Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Otilia, reinnoiesc si eu rugamintea sa-mi trimiti si mie lista cu site-urile pt cumparaturi, sau s-o pui pe mail.




Cris 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Trisez un pic, schimb semnatura pt maine.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, ma retrag la .

Noapte buna, pe maine.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Dragaico, asa e, in 2007 imi doream enorm gemeni, am ramas tare greu cu Alesia la a treia incercare, cu sanse zero, mi-au spus ca am facut degeaba FIV-ul, ca trebuie sa luam o decizie de a face cu donati, si cand a iesit val 275 am inebunit de fericire, am crezut ca sunt doi si am scapat de stres! Ne-am bucurat noi si de unu, dar aveam o frica in suflet ca nu voi reusi si a doua aora asa ca ma uitam la gemelasi si mi se scurgea sufletul de pofta, de invidie chiar. Si uite ca am pacalit toate statisticile, cu spermograma noastra cumplita va avea sotu meu 3 plozi? Va avea! Si chiar si gemeni, sa fie cu saftea!
Isi pazesc vecinii nevestele, le baga in casa cand trece al meu pe strada, sa nu se ia! He=he, habar n-au, mai bine s-ar feri ei sa nu li se ia! Ma crezi ca si acum ma infior, mai aud uneori vocea medicilor clara in ureche: nu veti avea niciodata copii!
Aproape zilnic ma intreaba sotul: tii minte cand nu aveam copil si numai de asta vorbeam si ne framantam, si ia uite-o acu ce frumoasa e? Nu ne mai saturam sa ne minunam, cand ne gandim cum statea ea cuminte pe monitor doar 8 celule!

Shery 21 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Dragaico, asa e, in 2007 imi doream enorm gemeni, am ramas tare greu cu Alesia la a treia incercare, cu sanse zero, mi-au spus ca am facut degeaba FIV-ul, ca trebuie sa luam o decizie de a face cu donati, si cand a iesit val 275 am inebunit de fericire, am crezut ca sunt doi si am scapat de stres! Ne-am bucurat noi si de unu, dar aveam o frica in suflet ca nu voi reusi si a doua aora asa ca ma uitam la gemelasi si mi se scurgea sufletul de pofta, de invidie chiar. Si uite ca am pacalit toate statisticile, cu spermograma noastra cumplita va avea sotu meu 3 plozi? Va avea! Si chiar si gemeni, sa fie cu saftea!
Isi pazesc vecinii nevestele, le baga in casa cand trece al meu pe strada, sa nu se ia! He=he, habar n-au, mai bine s-ar feri ei sa nu li se ia! Ma crezi ca si acum ma infior, mai aud uneori vocea medicilor clara in ureche: nu veti avea niciodata copii!
Aproape zilnic ma intreaba sotul: tii minte cand nu aveam copil si numai de asta vorbeam si ne framantam, si ia uite-o acu ce frumoasa e? Nu ne mai saturam sa ne minunam, cand ne gandim cum statea ea cuminte pe monitor doar 8 celule!

Shery 21 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)



Doamne,Shery, ce poveste frumoasa cu final fericit!

Catalina 17+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

acusica o sa va uitati si la bbei si o sa va minunati de ce poate face DD.
si eu ma retrag.nbuna burticutze dragi

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Fetelor... nu pot sa rezist departe de voi, fac ce fac si imi arunc ochii (la propriu.. si cu al 3lea, ala de viitoare soacra)... nu pot si nu pot. Am ras si am plans o data cu voi si simt ca as rupe ceva din mine daca as sta deoparte.
Ma 'urasc' cand fac fitze/fitze sunt bleaga rau si imi vine sa/mi dau una in cap cand ma 'las dusa de nas' . Gata, mi/a trecut, m/am racorit, am fost in padure si am urlat, injurat si modroganit (cred totusi ca e 'Sindromul alintat' sau nebagat in (z)seama... sau poate Sindromul NF) acuma sunt cu voi si PENTRU NOI.
E cazul sa fac ceva constructiv asa ca am facut fisiere unde sa copiez tot ce aflu despre retete, tratamente ptr diferite dureri, site.uri cu imbracaminte... diverse, si cand aveti nevoie... pac, 'deschid sertarul' si se rezolva

Sunteti prea adevarate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

buna seara burtici frumoase,

acum am reusit si eu sa intru si sa citesc din urma...am avut asa multa treaba programul meu de 6 ore de munca s-a cam transformat in aproape 8

sa nu va suparati ca o sa ma intind ca o placinta, cum spuneti voi, dar acum ca v-am citit

Alina, imi pare foarte rau sa aud ca nu esti tocmai bine am o prietena care a avut sangerari o mare perioada din sarcina si a stat la pat pana in luna a saptea, a stat cat mai relaxata, fara stres…si acum are un copilas sanatos!

Asa ca incearca sa stai cat mai linistita….vad ca stai pe laptop, sa nu il tii direct pe brate. Eu mi-am cumparat o masuta speciala care o pun peste mine si apoi laptopul. Masuta asta impiedica caldura de la laptop sa ajunga la burtica…

Si cum ziceau si fetele, muta-te la parter. La inceputul sarcinii, cand am stat la pat, nu ma ridicam decat sa merg la baie si atat. Si mancarea mi-o aducea sotul la pat….

Eu am colul de 3.8 si e foarte bun…atat timp cat este peste 2.8 si inchis e totul in regula…nu inteleg cum ti-a zis ca ai colul prea scurt???? Era beat doctorul?

Nu mai stiu cine se plangea de dureri de burtica si voia sa intre in concediu…poti incerca cu program redus de 6 ore…

Fetelor, eu aseara parca am innebunit! M-a apucat o pofta de dulciuri, ceva de groaza! Am mancat o punga (de 80 grame) de napolitane cu ciocolata singura! In viata mea nu am mancat atat dulce deodata si dimineata inca o ciocolatica….dar dupa aia mi s-a luat de atata dulce

Am vazut ca vorbiti de cadouri pentru sot…si al meu se aniverseaza saptamana viitoare si i-am luat un set de chestii de desfacut sticle (nu stiu acum cum se cheama :P) am gasit la sara blue un set mai fancy….asta e surpriza…ca ii mai luam pantofi, ca asta vrea….si eu eram in pana de idei si acum cum nu prea am mobilitate si depind de el sa ma duca, sa ma aduca, nu pot sa fac nu stiu ce achizitii…

Alina (gargarita) si eu anul trecut i-am luat sotului printre altele si un ceas

Crissy felicitari pentru vestile bune! Yupppiiii!

Sheri mercic! Eu merg la Niculescu la CMU Baneasa dar mi-a spus sa merg si la alti doctori la eco, ca sa mai vada sarcina si alti doctori…

Hbro bine ai venit! Eu zic sa mergi la un ecografist bun care sa iti spuna exact varsta bebelusului…si daca nu iti place de doctorul tau, eu zic sa incerci la altul,la care sa te simti confortabil…

maya draga mea, ce s-a intamplat? stai cuminte si ramai aici cu noi daca nu...venim dupa tine si te aducem cu forta... nu esti tu noastra? multi

Mai fetelor ce am mai ras la faza cu rechinii si soacrele i-am citit si la sot sa rada si el…cum sa pui carne si sa le dai un branci in apa?

Eu acum am incercat sa ma ridic, de cum stateam culcata cu masuta de laptop peste, si cred ca mi s-a intins un muschi, ca asa ma doare…(muschiul asta e pe la burtica) sper sa nu il fi deranjat pe bebe…

oofff, tocmai vorbeam cu niste mamici care tot asa stresate au fost in timpul sarcinii si acum dau sfaturi la gravidute sa nu se streseze, ca e totul ok…ca stresul incepe dupa ce se naste bebe, ca iti faci griji din orice deci, de acum numa intr-o grija o sa stam…

Aa, si la mine bebe a stat cam linistit zilele astea de cand am asa multa treaba la birou si stau incordata pe scaun nu prea se agita…cred ca simte ca mami e ocupata… mi-am propus ca saptamana viitoare sa stau mai linistita, ca sa fiu sigura ca bebelinul e in regula!




Bulina 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Dragaico, asa e, in 2007 imi doream enorm gemeni, am ramas tare greu cu Alesia la a treia incercare, cu sanse zero, mi-au spus ca am facut degeaba FIV-ul, ca trebuie sa luam o decizie de a face cu donati, si cand a iesit val 275 am inebunit de fericire, am crezut ca sunt doi si am scapat de stres! Ne-am bucurat noi si de unu, dar aveam o frica in suflet ca nu voi reusi si a doua aora asa ca ma uitam la gemelasi si mi se scurgea sufletul de pofta, de invidie chiar. Si uite ca am pacalit toate statisticile, cu spermograma noastra cumplita va avea sotu meu 3 plozi? Va avea! Si chiar si gemeni, sa fie cu saftea!
Isi pazesc vecinii nevestele, le baga in casa cand trece al meu pe strada, sa nu se ia! He=he, habar n-au, mai bine s-ar feri ei sa nu li se ia! Ma crezi ca si acum ma infior, mai aud uneori vocea medicilor clara in ureche: nu veti avea niciodata copii!
Aproape zilnic ma intreaba sotul: tii minte cand nu aveam copil si numai de asta vorbeam si ne framantam, si ia uite-o acu ce frumoasa e? Nu ne mai saturam sa ne minunam, cand ne gandim cum statea ea cuminte pe monitor doar 8 celule!

Shery 21 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




Sheri Dumnezeu face si minuni ca sa ne arate ca e cu noi si ca ne ajuta in clipele grele! ma bucur mult pentru voi si sincer va admir pentru puterea voastra!

Bulina 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Dragaico, asa e, in 2007 imi doream enorm gemeni, am ramas tare greu cu Alesia la a treia incercare, cu sanse zero, mi-au spus ca am facut degeaba FIV-ul, ca trebuie sa luam o decizie de a face cu donati, si cand a iesit val 275 am inebunit de fericire, am crezut ca sunt doi si am scapat de stres! Ne-am bucurat noi si de unu, dar aveam o frica in suflet ca nu voi reusi si a doua aora asa ca ma uitam la gemelasi si mi se scurgea sufletul de pofta, de invidie chiar. Si uite ca am pacalit toate statisticile, cu spermograma noastra cumplita va avea sotu meu 3 plozi? Va avea! Si chiar si gemeni, sa fie cu saftea!
Isi pazesc vecinii nevestele, le baga in casa cand trece al meu pe strada, sa nu se ia! He=he, habar n-au, mai bine s-ar feri ei sa nu li se ia! Ma crezi ca si acum ma infior, mai aud uneori vocea medicilor clara in ureche: nu veti avea niciodata copii!
Aproape zilnic ma intreaba sotul: tii minte cand nu aveam copil si numai de asta vorbeam si ne framantam, si ia uite-o acu ce frumoasa e? Nu ne mai saturam sa ne minunam, cand ne gandim cum statea ea cuminte pe monitor doar 8 celule!

Shery 21 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




Frumos, ls suflet mi-a ajuns...
de abia astept sa o iau cu alt stres (plans, scutec, papa)

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput