Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Morgano, am patit si eu de cateva ori sa ma lovesc tot in usa de deasupra masinii de spalat ... si tot nu m-am invatat minte! Pupam floricelele!

Mandy sanatate multa si nu neglija problema cu genunchiul!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mandy, sanatate!

Scuze, am uitat complet de oferta, incerc sa o fac maine, adica sa-i fac un update. Si scuze si ca nu am apucat sa te sun, dar am fost prinsa cu lucrarea mare, cu fetele, cu toate rahaturile care mi se intampla....

Cami, are dreptate Mandy.... sunt chestii - ori eu chiar nu cred in general in semne, etc - care te tot trezesc.... parca nimic nu se intampla chiar intamplator :) ca sa fiu poeta de 2 bani
Nu ma invat nici eu minte, am semne de toate culorile pe fluierul piciorului de la colturile patului din dormitor, dc nu iau cate unul nasol 1 data/luna nu-s eu insami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Sorana a fost internata la 1 an si 1 luna cu Rotavirus...a iesit la analiza coprocultura, m-am internat de urgenta cu ia pt ca voma, era dezhidratata, scaune apoase cu mucus, febra peste 40(impachetari)...a pus-o direct la perfuzii-pt rehidratare , Biotics, Debritat, smecta, plus regim alimentar specific pt diaree, ne-au dat in spital ceva mucilagiu din orez. nu poate sa-si faca la particular analiza???
transmite-i multa sanatate.


eu cred ca am astenie de iarna...la Cj a nins azi ,frig,sufla vantul ...ufff nu mai scapam de iarna asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am sunat o prietena care a avut copilul cu Rotavirus si mi-a zis exact ce a zis si Soanso....regim alimentar (morcovi, orez fiert, sticsuri, mar copt, etc...), musai ceai de menta si saruri pt rehidratare, Smecta..si cam atat. Daca are febra, tratament pt febra. Cica dupa vreo 7-8 zile a inceput sa-si revina, pericolul mare e deshidratarea, dara banuiesc ca deja o tin pe perfuzii. Sanatate multa!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Buna! De cand ne-am mutat cu colectia in casa noua, nici macar nu am apucat sa transmit un salut. Am lipsit motivat, dar...
Pot sa zic despre noi ca suntem sanatosi! Va pup pe toate si dorim multa sanatate atat celor mici cat si celor mari!

Adelina si Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Lavi, da, ai dedus bine. Mie inca mi-e frica sa recunosc asta, adevarul e ca a iesit bine si la eco dar si eu ma simt mai bine.

O zi buna tuturor!

Cristina 16 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

dimineata iar ningea,

delia, alexia nu a avut rotavirus. transmite-i taniei multa sanatate pentru micuta . si voua multa sanatate, ai inceput sa iei ceva vitamine ? organismul tau se va resimti curand.

cami, cum este dariuca? cand ii repetati analizele?

mandy, sanatate multa !

bic felicitari pentru sma, mie mi se pare o performanta..se tine asa de bine, stie miscari si nici nu ii este frica . las' ca merita banii / la balet mai mergeti?

cornelia

lavi tu cum mai esti, a trecut raceala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Roxi multumesc de intrebare, da, mi-a trecut de la sine.
Tu cum mai stai cu glicemia, apropo de boli?

Morgano imi place noua ta tara
Ti-am schimbat si vechiul nume de pe lista.
Reparare rapida fetelor, incearca sa te linistesti (stiu ca e 99% imposibil) dar poate le transmiti si fetelor din starea ta.

Rotavirus - la un mom dat pediatra a suspectat-o de asa ceva pe Nati. Tratament simtomatic - fara antibiotic si i-a trecut. E aiurea ca da febra mare, diaree si voma.

Transmite-i multa sanatate din partea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Va multumeste mult Tania, i-am spus ce se recomanda, dar e clar ca nu asta are Anna, deoarece ea deja vomeaza de 5 zile, nu are deloc febra si e.... constipata De aia nu-i dau de cap cu un diagnostic clar. Astept vesti de la ea, sper ca azi sa fie mai bine, si eventual sa mearga acasa ca e horror acolo in spitalul ala.

Eu incerc sa ma repar la capitolul moralul sus, dar vin din afara diverse chestii care ma tot scot din sarite, altfel sunt chiar fte ok, nu am regrete ci doar resentimente mai mult decat justificate, e drept. E adevarat ca si rabdarea cu fetele imi dispare dupa ce repet de 100 de ori o chestie, bine-stiuta de ambele dealtfel, sau ma rog cu jumatatile de ora sa se imbrace/dezbrace ca e ora de nani/gradi etc. Ca sa nu mai zic ce "draga" mi-e negocierea de 100 de ori a desenelor de seara.... nu e momentul sa fac acum chestii radicale gen scos tv din camera lor, dar urmeaza.

Azi am plesnit de mandrie la gradi, educatoarea Anei mi-a laudat-o la greu, ca e cea mai atenta/dedicata/constiincioasa la activitati din toata grupa. 10 min a tot laudat la podoaba mea isteata. Ma bucur ca are rabdare sa faca temeinic toate cele, pt. ca eram ingrijorata ca va semana cu mine: prinde repede, se plict. repede, nu mai e atenta ca a priceput din start despre ce-i vba.

Sunt si parti bune in perioada asta grea, culmea : incep sa ma regasesc, sa am timp pentru mine, suntem mult mai linistite toate 3, incep sa slabesc fara efort, fetele au scapat de nervii lui si Ana chiar mi-a spus din senin ca e fte bine asa numai noi3 si sa nu mai vina tati acasa sa doarma draga de ea, asa mult timp ne acorda tuturor ca ea asocia venitul lui acasa cu somnul/ora de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

morgano, de ce nu incerci tu sa pui pe perete un ceas cu activitatile? am testat la gradi metoda, cu un afis pe perete, ce avem de facut. la ei am facut unul pentru spalatul corect pe maini si pentru ce e voie si ce nu in clasa.

incearca un premiu, pentru prima care strange 7 buline de mers la culcare... la ei mei merge competitia. cine e primul la spalat pe dinti, cine e primul in pijama... se inghiontesc ei la culcare, dar gasim altceva de taiat de pe lista .

mai e o idee sa le lasi sa se joace amandoua, si daca nu se omoara sa le ignori...
uite we trecut am avut o inspiratie nebuna. le-am dat setul thomas, cu mentiunea clara ca, daca aapr urlete, il strang. sa nu-mi vina sa cred, doua zile s-au jucat. s-au si certat, e drept, dar nu si-au scos ochii, iar eu stateam si ma uitam la ei.

e greu, dar o sa treaca! finalizeaza cat mai repede cu actele... sa nu mai ai nimic de plata de pe urma lui.

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
Primavara in gradina mea. Concurs de machete

Mergi la inceput