Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, desigur ca mancarea preferata a lui andrei e "pizza de la chepsi" (noroc ca nu intelege multa lume ca chepsi = kfc, ca altfel aveam ceva mamici agatate de beregata :) pizza de la chepsi = meltz de la kfc ca sa traduc complet.
este visul lui culinar, zici ca-i dau zilnic , mereu ma intreaba daca "mi-ai adus si mie o revista, ceva si o pizza de la chepsi", deja e textu de intampinare cand vin acasa. asa ca mananca bio o luna intreaga si are voie mancare de la chepsi in a treis'una zi...

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Corapina, care e screen-ul tau de pe thing-a-day ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

"colectia mea" pe thing a day este aici: http://shinysmile.posterous.com/

toate 28 :)
tre sa-mi scot semnatura, totusi suntem la mijlocul lui martie

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Corapina . Oare de ce n-am intrebat mai repede??? Oricum, a fost fain si sa mai browsez printre celelalte lucrusoare de-a lungul vremii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fimea azi a plecat pt prima data cu gradinita la teatru, tare-s curioasa ce-o sa zica, e prima data cand merge fara noi undeva

In alta ordine de idei uram si noi sanatate Annei de Tania

Corap vezi daca ii facusi copilului tiramisu bio? Cunoastem treaba, si fimea mananca cea mai buna ciorba "ever" la gradi, am zis ca ma duc odata la bucatareasa sa-i cer reteta. Acu fie vorba intre noi face bucatareasa lor o placinta cu branzaaa


Miruna e fan salata cu paste de la Spring Time, din aia cu sos de rosii si nitel picanta...

Roxi si noi in trend, Miruna dimineata ma intreba cand mergem la mare? Ca a venit vara

Fug sa bag ceva in burta ca n-am mancat decat o eugenie azi...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cora, esti o artista desavarsita!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

multumesc de apreciere, Mara!
Nu sunt o artista, dar imi place mult ce fac! si incerc sa fac experimente, doar ca mai am de umblat la capitolul curaj!

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Aoleooo, mai dau si eu pe aici si vad copii bolnavi. Santate Annei!
Si La multi ani Anei de Maria!

Roxi, opt zile de schi si citeva sute bune de dolari mai tirziu, da, Smaranda se duce la vale cu viteza luminii! Sint tare mindra de ea, dar ma intreb care e pasul urmator. Daca la anul vrea sa mearga cu mine, e jale. Dar cred ca o bagam in scoala si la anu'.




Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

www.askdrsears.com/" target="_blank">Dr. Sears

www.positivediscipline.com/" target="_blank">Disciplina afirmativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Fetelor, care copil a avut rotavirus?

Anna a cuscrei e suspecta de asa ceva, dar nu are spitalul bani pt markerul de testare
A vomat si azi de 2 ori, a mai bagat si 2 trante, una de s-a ranit la buza, una cand era cuscra iesit 1 min salt din patul cu gratii inalte....

deci, info despre rotavirus, cine stie, va rugam

Si Iris si-a dislocat bratul din cot cand mi s-a tras din mana cand intram pe poarta de acasa la 5. Cand am venit cu ea de la urgenta, Ana mi-a aratat ce "opera" si-a tras pe obraz. S-a razuit de un carucior de jucarie, cam 10 cm lungime si 1 cm latime, parca e arsa.... arata de
Eu sa bag rufele in masina, deasupra masinii am un dulap unde e detergentul, ia ghiciti cine si-a crapat capul de usa uitata deschisa?

O zi minunata deci, ca sa nu bag bucuriile facute de minunatul meu fost partener de viata...... Nu se lasa fara 1-2 pe zi din alea de ma dor capul si inima cu orele. Nu-i bai, mi-am inscarit parul, si asa bucle mi s-au facut de nerecunoscut.... din parul meu perfect drept, dupa nasterile fetelor a devenit tot mai crezt, nu m-ai recunoaste pe strada cum sunt acuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Morgano, toate pataniile astea ale tale, cu tine si cu fetele sunt defapt niste semne discrete, venite de undeva.Stiu ca suna ciudat, dar asa e. Let it go, nu te stresa, toate se vor aranja, lasa lucrurile sa "curga" pur si simplu. Va trece ceva timp pana ce va veti vindeca, dar asa e normal.Pupam fetele tale si sper sa se faca bine repede.
De rotavirus din pacate nu pot sa iti spun nimic, sanatate piticei.

Eu sunt cu genunchiul drept in pioneza, aseara cand m-am culcat n-am avut nimic si azi dimineata m-am trezit cu dureri, cu greu umblu. Dar acum gandindu-ma la niste chestii care mi s-au intamplat ieri si saptamana trecuta, nu ma mir. E pur si simplu o problema de ego la mine, de mandrie.Am inteles asta deja in prima faza, saptamana trecuta, dar uite ca mai am si eu de lucrat pe partea cu rabdare si let go. Lucrurile se rezolva la momentul potrivit nu trebuiesc grabite. Sa nu va uitati ciudat la mine , n-am luat-o razna, pur si simplu invat din semnalele pe care mi le transmite corpul, subconstientul si de multe ori visele.

Mergi la inceput