BIOGENESIS FERTILITY CENTER(14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ioana eu iau Yasmine. Pe schema era din 12 dar mi-a venit ciclul mai devreme si am inceput pe 9. Am avut ciclu normal, nu am observat nicio dereglare. Nici eu nu am luat pana acum AC si aveam emotii, nu stiu ce sa-ti zic de reactia corpului tau. Cred ca ar trebui sa-i intrebi. Poate vine ciclul cum era trecut in schema si atunci se cam rezolva problema ta. Bafta!

Ady, Luca bafta la ecografie azi! Sa veniti cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ioana eu stiam ca Yasmine sunt dintre anticonceptionalele care sunt mai slabe , adica cu o doza mica de hormoni.
Tin minte ca inainte de primul FIV, Marinescu mi-a dat Marvelon. Care mi-au dat stari naspa, ameteli, pofta de mancare etc.
De la Yasmine nu am avut aceleasi efecte nedorite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Buna seara,

Poate ma ajutati cu raspunsul la urmatoarea intrebare: pentru chlamydia din sange se fac toti anticorpii? Adica si IgG si IgA si IgM? In lista de la Biogenesis nu se precizeaza. IgM-ul dureaza 16 zile lucratoare si ma cam grabesc.

Multumesc mult. O seara buna tuturor si multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

IgA= imunoglobulina care arata daca infectia s-a produs pe cale vaginala
Analiza depisteaza; daca; pacientul prezinta; o infecie cu bacteria Chlamydia trachomatis, una dintre cele mai comune boli cu transmitere sexuala;. Īn acest caz, o serie de anticorpi vor fi activati, printre care si anticorpul IgA.
IgG= imunoglubulina care arata daca ai avut Chlamydia,adica ai anticorpi
IgM= imunoglobulina care arata daca ai Chlamydia in prezent

Eu am facut doar IgG si IgM, dar am facut si din secretie chlamidya.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:



Multumesc mult pentru raspuns. Am fost depistata cu chlamydia si am facut recent un tratament cu antibiotice. In acest caz cred ca va trebui sa fac si IgM-ul care arata daca am inteles corect daca exista in prezent o infectie. Urmeaza sa fac si analiza secretiei desigur.

Multumesc mult inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Cu placere. Bafta

Catalina multumesc pt corecturile de rigoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Multumesc, sa fie. Si tie la fel! Sincer am cam obosit, dar simt ca sunt pe drumul cel bun. Sper sa iasa bine toate analizele si in iunie sa demaram in tromba proiectul FIV :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Aoleu....cum sa obosesti?!

adriana - nici o problema.

education - unde esti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Ai dreptate Catalina. Pentru asa un scop nobil n-ai voie sa obosesti ;)din nefericire trec printr-o perioada foarte stresanta si la serviciu :(. Dar sunt convinsa ca in cele din urma va fi bine. Culmea e ca nu sunt o fire optimista, ba din contra, insa ceva imi spune ca n-am batut atata drum degeaba. Sper sa vin in curand cu vesti bune. Ceea ce va doresc la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Trebuie sa fii optimista si plina de speranta. Este primul pas spre reusita.



Mergi la inceput