Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Eu am platit la casierie in forinti si pe factura(emisa de Kaali) aveam defalcat : ICSI+ET cu blasto+congelare =450.000 forinti.
Poate a contat si faptul ca eu am facut o stimulare mai scurta si n-am avut decat doua eco de monitorizare(Z6 si Z8)apoi a urmat punctia.
Eu glumisem cu faza de tarif preferential,mie clinica mi s-a parut foarte serioasa din toate punctele de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Zap Felicitari!!!!Wowowo fetita si baiat..cred ca aste e ideal...Bravo sa cresteti mari si sanatosi

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetelor
luminati-ma si pe mine cu rubeola asta , ca eu nu stiu daca am avut si nu am facut nici o analiza in acest sens.
Ce analiza ar trebui facuta?
Multumesc.
tamaryllis
cum ai reusit sa-l convingi pe PK sa faci clexane?
Cu ce hematolog te-ai sfatuit?
mami
super rezultat 2 ousoare , Doamne Ajuta si mai departe.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

Fetelor
luminati-ma si pe mine cu rubeola asta , ca eu nu stiu daca am avut si nu am facut nici o analiza in acest sens.
Ce analiza ar trebui facuta?
Multumesc.
tamaryllis
cum ai reusit sa-l convingi pe PK sa faci clexane?
Cu ce hematolog te-ai sfatuit?
mami
super rezultat 2 ousoare , Doamne Ajuta si mai departe.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita


E o analiza simpla de sange care identifica anticorpii specifici acestei boli, in caz ca ai avut-o. Daca nu, esti neimunizata la boala si e f riscanta in sarcina. Duce cu siguranta la malformatii ale fatului.
Rubeola se poate sa nu stii ca ai avut-o, forma ei externa poate trece neobservata, in majoritatea cazurilor.

Pe P.K. cred ca il convingi cu Clexane-ul doar daca analizele tale o impun sau daca vii cu recomandare de la hematolog. Eu am doar o mutatie MTHFR C677T genotip heterozigot- si doar pt asta nu a vrut sa-mi dea.... pe motiv ca 50% din populatie o are.



Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Sa stiti ca de azi dimineatza ma tot uit sa vad cine mai scrie p'aici, daca mai cunosc pe cineva, care mai e sau si sunt cam putine fete cunoscute pentru mine. Sa zicem ca sunt din cele "vechi" si o spun cu mandrie pentru ca eu mereu eram cea mai noua, incepatoarea.

Eu am reusit sa finalizez adoptia, deci sunt oficial mamica si se pare ca voi fi 2Xmamica pentru ca sunt , natural si trebuie sa recunosc ca nedorit si neasteptat (din fereala).



Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mairis
multumesc frumos pt raspuns.
Cand merg la analize trebuie sa spun doar ca vreau analiza de rubeola sau tb sa specific ca vreau IgG si IgM (bine am zis?).
crisis
FELICITARI !!!!!!!!!!

o veste tare bunaaaaaaaaaa !!!!!!
Oare sa lucreze si psihicul?Ma tot gandesc si eu.
Acum erai linistita si implinita si uite .... surpriza.
Esti cumva sub tratament pt trombofilie?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mai vin cu o intrebare ... de , maine merg pt analizele hormonale si poate reusesc sa le fac pe toate ...
ce cuprinde "liver function tests"?
presupun ca "complete blood count" - reprezinta analiza completa de sange.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

mairis
multumesc frumos pt raspuns.
Cand merg la analize trebuie sa spun doar ca vreau analiza de rubeola sau tb sa specific ca vreau IgG si IgM (bine am zis?).

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita


Doar analiza de rubeola, se fac automat cei doi indici.
Bafta!

Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Sa stiti ca de azi dimineatza ma tot uit sa vad cine mai scrie p'aici, daca mai cunosc pe cineva, care mai e sau si sunt cam putine fete cunoscute pentru mine. Sa zicem ca sunt din cele "vechi" si o spun cu mandrie pentru ca eu mereu eram cea mai noua, incepatoarea.

Eu am reusit sa finalizez adoptia, deci sunt oficial mamica si se pare ca voi fi 2Xmamica pentru ca sunt , natural si trebuie sa recunosc ca nedorit si neasteptat (din fereala).



Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Felicitari!
Esti o mamica fericita! Sarcina usoara si pupici Teodorei!



Irina, +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, multa, multa bafta, sa se fertilizeze ousoarele!

Adi, bafta la punctie!

Mergi la inceput