FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna fetele!suntem acasa de joi seara dar nam avut calculat...si nici laptop ca mi la luat varamea nesi cum e nul nmai aducea...e astae...sunt a 10 zi de la ET nam niciun simtom de gravi doar ca sunt inebunita ce tate am facut vreau sa zic ca si sotul meu nu mai poate de fericire ca au crescut si mi sa umflat si sfarcul ca sa zic asaam luato razana de la hormonii mi se trage ai simt...alora...pe joi treb sa fac Beta adica de Buna Vestire voi primi vestea cea mare...asa sa ne Ajute Dumnezeu pe toate..sa ne indeplinim visul cel mare si sa ne tinem BBei in brate...va pupacesc pe toate si va multumesc inca odata ca existati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bryny ce progesteron iei ? Injectabil? Ovule? Duphaston? Cred ca e bb. DOAMNE AJUTA!!


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bryny mai ai putin si afli vestea cea mare. Abia astept sa citesc ce bhcg mare ai. tinem pumnii sa fie totul bine.

Pisumic. balanta cand trebuie sa faceti testul. veniti cu vesti bune.

Bfta multa fetelor in focuri. sa aveti parte de bhcg-uri babane.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Ziua 10 de la ET. Ieri seara am pus ultimele 2 ovule de Utrogestan. De azi sunt fara aparare. Sau cel putin asa ma simt. Mai am 4 zile pana pot face un test de sarcina din urina.Daca nu or veni piticii pana atunci...Nu am nici un fel de simptome, numai oarece dureri prin zona ovarelor, nu constante ci sporadica. Le pun pe seama faptului ca stau prea mult in pozitii fixe, probabil sunt spasme musculare.Ma gandesc ca daca era sa se intample ceva, pana acum s-a intamplat si daca nu e sa se intample, oricum eu nu pot face nimic.Astept..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Sisipisi,
cum adica aseara ai pus ultimele ovule de Utrogestan???? Adica esti in ziua 10 de ET si ai de gand sa nu mai iei Utrogestan????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Miki eu iau utrogestan ovule adica mai bn zis mi le introduc vaginal...ca asa miau spus fetele si parca si tu miai spuus dacami aduc bn aminte sa le introduc nu sa le inghit...mai am ptin o zi si voi stii sigur ca voi fi mama, pt ca deja corpul mi sa transformat numi vine sa cred cum arat...

Elenada
iubita mea am marii emotii pana acum nu prea mam mai gandit dar se apropie ziua cea mare si am aceleasi emotii ca la ET...nu prea am mai baut apa asa multa cat trebuia zilele astea de cand sunt acasa....sper sa numi fi afectat cu ceva in rest totul este k,,,niciun simtom,,,ma batea gandu sami iau un test in seara asta dar mai bn lasa stau cuminte ca mai e ptin...
BuburuzaL
da a cam inceput numaratoarea si e tare emotionant!hai tu urmezi sa te vedem si pe tine...Dumnezeu fie cu tine sa te binecuvanteze si sa fie asa cum iti doresti tu
pe restul fetelor cele noi si cele vechi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Bryny-mai ai ff putzin si vei afla vestea cea mare.
Pisucmic, Balanta voi ce faceti???Pe cand testul?
Eu azi am fost la eco ,s-a vazut doar sacul.Sambata merg din nou.A spus ca e asezat bine, dar m-a dat peste cap pt ca a spus sa iau si nospa pe langa trat initial,sa stau linistita si sa nu fac bai calde.Bai calde stiam, linistita n-am stat pana acum ,de ce as sta de acum?!
Catalina 2307-dr mi-a spus ca sambata daca nu se dumireste cu eco abdominala ,incercam si una transvaginala.Tu faceai trans sau pur si simplu asteptai pana era vizibil la eco normala?Am impresia,adica sunt sigura ca am citit mai demult ca nu sunt indicate in primul trimestru.Multumesc
Sisipisi-si daca tu vrei sa iei in continuare Utrogestan? Nu poti?
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

cor-cora - transvaginala pana la 12s.
Nu prea are cum sa vada ceva la eco abdominala la o sarcina f mica.
Nu sunt recomandate tuseurile vaginale, dar echografia transvaginala este ok.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Catalina 2307-Multumesc din suflet.Sambata o sa fac iar abdominala si hotaram dupa daca incercam si o trans...Oricum cred ca si la trans nu se vede mare lucru -am citit ca acum are dimensiunea unui samburel de mar-.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

SISIPISI,

Buna ,
succes in wachtweken. Vreau sa te intreb unde ai facut FIV-ul? In UMC?
Daca ai chef trimite-mi un pm , sintem vecine.

Catalina

Mergi la inceput