Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

nu stie nimeni??


17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

enik eu nu stiu pentru ca nu am dureri deloc.inafara ca simt uterul km jos si daca ridic piicorul mai tare sau daca apas putin mai tare ma doare ,nu ma deranjeaza inca nimic si sper sa fie la fel in continuare.ca sa treaca

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui enik83

nu stie nimeni??


17+ cu o minune de
poze


Te referi la dureri? Eu cred ca sunt din clasa se ridica sarcina. Eu am niste intepaturi in jurul buricului, si cand respir... si se extind spre stomac. Sigur asta e.

Asta era intrebarea?

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

probabi ca asta este...dar ma deranjeaza de vreo 3 ore..sper sa-mi treaca..va pup fetelor..ma duc la varreffour sa pun la scos pozele...

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hbro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

hbronu gresesti deloc,numai ca la noi doctorii considera ca ii platim numai pentru a le vedea fetele alea de indiferenti,si nu ca am plati pentru a afla de sanatatea noastra,si pe deasupra mai cer si bani in plus,de parca iar merita....

18+


iti multumesc pentru ca imi dai dreptate..macar noi intre noi ca in baza medicilor...
Acum mai am o rugaminte: spuneai ceva de un bors de cartofi? se poate o reteta?

HBRO
16+ si (2ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui enik83

fetelor si pe mine ma doare in stanga si dreapta buricului cand ma ridic din pat sau daca inspir aer mult..oare sa fie ligamenele?? ca merg tot cocosata.. am impresia ca cineva imi trage de o bucata de carnita inauntru.. nu stiu cum altfel sa ma exprim..

17+ cu o minune de
poze



De problema cu durerea la buric spuneam si eu aseara..si eram tare ingrijorata. Asa ca azi m-am prezentat la doctor si totul e ok. Avem poza cu bijuteriile sa avem dovada ca e baietel...si are 360 de grame. Durerea de la buric este normala deoarece buricul este defapt o cicatrice iar burta noastra creste in volum si este normal sa doara. Asta cred ca e valabil si in cazul cicatricei la cele care au o cezariana. Asa ca nu sunt dureri ce ne ingrijoreaza. Dr mea a spus ca singura durere care tb sa te ingrijoreze este cea asemanatoare venirii uratilor si cand burta devine tare. Iar burta intarita se verifica atunci cand stai la orizontala...nu in picioare cum credeam eu...

Acum suntem linistiti si fericiti ca totul este ok


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui hbro

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

hbronu gresesti deloc,numai ca la noi doctorii considera ca ii platim numai pentru a le vedea fetele alea de indiferenti,si nu ca am plati pentru a afla de sanatatea noastra,si pe deasupra mai cer si bani in plus,de parca iar merita....

18+


iti multumesc pentru ca imi dai dreptate..macar noi intre noi ca in baza medicilor...
Acum mai am o rugaminte: spuneai ceva de un bors de cartofi? se poate o reteta?

HBRO
16+ si (2ani)

sigur ca daeu am facut asa.deci pui cartofii la fiert taiati cubulete,am taiat 2 cepe potrivite,3 rosii cubulete,1 ardei gras,si le-am pus la calit pe rand intai ceapa dupa am adaugat rosiile si la sfarsit ardeiul,am pus rosii pentru ca nu am avut bulion.1 morcov dat pe razatoare pus peste cartofi la fiert,si pastarnac daca ai eu nu am avut si telina se mai poate,dupa care pui si totul ce a fost calit in oala cu cartofii si lasi la fiert pana sunt cartofii si morcovul fierti,ii gusti putin.dupa care pui borsul,eu am bors magic la plic cu tot cu delikt.mai lasi putin sa fiarba si gata.la urma adaug patrunjel si mai zbat si un ou ca sa dreg ciorbitza asta dak nu tii post si mai pun si smanatana.la bebe meu place mult mult.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Pentru durere si junghiuri eu iau cate un no spa si ma intind in pat la caldurica ...

19+


<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=iulia&year=2010&month=8&day=1&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna seara, burtici vorbarete!!!

Mi-a luat ceva timp sa citesc un capitol si ceva...

Hbro, bun venit printre noi!. Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos!

Anca-Vlad, bine ai revenit, pentru mine, bine ai venit ca nu ne-am cunoscut pana acum. Felicitari pt fetita si sa dea DD sa fie bine cu problemele tale.

Alina2005, Tina, capul sus. Aveti groja de voi si totul va fi bine.

Crissy, placinta a fost un succes. Data viitoare o fac o idee mai crocanta.

Eu astazi m-am rasfatat un pic. Am fost la epilat cu zahar, mani si pedi spa.

Bamboletta si eu am comandat de la ei. La fel au intarziat. I-am sunat azi, si-au cerut scuze ca se muta cu sediul si depozitul, etc. Vine maine personal sa-mi aduca pachetul ca am o comanda mai mare.

Ochidut, insanatosire grabnica. Stiu cum e ... (ca in reclama). Am tras si eu cu o raceala vreo saptamana...

Parca vroiam sa zic mai multe, dar nu mai stiu... ati scris asa de mult.





Cris 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui enik83

fetelor si pe mine ma doare in stanga si dreapta buricului cand ma ridic din pat sau daca inspir aer mult..oare sa fie ligamenele?? ca merg tot cocosata.. am impresia ca cineva imi trage de o bucata de carnita inauntru.. nu stiu cum altfel sa ma exprim..

17+ cu o minune de
poze



De problema cu durerea la buric spuneam si eu aseara..si eram tare ingrijorata. Asa ca azi m-am prezentat la doctor si totul e ok. Avem poza cu bijuteriile sa avem dovada ca e baietel...si are 360 de grame. Durerea de la buric este normala deoarece buricul este defapt o cicatrice iar burta noastra creste in volum si este normal sa doara. Asta cred ca e valabil si in cazul cicatricei la cele care au o cezariana. Asa ca nu sunt dureri ce ne ingrijoreaza. Dr mea a spus ca singura durere care tb sa te ingrijoreze este cea asemanatoare venirii uratilor si cand burta devine tare. Iar burta intarita se verifica atunci cand stai la orizontala...nu in picioare cum credeam eu...

Acum suntem linistiti si fericiti ca totul este ok


19+



M-ai luminat, Baby. De aia ma doare pe mine in zona operatiei de apendicita, ca e oarecum recenta, 2007.


Cris 21+ cu

Mergi la inceput