Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:



Fetele tin pumnii
Samira - felicitari pentru embrionii beton. Sa fie in ceas bun! Cand faci transferu?
Mami Vreau - cred ca ai finalizat procedura. Incearca astazi sa stai linistita si daca iti curge putin sange, nu e bai...

Adi Papazi- ce faceti? cand faci punctia?

Sonya -

Felicia - multumesc

LidiaDiana -
Kira - cred ca nu am vazut mesajul tau cu cei 520.000. Eu am fost uimita, dar asta e. E bine de stiut pt fetele noi.Pe factura nu am defalcat pe etape.Este inscrisa doar o suma.
Poate ne spune Samira cat va plati.

o zi minunata!!!

La serviciu e super nasol. Am un sef care m-a mancat de , cat am lipsit si acum traiesc in stres.




In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Rubia,

Nu am facut nimic special ca sa zic ca s-ar adauga la factura. nu am facut spermograma (ca nu a fost cazul, sotul fiind ok), nu AH, nu embryoglue, nu dozare E2 sau progesteron ori altceva, nu chlamydia sau culturi, nu cryogenare... a fost doar eco la 2-3 zile incepand cu ziua 7 de stimulare, punctia cu 12 ovo din care 6 s-au fertilizat natural si 6 cu ICSI + cultura de blasto si transfer, fara congelare ca nu a fost cazul.
Concluzia mea este ca e tariful preferential!
Tu ai platit la casieria clinicii sau direct la PK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

hello, hello...

asa cum v-a spus si mire, am 2 oo... ceea ce e bine, zic eu, pentru amh-ul meu de nuuuumai 0.26... de baba in toata regula...
vedem maine daca se si fertilizeaza!

va pup si revenim cu jurnalul de seara...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

clara...adica tu din 12 embrioni...ti-ai pus 3...si nu ai congelat vreunul???de ce???cum adica nu a fost cazul??

cat despre preturi preferentiale...nu cred ca e adevarat.
de exemplu....eu am ales sa platesc in euro-cash...si ma costa 1500 euro-azi mi-a zis dr.K...pentru transfer de ziua 5...fara ICSI...si fara alte balarii adaugate-gen spermograme si alte alte analize...dar si cu embryoglue-care e gratuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

maine la 12 am ET...ma costa 1500 euro.
am 2 embrioni...unu de 10 celule si unu de 8 celule.
embryoglue e gratuit....si imi da si Progesteron injectabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

oricum fata de szeged e mai scump
dar bebe sa iasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pana acum...este exact asa cum mi-a scris in mailuri...daca faceam si ICSI...ma costa cu 500 euro in plus.

tu cat ai dat la Szeged???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

samira33 dupa punctie ziceai ca K a optat ptr ICSI la toate 4 ovo.Acum zici ca te costa 1500 euro,pana la urma cu ICSI sa fara?Nu inteleg cum calculeaza ei pretul,in fine,pana la urma cred ca e preferential,altfel nu se explica diferentele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

pana acum...este exact asa cum mi-a scris in mailuri...daca faceam si ICSI...ma costa cu 500 euro in plus.

tu cat ai dat la Szeged???


in octombrie am platit fiv+icsi+monotorizare(sange si eco)1650 euro
iar in feb am platit decat 400 euro, adica numai transferul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pamy...este foarte corect ce spui...dupa punctie mi-a spus ca le face Icsi...insa ,in final nu le-a mai facut...am facut fertilizare simpla.

in discutia asta cu preturile prefereniale...refuz sa ma bag!!!!

Mergi la inceput