FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

aaaa si tot atata apa sa beau...??? multa adica!Cora ce faci...am fost la marchet turcesc pt ca este singuru deschis duminica aici si nu avea ananas auziti da vin rosu pot sa beau din nou...aa ce ziceti_??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Bryny, intravaginal, fiindca desi il poti lua si oral, mie mi-a dat o hipotensiune de toata frumusetea prima data cand am incercat!
Si eu am dormitat in prima zi, dar ieri si azi ne-am plimbat lejer, cu restaurant si cafenea, film, deci nu prea multa oboseala, dar oricum. Am citit eu teoria asta ca e bine ca uterul sa fie bine vascularizat cu sange, si ca daca stai lata zile-ntregi asta nu se prea intampla. O fi, n-o fi, dar incercam si-asa, iar azi a fost chiar zi de primavara!
Maine catre casa, gata! Voi cand va intoarceti, Bryny, Balanta dragi?
Bafta bafta! si pupaturi

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Catalina multumesc frumos! promta ca intodeauna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

pisuc mic cred ca plecam miercuri ca marti fac injectia decapectylu si mam gandit eu asa ca mai treb sa mai fac cateva cumparaturii....pupicei multi multi si mersii frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Bryny - eu nu stiu ce sa zic legat de vin rosu, eu una n-am baut deloc.Ananas ,maine cand deschid magazinele.
Miki-Miki- Am ceva prob , MTHFR A1298C homozigot, Anticorpii Anti nucleari fix la limita superioara si timpul de coagulare prea repede iar timpul de sangerare prea lung.Fac Clexan de 40 mg ,cei din Viena au spus pana in sapt 8,dar voi consulta un hematolog.Referitor la valoarea progesteronului ,mi-am facut inainte de ultima menstra in ziua 18 si era 13,8 maxima fiind 15(deci bine).Dar sa traiasca Catalina 2307"progesteronul seric nu este acelasi cu cel prezent in uter" ceea ce s-a dovedit adevarat.De data aceasta i-am spus profului adevarul si anume ca la ambele incercari mi-a venit cu 3-4 zile inainte de data la care urma sa fac beta.Eu am menstruastia la 24-25 zile , asa ca mi-o fi iesit val prog aproape de val maxima ,dar se bateau cap in cap cele doua chestii.
Balanta-mult noroc ,te asteptam cu beta mareeeee
Fetelor va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Miki- spunandu-i ca imi vine prea repede prof mi-a adaugat Prolutonul , caci daca imi dadea doar Duphaston "innebuneam" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Miki-scuze ca nu ti-am raspuns la toate intreb intr-un singur ms , dar sunt mai ametita decat eram.Cortizon nu mi-au dat ei, am luat eu doar trei zile Aprednislon pt ca am facyt FET.Imunofenotiparea limfocitara ,NK nu le am facute, urma .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Cor-Cora multumesc. Banuiam ca ti-au bagat duphaston asa mult pt ca ai ceva pb imunologice, am citit ca duphastonul e f bun dc ai NK. Neaparat sa faci anal la Fundeni inainte de a opri heparina. Care MTHFR il ai homozigot? A.. iti tb si ceva vitamine pt el.

Fetelor de Ice mai stiti ceva? Am citit ca ea a avut NK mariti, va aduceti aminte ce tratam a facut?




Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Miki-Imi spui te rog ce analize sa fac la Fundeni inainte sa opresc heparina? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Cora Se face un set de anal. Te duci la prima ora cu stomacul gol pt recoltarea anal si tb sa ai la tine un dosarel in care pui copii dupa toate anal de hematologie care le-ai facut pana acum , scrii pe un biletel istoricul tau, ce tratam faci acum (tot-tot)si ca esti graviduta. Ideal ar fi sa te duci dupa ce faci ecografia pe care tb sa o iei cu tine. D-na dr Uscatescu iti va face un set de anal printre care antiXa si DDimeri pt a vedea dc esti pe doza corecta de clexane. Apoi te va chema dupa cateva ore pt interpretarea anal. Eu cred ca vei continua cu clexane pana nasti iar dupa aceea inca cateva sapt deoarece ai MTHFR homozigot si-ti va spune sa iei Medyn Forte si Femibion .

Fetelor care aveti adresa de mail a lui Ice va rog sa mi-o dati si mie pe PM.





Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput