Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

Sevus fetele care fac FIV in Ungaria !

Ma numesc Mihaela , am mai scris acum vreun an pe alte subiecte de FIV, intre timp m-am decis ptr Fiv in Ungaria, la Budapesta probabil. Am 3 nereusite la Bucuresti si as vrea sa schimb clinica (si tara )...

As avea si eu cateva intrebari pentru cele care sunt mai in tema.
- cum ati ales dr la clinica ? am tot vazut aici ca dr Kovacs are rezultate bune. Aveti o adresa de mail prin care pot lua legatura cu el ?
- as dori sa-mi fac o programare cat mai curand posibil, credeti ca pot prin mail sau trebuie sa sun ?
- stie cineva in ce zile il gasesc pe dr Kovacs la clinica pentru consultatii (sau poate e zilnic acolo...am vazut ca e o clinica foarte mare)
- aveti idee daca cineva de acolo de la clinica poate / stie sa traduca analizele in limba lor ?

Va multumesc anticipat !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Hello!

Am sesizat de mult ca la Budapesta e mai scump cam cu 500 euro/ aceeasi procedura.
In oct 2009 la Szeged am platit 432.000 ft (FIV+ICSI) iar in februarie 2010 la Budapesta 520.000 ft (FIV+ICSI).
La Budapesta am si congelat dar pretul ne-a fost comunicat cu mult inainte de a sti daca avem ceva de congelat sau nu.
Iar ICSI ti se face si daca sotul e ok, si daca ai putine ovocite. In cazul meu, am avut 8 oo, din care 4 le-a lasat la fertilizare naturala si 4 cu ICSI.
Sincer, nu m-a interesat diferenta.... Conteaza reusita!

Referitor la traducerea analizelor, eu m-am dus la P.K. cu toate analizele (si aveam un teanc, nu gluma) in romana, netraduse. Cred ca termenii medicali si valorile se pot intelege oricum. Nu mi s-a solicitat nicio traducere si au fost puse la dosarul meu de la clinica.

Pupici!

Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Salutare, fetele!
Nu am mai scris de mult timp la voi dar sa stiti ca va citesc aproape zilnic, asa ca sint la curent cu tot ce se intampla. Va tin pumnii tuturor si va doresc succes!
Am vazut ca ati discutat de banii pe care i-ati platit la Budapesta. si eu am platit in oct 2009 tot 520.000 huf, echivalentul a 2000 euro. Cred ca pretul depinde totusi de nr de ovocite la care se face ICSI (eu am avut 6 ovo cu ICSI, 6 fara), de stadiul la care au ajuns embrionii inainte de ET. Si inca ceva: factura pe care am primit-o de la clinica nu avea ca furnizor clinica Kaali ci Dr Peter Kovacs...
Va pup pe toate si muuuulta bafta!

zapp 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:


Buna

Imi pare rau ca am "incis" spiritele.
Mairis- multumesc pentru explicatie. Inseamna ca la Budapesta este mai scump.

Mamivreau- poate ar trebui sa actualizezi putin preturile pe prima pagina astfel incat sa diferentiem cele 2 clinici.

miro - din experienta mea trebuie sa dai un eamil,primesti raspuns si te duci sa discuti cu dr, dupa aceea te vei hotara.
Eu am trimis un email, gasesti adresa pe prima pagina, si am primit raspuns cu data in vederea consultatiei. Mi-a placut foarte tare dr PK, mi-a placut ca totul este organizat si asa am ales Budapesta
Pentru Szeged sunt aceeasi pasi -trimis email, primit data de progamare.
In ambele clinici, prima oara te duci pentru discutie, pentru a iti vedea analizele si dupa aceea iti vor spune care sunt pasii de urmat.
Imi pare rau pentru nereusitele din tara.

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Am facut up date la semnatura, dar am uitat sa pun carucioarele
pupici

zapp 21+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zapp

Am facut up date la semnatura, dar am uitat sa pun carucioarele
pupici

zapp 21+ si


bravo, sa ti traiasca sa se faca mari si frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mairis

Hello!
Am sesizat de mult ca la Budapesta e mai scump cam cu 500 euro/ aceeasi procedura.
In oct 2009 la Szeged am platit 432.000 ft (FIV+ICSI) iar in februarie 2010 la Budapesta 520.000 ft (FIV+ICSI).
La Budapesta am si congelat dar pretul ne-a fost comunicat cu mult inainte de a sti daca avem ceva de congelat sau nu.
Iar ICSI ti se face si daca sotul e ok, si daca ai putine ovocite. In cazul meu, am avut 8 oo, din care 4 le-a lasat la fertilizare naturala si 4 cu ICSI.
Sincer, nu m-a interesat diferenta.... Conteaza reusita!

Pupici!
Irina, +5

buna,
noi, eu si sotzia, am platit in decembrie la Szeged, ptr fiv+icsi+hatching 322.000 huf ...
cum spui si tu, rezultatul final e important ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui zapp

Am facut up date la semnatura, dar am uitat sa pun carucioarele
pupici

zapp 21+ si


Bravo Zapp, fetita si baietel!!!!!! Felicitari!
Cum merge sarcina? Cum te simti?

Am si eu doi puiuti la putator, tot de P.K. fabricati!
Iti doresc sarcina cat mai usoara in continuare si BB sanatosi si papaciosi!

Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

Buna,

preturile acestea de care vorbiti sunt cu tratament sau fara? Daca fara, acela cam cat ar mai fi?

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginamaria

Buna,

preturile acestea de care vorbiti sunt cu tratament sau fara? Daca fara, acela cam cat ar mai fi?

Multumesc,

http://tt.lilypie.com/TJoqp3.png


Fara tratament, doar monitorizare, punctie, fertilizare (cu ce implica ea: ICSI sau FIV simplu - diferenta intre ele e cam 500 euro ), transfer, congelare (daca e cazul).
Tratamentul e in functie de cate zile de stimulare ai nevoie si de cantitatile injectabile. Poate varia intre 500 euro si poate ajunge si la 1000 - "groso modo". Sincer eu nu am calculat exact nici prima oara, nici a doua.


Irina, +5

Mergi la inceput