FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Pisucmic, Bryny, Balanta acum ca aveti bebeii la purtator, sa va ajute DD sa vi se implineasca minunea!!! Aveti grija de voi si faceti in asa fel incat sa va simtiti cat mai bine posibil!!!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Miki- Multumesc mult de tot,asa voi face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetele care au fost acum la Viena , stiti cumva ce program au clinicile de Pasti? Eu as vrea sa merg pt o prima consultatie chiar in sapt. de dupa Pasti , dar nu stiu , oare de cand lucreaza? ma intereseaza in special clinica Wunschbaby .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Adijo draga,
cred ca singurul mod de a afla e sa le scrii cate un mail. Stiu ca de Craciun au avut inchis de la Craciun pana dupa Anul Nou daca nu ma insel, dar sigur la Pasti va fi diferit si numai ei iti pot spune.
Noi pentru moment ne-am incheiat contactele pana la beta
Bafta multa






Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Mersi, tocmai le-am trimis un mail. VA TIN PUMNII LA TOATE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Mai, ce liniste e aici...
sau (adica zen)?
Va pup pe toate

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Avem programarea pt. prima consultatie: 7 apr., ne va vedea A Fischelmaier. Fetelor, toate ati avut prima consultatie cu A Fischelmaier? La prof daca vreau trebuie sa fac cerere speciala? se plateste mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Adijo din cate stiu eu la prof e mai mult si consulatatia si fivul.
cand am facut eu era consultatia vreo 300 de euro la el iar la dr ana fischelmayer era 120 euro iar fivul la el era cu 1000 de euro mai mult.
Cristal a facut cu el fiv. poate intra si te lamureste ea.
Stiu ca trebuie sa specifici ca vrei sa faci fiv cu el.
Am inteles ca preturile s-au modificat.
bafta multa.

Pisumic a iesit lumea la plimbare. In Bucuresti e soare desi sunt zone prin tara unde e iarna in toata regula.
Fetele isi plimba puiutii sa nu se plictiseasca.

Pupici tuturor si bafta multa





elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Buna, ma primiti si pe mine? E prima data cand scriu pe forum desi il citesc de mult. Dar pana acum am fost numai spectator, acum sunt si eu un actor. Pe 3 Feb am inceput un IVF protocolul lung, in olanda, la Spitalul Universitar din Utrecht. De sambata, sunt purtatoarea a 2 embrioni. Nu stiu ce calitate au pentru ca aici nu ni se spune. Poate ca intr-un fel este mai bine, deoarece stim numai ca au fost potriviti pentru implantare. Aici ET se face dupa 72 de ore de la punctie, punctia se face pe viu, numai cu anestezie locala in peretele vaginului, se transfera 2 embrioni numai daca embrionii sunt de proasta calitate la femeile sub 36 de ani, iar la cele peste 36 exista optiunea de a cere 2 embrioni indiferent de calitate. Ca medicatie de suport se da numai Utrogestan si numai 12 zile, incepand din seara punctiei. Nu se face analiza de sange pentru bHcG ci numai analiza de urina pe care fiecare o face singur acasa si dupa aia da telefon si informeaza spitalul despre rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Sisipisi bine ai venit pe taramul fivoaselor!!!In primul rand iti doresc sa reusesti!!!Sa se cuibareasca embrionasii acolo unde trebuie si sa iasa testul!!! In mare parte, vad ca seamana sistemul olandez cu cel belgian...Aici la primul fiv se transfera un singur embrion, indiferent de varsta, de-abia de la al doilea ai posibilitatea sa transferi 2, si aici in functie de varsta pacientei si de calitatea embrionilor. Referitor la tratamentul de sustinere, deasemenea cam saracacios, adica doar utrogestan, cel putin doar atat am primit eu la ambele fivuri, insa pt rezultat se face analiza de sange.
Iti doresc succes inca o data si sa intri si sa ne becuri si pe noi cu vestea cea mare!Numai bine!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput