Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

neata fetelor! aveti un ritm la scris.
larisel fain tare leaganul. eu ink sunt in dubii mai ales ca aud fete pe aici care au deja si nu stau bebei in el.
vin si eu mai tarziu cu raspunsul: pentru ragadele de la sani eu la primul copil m-am dat cu albastru de metil. asa mia recomandat pediatra. si mam vindecat foarte repede. albastru de metil se da in gurita la bebe pt afte deci nu era nici o problema.
citesc vreau sa adu raspunsuri dar pana termin uit la cn voiam sa raspund.

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Lorex si Cris.m, da am reusit sa fac baia cu spuma, ba chiar mi-am facut si manichiura apoi






Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire







suuuper...felicitari

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Pe scurt:

Alexutzzza, Yannis are un puseu de crestere (in jurul a sase saptamani). Urmatorul o sa fie la trei luni, deci pana atunci ai scapat. In perioadele astea trebuie tinut la san cat vrea pentru ca organismul lui vrea mai mult si cere sa produci tu mai mult. Stiu ca nu se pupa cu biblia Euroclinic, dar e o realitate. .

Cu baita, ne-am obisnuit, chiar daca e mai complicat. Si pentru Lorex, tu trebuie sa fii foarte relaxata la baita. Prima data cand i-am facut baie l-a tinut mama care era si ea emotionata si a plans NON-STOP de-am zis ca n-o sa-i mai fac niciodata. Dar si-a revenit. si ma ajuta foarte mult suportul.

Danyelana, multumesc pentru medicament. Deocamdata ii dau cu chinuri debridat. Se stramba la mine si ajunge la a plange.

Referitor la cantare. Nu dezvolt acum functionarea, o s-o gasiti pe net daca vreti. Dar este extrem de importanta pozitia obiectului masurat, acuratetea si repetabilitatea aparatului (asta se poate verifica la brml), producatorul, si faptul ca atunci cand se masoara obiecte in miscare incertitudinea creste exponential. Sfat: Aveti grija cand cumparati aur din amanet sa fie in mijlocul balantei asezat obiectul!

Cris.dogarel, merci de tratatie. Si nu esti singura. Eu aveam o cutie de lp in casa pe care i-am dat-o maica-mii cand a fost la mine sa faca bomboane rafaello. Am mintit-o ca nu mai imi trebuie, ca trebuie sa iau alta formula pentru copii mai mari, dar a citit prospectul si m-a sunat suparata. Dar i-a trecut. Ce cadouri frumoase ati primit!

Andre_lina, petrecere frumoasa si lunga!

Bine ai venit Roxita.

Cris.mario, dulce tare printesa.

Hainutele cumparate azi le vedeti aici. Imi pare rau de calitatea pozelor. Toata combinatia m-a costat cam 150 de lei. Body-ul ala alb e exact ca cele by Andreea Esca si am dat 8 lei pe el (in magazine sunt 18, ca sunt inscriptionate). Geaca am gasit-o dupa indelungi cautari. Ca sa fiu sincera am primit de la soacra-mea una, dar un bleumarin urat si ma ingrozea ideea sa i-o dau. Eu vroiam ceva vesel, ca si asa zbiara cand il imbrac...

Mai revin daca-mi amintesc ceva...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


sunt superbe hainutele...sa le poarte sanatos

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna seara si de la noi!

Multumim frumos de urari la toata lumea si pentru cele de azi si cele de ieri . Azi am sarbatorit amnadoua odata.
Am avut o surpriza ffff frumoasa, a venit fratele meu cu sotia si nepotica de la Botosani, nu ma asteptam deloc stiam ca sunt foarte ocupati, si am petrecut super in familie.
Anastasia a fost ffff cuminte, e asa de vreo 3 zile, sa vedem cat tine . La doua lunitze parca s-a schimbat dintr-o data, urmareste perfect cu privirea, intoarce capul, rade la mine cu gurita mare, sta cumintica la orizontala, e o dulceatza , daca vreti s-o vedeti am pus poze pe contul comun aici

Va invit pe toate la un gratarel, avem si bere si vin si tarie virtual ce-i place fiecaruia, si la tortulet pentru cei mari si cei mititei.
Aoleuuu unde-s vremurile cand faceam gratare cand ne trasnea, indiferent de ora sau de vremea de afara, de era vara sau iarna, acum nici nu-mi tihneste si nici nu prea mai avem cu cine... fiecare e cu ai lui


felicitrai...ma bucur ca ati petrecut frumos e o scumpa

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui marse

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Multumesc Danyelana. Acum am inceput sa ma mai dumiresc ce-i trebuie, ca pana acum cumparam dupa imprimeuri... De pilda pantalonii cu picior sunt un adevarat chin pentru noi ca-si trage labuta din ei si impinge pana ii cad in vine. Parca e Sholea.
Si body-urile sau bluzitele/ costumasele care se baga pe cap sunt un alt chin. Mi-a zis o tanti ca pe la 4-5 luni n-o sa mai planga la imbracat. Dar pana nu vad nu cred.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010


Super tari hainutzele! Vrem si noi! Asa practice si usor de imbracat. Pe mine ma streseaza mamaia: abia gandesc sa cumpar ceva, ca ea a si cumparat. Asta e k, dar nu cere detalii si cumpara ce gaseste si nu intotdeauna sunt usor de folosit sau nu-s practice.
Iar despre pantaloni, l-am gasit odata dezvelit si ... fara pantaloni. Atat a dat din picioruse ca s-a dezbracat.
De acum nu mai spun nimic, merg direct la cumparat si iau eu, cu mana mea. Sau sa-i spun, cu delicatete ce e bun si ce nu.

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .



asa e si soacra mea...doar ca ea cere detalii si ia numai lucruri faine...sunt total multumita de ea si de lucruri

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mai,fetele...nici nu mai tin minte ce am vrut sa spun......am o stare de butoi......bietii copilasi...DD sa-i aibe in paza lui...
azi noapte [dupa ce am citit aici vestea]mi-am luat puiul cel mic in pat langa mine......fac ce fac si iar imi amintesc de carmen si copiii ei si ...desi nu am cunoscut-o...




cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Nu am avut net 2 zile...... ashtia cu mansardarea lor arunca de sus tot felul de chestii...scanduri... si au rupt firele. Tembelii!!!


Uraaaa...mi-a venit leaganul. E bestial. M-as urca eu in el, dar n-am 11 kg...Si bb-linelor le place mult, au si adormit acolo singurele. Deocamdata...ca vad ca unor bb-i nu prea le place.


Am pus aici poze cu iritatiza Alenei. Abia pt luni am obtzinut o programare la dr

Am incarcat si niste poze noi si un filmuletz cu Alena la joaca.


Siii... Tanam...fetele au inceput de ieri sa gangureasca...sunt atat de dulci...vorbesc cu babi la greu (apropo s-a reintors babi pt 1 saptamana ).



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4



superbe fetele...leaganul nu mai zic

felicitari...sunt mari domne ce sa mai

mkr te mai relaxezi si tu k tot a vnt babi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

buna seara tuturor mamicilor!
noi suntem indragostiti luleasunt cu bb in brate.il doare burtica ca a fost constipat.momentan nu am timp sa intru la calculator.dorm odata cu el9am program de nou-nascut)maine facem o saptamanaFACEM CINSTE!!!
APP...BEBE AL MEU ESTE DARIUS-MIHAIL!
tati este topit dupa noine ajuta enorm...se trezeste si noaptea daca il aude caraind(nu plange mai deloc)si se ocupa de el cat am eu treburi...sper sa prind pe cineva pe messenger pe zi sa trimit si eu o poza 2 ptr album.va rog sa ma iertati ca nu am reusit sa intru,dar am intrat si intr-o mica depresie.noroc tot cu tati care ne este foarte mult alaturi si cum dau de butoi si mma viziteaza lacramioarele la ochisori ,imediat intervine el si ma scoate din ...este mai mult decat un colac de salvare printre valurile mari...mi-a dat Doamne-Doamne o minunatie de copil.frumos,cuminte,destept,sanatos...acum va las ca mi se sting felinarere...bb imi doarme in brate acum,il bag in patut la el ca toate noptiile a dormit langa noi

si app:BEBE MEU SE INCADREAZA IN CEL MAI PUFOS PUFULET

SUNTEM EFECTIV TOPITI DUPA EL

arwen9240s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

prelungiri???inseamna ca intalnirea este de 8martie?
hmmm...cand vrei sa vi?noi te asteptam



felicitari....ma bucur ca sunteti bn aks

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lorex,cristies,miremia ...multumim de aprecieri

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

bea e un dulce Ivan

la multe lunite sarbatoritilor de azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput