FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miki, iau 5mg de Prednison din ziua punctiei.
buburuza, multa, multa bafta la FIV.

Multumesc tuturor pt gandurile bune si sustinere (nu va numesc, ca sunteti multe...)


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Sisipisi, bine ai venit si sa dea DD sa fie FIVul norocos!
Referitor la Utrogestan, cred ca e normal sa mai ramana inauntru ceva resturi de la o administrare la alta si sa se mai duca si in WC cate ceva. Si eu am patit la fel, desi am stat in pat in prima saptamana dupa ET. Cred ca pur si simplu e vorba de surplusul de progesteron care nu se absoarbe.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
ce dragut ca ne-am mai adunat la o sueta aici! Adevarul e ca e asa primavara si soare afara, ca imi pot imagina ca nimanui nu-i vine sa stea la calculator...
Sisipisi: asa se intampla cu acest Utrogestan. Nu stiu in ce masura ceea ce ramane e chiar progesteron sau mai degraba excipientii (substantele necesare formarii ovulului impreuna cu prog), dar eu, desi il pun seara chiar la culcare si apoi dorm 8 ore, dimineata tot gasesc pe hartia igienica. Asta e, banuiesc ca oricum pierderile se iau in calcul
Balanta - sa mearga totul bine! Imi amintesc si eu (si toata familia) ca la primul FIV am stat in pat o saptamana (cvasi in pat, dar oricum)... Acum stau in concediu, dar ma misc liber, ies, lucrez, ieri am tinut o conferinta... Ca si lui Sisipisi, va spuneam ca mi-au zis sa-mi reiau viata normala, inclusiv sport! Dar totdeauna e important sa traiesti cu senzatia ca ai facut tot ce puteai mai bine pentru puii tai, asa ca fa ce simti tu!
Cor-Cora - multe multe pupaturi,tu esti the leading lady acum
Bryny - de tine nu mai stim nimic? Sa intelegem ca stai in patut la caldut?
In rest, pupaturi la toata lumea, veche si noua!



Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Cata pup draguta! Doamne ajuta!

Pisucule, Anais, Sisispisi, Cor-cora, Balanta va multumesc din suflet pt sustinere si va doresc si voua sa va ajute DD in tot ce va doriti!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Aaa... va doresc tuturor sa aveti un weekend minunat!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

catalina, lamurestema, te rog, si pe mine, cum e cu progesteronul seric si cel din uter. eu am CM de 25z si in z 20/21/19 (in functie de luna in care l-am fct) imi ieste in jur de 6-7, cu valorile normale 2-15 in faza luteala.ce zici sa fac dupa punctie si mai ales dupa ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

lamureste-ma, scuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Raspunsei dincolo. :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Hello fete dragi! Va doresc mult noroc, sa fie un nou val cu reusite!!!! Va mai citesc din cand in cand, si imi amintesc cu emotie de aceea perioada in care eram ca si voi.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Dragele mele,

ce-i cu linistea asta? Chiar ati iesit la plimbarica, acum ca a dat navala primavara???Bine faceti...Daca timpul tine cu noi, de ce sa nu profitam...

Eu vroiam sa intreb fetele care asteapta rezultate pe cand sa ne pregatim majoretele? Pisucmic, Bryny, Balanta ati inceput numaratoarea inversa, nu?
Haideti cu beta mari, sa curga cu vesti bune!!! Pumnii sunt stransi, asa cum trebuie, asa ca...va astept bucuria!

Eu sunt ok, merg inainte cu stimularea, miercuri am eco si atunci vedem cum merge treaba! Eu sper ca bine, si desi au aparut niste durei de cap, sunt foarte optimista de data asta!!!

si numai bine!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput