...asa ca am inceput cu coafor, cosmetica, spa..si am terminat cu o masa usoara si bio la un restaurant din centru.

Ma retrag acum pentru ca sunt putin joviala de la cele doua pahare de vin dar revin maine cu un mesaj mai consistent si cu mai multa energie.

Mergi la inceput