Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Gata programul, plec acasa la gagalicile mele...mi-e deja un dooor de ele...

Sa aveti o duminica placuta!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Sunt in butoi rau de tot si nu prea mai am chef de nimic ...

Eu le citeam pe fetele din odiseea din care facea parte Carmen. Imi aduc aminte de postarile ei .... Avea aceleasi griji ca si noi cand s-au nascut cei mici si o solicitau mult dar ii iubea fara limita ...

Inevitabil m-am gandit mult aseara de ce ea? Nu imi gasesc cuvintele ... Ce poti sa explici unor copii de-o varsta cu Andreea ca mami lor nu se va mai intoarce niciodata ... ?





Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

pana ma duc sa vad cine va alearga asa la umplut pagini, sa bag un "buna ziua" si sa deschid macar fereastra sa raspund

pufuleti dragi sarbatoriti azi Luca de Lylika, Nicholas de Simo, IVAN de Bea si Rebecca de Maria11Maria

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

si sa zic separat de Carmen, despre care am aflat de la Nikole cand mi-a raspuns la ? de ce e suparata. speram sa fie colici, Isa geloasa, ceva ce trece si putem alina aici cu o vorba buna. din pacate, era vorba de o drama reala (nu ma uit la TV deloc...asa ca "aud" stirile tangent)

multumesc, Nico. tragedia ei mi-a readus in prim-plan lucrurile importante in viatza.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CRIS MARIO, despre ce marsupiu au zis ca nu safe? sper ca nu wrapul meu...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ALEXUTZZA, cum mai e puseul de crestere? si cei cu LP il au, vezi bine...creste, baiatul si io zic sa ii dai, ca nu-i bai.ce sa se intample? il scoate pe undeva daca-i prisoseshte

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

am papat pui la gratar cu salata...buuuuuun buuuuuuuuuuun...acum pp si piticul.

a venit matusa... ne-a adus un brat de hainutze superbeeeeeee!!! abia astept sa il imbrac cu ele!!

am lasat condoleante pt Carmen, mai mult nu citesc ca nu rezist.


Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

DANASOR, si mie mi se pare ca ema s-a facut brusc mare. la noi a coincis cu vindecarea dupa bronshiolita: a dormit o noapte bine, mult iar dimi la fel:tzinut capul mult, ras/zambit la toata lumea, rotit radarul dupa voce/sa studieze prin casa....vorba lu' tati: i s-a schimbat si fata intr-o zi, parca e si mai lunga?


leaganul nu e nou, nu-l pot da inapoi... dar daca vrei un sfat, nu da banii...rezista inca vreo 3-4 luni cu alte metode, mai ales daca esti "patzita" si tu cu cadita...io am dat 250 pe el, nou era 470. o sa perseverez, poate-poate.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui onitza


LOREX, tu mai poti mama ca eu tot astept sa treaca usturimile si nimik.




mi se pare ca a inceput sa se tabaceasca pielea deacu, vorba Emanuellei, ca parca nu mai ustura asa tare si ieri am dat san de 10 ori din amnadoi..

inclin sa cred ca nu prinde bine sfarcul latine Daniel de tot de doare atat de mult!
am auzit pe aici un remediu de care nu stiam, auzi, albastru de metil...eu o sa-l incerc!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanuelle

Lorex si eu cred ca prima luna e cea mai grea...noi am trecut de ea si m-am simtit usurata...In prima luna trebuie sa te acomodezi cu bebe si el cu parintii, refacerea mamei nu e atat de usoara si daca mai ai si probleme cu sanii cum am avut eu, te urci pe pereti.
Acum declar fericita ca am scapat de problemele la san si da...exista speranta ca intr-o zi nu o sa mai ai furnicaturi pe spate cand stii ca trebuie sa pui pe bb la san. Am incercat si eu toate solutiile, sani dezgolitzi, bepanthen, garmastan, bioclin lanolin, bioclin comprese...dar cred ca pana nu s-a tabacit pielea (cam 4 saptamani), nu aveam cum sa scap de usturimi si de rani.

Am vazut poze cu pufuletzi superbi Iuria, Alexandra, Anastasia, Alena si Natalia...nu stiu de ce sunt facinata de fetitze

Eu pentru mentinerea productiei de lapte beau 2 litri de ceai de chimen si anason pe zi. Si in zilele in care am crezut eu ca trebuie marita poductia, am facut ceaiul mai concentrat. Noi am luat 1 kg intr-o luna cu laptic doar de la san. Si bineinteles in tot acest timp incerc sa fiu cat mai calma si cel mai bine imi reuseste cand suntem doar in 3...drept urmare noi nu avem ajutoare si nici sfaturi "binevoitoare" .

Raluca Emanuela, mamica fericita de Sara Maria (11.02.2010) - rechinasul fomist
poze
www.youtube.com/profile?user=cristidumitru79" target="_blank">filmuletze


bine zici..

nici noi nu avem ajutoare "binevoitoare", ma simt psihic mai bine asa numai noi 3, insa fizic vad ca ma recuperez mai greu!

_
AMR 8..da' vreau sa le pastrez

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/" target="_blank">IURIA INIMII MELE.. (01 martie 2010)

Mergi la inceput