Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *111*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle nici nu-mi pot imagina stresul tau cu operatia. Cand am fost si noi amenintati ca e posibil sa fie o boala ce trebuie operata asta a lui Alex cu vomatul, am inceput sa tremur, la propriu...

Cautand sa vad unde gasesc si io sare din aia de baie, am gasit asta.

Of, am vazut cat e ceasul. Nu mai pot sta, ca pana ajung in pat se face jumate. Si ne trezim de doua ori pt papa si apoi la 5-6 ne trezim de tot


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

M-am lamurit, e vorba de stirea www.realitatea.net/tanara-aflata-in-coma-despre-care-familia-spune-ca-muncea-pana-la-epuizare-a-murit_704491.html" target="_blank">asta. Of, ce tragic , ingrozitor, inimaginabil... cine m-a pus sa deschid si linkul cu pozele...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

RALUK nu e vorba de piticotul ala,are 5 ani cel din poza,e vorba despre unu de clasa a-10-a
Ce tragica povestea femeii,of D-zeu sa-i ocroteasca copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



raluk eu tot am intrebat .. de unde gasesc boluri bpa free? as vrea sa cumpar dar nu stiu de unde.

of .. tragic cu mamica de gemenasi .. saraca s-a chinuit, a facut fiv ca sa-i aiba si acum ... si ce baieti frumosi avea .. Dumnezeu s-o odihneasca ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Of, am citit o pagina de la subiectul cu condoleante si sunt terminata... cum se poate asa ceva? Stie cineva ce s-a intamplat? Saracii copii... Dumnezeu s-o odihneasca in pace!


am citit si eu si m-am cutremurat.am inteles ca a facut miocardita!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

eu nu cred ca noi am crescut cu boluri si biberoane de plastic... din cate stiu eu pe vremea noastra erau de sticla. si se fierbeau nu se sterilizau. eu si acuma cred ca cele mai bune recipiente sunt cele de sticla/ceramica



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

hola fetili,

ce frumos a sarbatorit mada ziua piciului. draga mea, vazusem si pozele de sp trecuta...copilul tau e un flacau in toata regula. mi-a placut si tortul, mi-a placut si motul. imi pare bine ca a ost si taica-su acolo.

hepilica si uka sunteti niste poete foarte talentate.

hepilica raluk a postat cateva articole f interesante despre laptele pasteurizat si omogenizat. cateva articole www.naturalnews.com/026280.html" target="_blank">aici si www.naturalnews.com/022967.html" target="_blank">aici.

mely distractie placuta.

elle sper din suflet ca totul sa fie bine. imi inchipui cat e de greu. cand au vrut sa-l puna sub anestezie ca s-ai faca biopsie,m-am gandit numai la cum voi rezista pana il vad treaz.

raluk .

luci cum esti draga noastra? musafirii? Sarbatoritul? i-au iesit dintzocii? te pupam.

selen am vazut-o pe ALba ca Zapada cu ochii ei mari si frumosi. si cum merge ea cu spatele.

am mai citit, dar gandesc si scriu in reluare. sunt franta. asa ca va pup si sper, sper sa reusesc sa fiu cu voi mai mult 2morrow.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna!
Am reusit sa ajung la zi ,dar n-am retinut mare lucru.

La multe lunite sarbatoritilor de azi:David,Iri si Stefania! Sa cresteti fumos,puilor!

Sper ca fetele racite-s mai bine.

Hepi, mai va ziceam eu si de iaurtul bio(cumnata mea ia din real).Eu recunosc ca nu l-am incercat. Bunica mea are 3 capre hranite 100% natural,vaccinate(asta nu stiu cat e de bine) si sta cam la 50km de B,deci nu e asa poluat si nici asa de greu de ajuns asa ca atunci cand o sa fie cazul o sa duc o proba de lapte la laborator si dk e ok(cum cred eu) o sa folosesc d-ala.
Despre cantitatea de grasime din lactate eu chiar stiam ca trebuie sa fie redusa ca sa nu suprasolicite ficatul puiutilor.



Salutare!

Mie sot mi-a spus ca caprele nu se vaccineaza pentru ca sunt singurele animale care nu fac bolile celorlalte animale. Au un sistem imunitar foarte bun, nu fac boli. Si bolnavii de TBC sunt tratati cu lapte de capra.
Ele doar se deparaziteaza intern si extern pt ca fac raie si paraziti interni.
Si eu am sursa de lapte de capra in care am incredere.

Uka - si eu inclin spre NAPOLACT. are un termen de valabilitate rezonabil. in plus, am o colega care zicea ca ea consuma numai lactate napolact pentru ca unchiul ei lucreaza la astia si i-a spus ca sunt naturale produsele lor si ca vacile din zona aia pasc iarba de pe munte...

Multumesc mult pt raspunsuri, dragelor.

Daca mai aveti si alte info care credeti ca mi-ar fi utile, va rog mult sa mi le dati.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata si de la noi!
Se anunta o zi frumoasa iesim si noi cu piciul azi la aer. Am fost si ieri dar batea vantul cam tare.
Am citit de fata care a murit doar la 34 de ani. Si ce copii frumosi. In fine asa este viata asta cateodata rea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata

haideti la o sau cappucine, frappucine etc ..

afara e soare, insa, cu dinti .. daca nu bate vantul rau, cred ca vom iesi o tura pe afara.

o zi buna va doresc!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput