FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

balanta_tm, multumesc pentru raspunsul de zilele trecute.
fetelor, am si eu cateva intrebari:cum va-ti simtit in primele zile dupa ET , cat ati stat in pat si ce altceva ati mai facut pentru a avea cat mai multe sanse.
va pup si va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

miki miki daca nu tu atunci cine?pai fa si tu un cont si dane un nr.si fati o taxa pt fiecare intrebare si atunci poate va fi bn!chiar am vazut multe retineri si nam inteles de ce, ma rog...eu iti multumesc frumos ca esti promta si sa stii ca, chiar daca nu ne stim, pt fiecare dintre voi am filingurii...

Blanta_tm
mersic iubita mea!tu tiai mai repetat bhcg?ce fac gemelasi?cum te simti?eu in afara de ametelii si rareori pe timpul zilei stari de voma ,mai nimic ,aaa si nici eu nu prea am pofta de mancare...
draghiluiza
in primul rand e bn sa tragi un pui de somn dupa ET si sa stai linistita cateva ore dar dupa aceea plimbari usoare 10 15 minute iar relax,tot de la fete am inmvatat ca nu trebuie sa stai nu mai in pat pt ca endometru trebuie vascularizat si pt asata e nevie de plimbare,sa faci exact ceti place tie mai mult,sa te uiti la tv,sa mergi sa vizitezi...eu asta am facut si sa prins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

balanta tm , tu ai facut fiv cu prof Feichtiger?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

[/b][/left]in primul rand e bn sa tragi un pui de somn dupa ET si sa stai linistita cateva ore dar dupa aceea plimbari usoare 10 15 minute iar relax,tot de la fete am inmvatat ca nu trebuie sa stai nu mai in pat pt ca endometru trebuie vascularizat si pt asata e nevie de plimbare,sa faci exact ceti place tie mai mult,sa te uiti la tv,sa mergi sa vizitezi...eu asta am facut si sa prins
[/quote]

multumesc,draga mea.sunt putin speriata,eu la primele 2 fiv-uri,care s-au prins si s-au oprit din evolutie, eram moale, somnoroasa din primele zile, eram altfel-acum sunt total diferita, nu foarte vioaie, dar nimic nu este la fel si imi este teama ca beta nu va mai confirma inca o sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

BRYNY , voi ce probleme ati avut? sunteti la al doilea fiv? Cat ma bucur pt voi...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

bryny, da, am repetat si eu beta si s-a dublat (627 mUI/ml).
Obosesc destul de repede in ultima perioada, si, la fel ca si tine, fara pofta de mancare, cu greturi din cand in cand plus f f sensibila la mirosuri.

draghiluiza, dupa ET eu am stat destul de mult in pat (mai bine de o saptamana), cu exceptia zilei in care ne-am intors de la Viena la Timisoara si am stat deci cam 6 ore in masina (cu vreo doua-trei pauze scurte ). Ca simptome am avut sanii mariti si tari, din cand in cand dureri de ovare, uneori intepaturi in uter si se intampla sa stranut cateodata.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adijo, da, cu Prof Feichtinger am facut procedura.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bryny, Balanta felicitari pt valorile bhcg-ului. Bravo fetelor.

Draghiluiza nu cred ca exista o formula de succes care sa se potrivesca la toata lumea cu ce trebuie sa faci dupa et. Cel mai bine faci ceea ce te relaxeaza pe tine. important e sa fii cat mai relaxata. Unele fete au ramas cand au stat numai in pat altele au ramas cand au mers si-au vazut normal de viata fara sa faca repaoes. Bafta multa.

Bryny nu cred ca e o problema ca nu ai luat doua pastilute de predninson. Stai linistita ca sa nu stresezi pe bebe.

Pupici si bafta multa



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Elenada iubita mea!ce mai faci?ce fac BBei?da pai nu stii cum sunt eu ca ma stresez una doua din orice intru in panica...miau trimis si de la wunscbaby azi mesaj si mau linistit ca nu se va intampla nimic daca nam luat aprednisllonsi sa iau in continuare pana la 8 saptamani tot tratam care mi lau dat ei.miau spus ca toata echipa sunt fericiti pentru mine si sai tin la curent cu tot ce fac de acum incolo. sunt super Elena imi pare atat de rau ca la un moment dat eram asa ptin dezanmagita stii dar acum ai iubesxc mai ales pe profu Feichtinger cu manutele alea finute...am stiut de data asta dupa ce aterminat ET lam luat de mainii si iam multumit in numele romancelor si iam spus ca anul asata eanul nostru si stii ca mia sp pai exact deaia ai sa ramai si tu de data asta..era asa de bine dispus si parca fericit mia transmis starea lui si credema ca am stiut de atunci ca va fi bn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

adijo la mine este o poveste lunga,dar pe scurt eu natural nu aveam mari sanse pt ca trompele mele erau stafidite la ultima laparo vazute si toti dr din roamanica miau sp ca treb sa fac fiv...si noroc cu forumu ca am descoperit viena stii precum colomb america...si cand neam hotarat sa plecam aveam o chlamidia vehe nedescoperita de nimenii pe aicii neam tratat si apoi am facut fiv 1 care a fost un esec tot din cauza mea ca la protocol miau bagat si chlomifem si eu nu iam spus prof Feichtiger cami subtiaza endometru chlomifemu ca eu facusem in tara 2 inseminari si cu stimulare de chlomifem si mia subtiat endo si atunci..alora cam asta e...daca mai vrei sa stii ceva nu ezita da deci doua fivuribalanta esti super tare auzi sati spun si tie cica dupa simtome avem baietii bine eu unu si tu doidupa beta cai mai mare...tu fata ai stat in pat dupa ET...numai in pat fara plimbari scurte??eu de data asta nam mai stat in pat mam luat dupa fete si mam plimbat la galop prin neustadt si mau inebunit perdelutele lor de la geamuri ca miam pus si eu la bucatariesal pe viitorul tatic

Mergi la inceput