FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ioanatugs, liana30, multumesc mult!


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bryny

Liana30 mutumesc frumos!daca-mi spui si cand sa incep sa le iau pe cele cu +DHA ma linistesc cu femibionulAm gasit de la FIV1 pe ultimul grafic de tratam dat de la clinica in dreptul APREDNISLONULUI sccris de mine sal iau pana la testul de sarcina...dar tromboass cat mai iau???

cel cu DHA l-am inceput de la 11 sapt pt ca pana atunci am luat pe cel dat de unguri..imi scapa numele acu cel mai bine e sa intrebi si austriacul tauadica doctorul..parerea mea ca iti va spune sa il incepi deja..dar intreaba sa fii sigura..
legat de Aprednislon nu lua daca austriacu nu ti-a zis..eu am luat dar stii ca tratam difera de la organism la organism..cel mai bine intreaba pe austriac.la fel si cu tromoass.te pup
va pup pe toatee


Printzesa adormita-un vot daca va place!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Bryny draga
sa nu crezi ca pe tine nu te felicit, doar ca n-am mai intrat aici zilele trecute. Ma bucur tare mult, si incep sa ma gandesc serios ca o clinica care a reusit 2 fiv-uri din 2 (stiu ca e o coincidenta dar totusi...) poate merita o vizita.

Sisipisi - imi pare nespus de rau, nimeni nu te poate intelege mai bine ca mine! Sa-ti dea Dumnezeu puterea de a mai incerca. Gandeste-te serios la asta, si, daca poti, gandeste-te la optiunea de a face in alta tara (in lumina celor povestite). Dar ce cred foarte mult e ca Dumnezeu acolo sus stie el ce face, asa ca noi nu putem decat sa-l ajutam!

Incet incet imi revin si ma gandesc ... la un viitor nou FIV. Nu stim cand, dar stim ca!
Am vazut pe ultimul Paris Match ca pana si Celine Dion incearca acum al 5lea FIV!
Cu drag


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

balanta
multumesc frumos pt raspuns , inainte de a incepe tratam cu eutyrox FT3 si FT4 erau in limite , tsh-ul era in jur de 5 , cand am inceput eutyroxul tsh e in limite si FT3 si FT4 putin in afara lor.
Liana
un pupic si de la mine pt voi , sa va traiasca minunea si sa va bucurati de ea.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Balanta TM, Bruny, felicitari gravidutelor! Sarcini usoare si la termen cu bebei sanatori!
Balanta si eu zic ca sunt gemenasi la tine Tare priceputa ai fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna seara fete dragi!In primul rand sa va spun ca am repetat azi bhcg si mia iesit 585,9....sunt an al 9 lea cer plutesc

Catalina2307
leam trimis mail la clinica dar pana-mi trimit ei raspuns mai intreb si eu fetele....si rau au facut cele care stiau si nau sp nimic pt ca in primul mail erau taote tabletele enumerate cele pe care trebuie sa le iau in afara de aprednislon care cred ca la uitat sal treaca a mentionat doar ca treb sa opresc bromcriptin,bun...si eu daca am vazut ca nu scria nic de aprednislon nu am mai luat 2 zile pana nu mia venit un mail in caremi trimite reteta pt aprednislon cum sal iau in continuare simi scrie ca trebuie sa iau tabletele asa cum leam luat pana acum pana la primul eco pe 19 aprilie cand am 8 saptamani si sa le trimit rezultatul simi vor spune ei cum sa le iau in continuare...in seara asta am inceput sa iau din nou aprednislon...eu sper sa fie totul k...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Ioanatugs multumesc din suflet!

pisucmic
nici nu miam dat seama dak tu mai felicitat sau nu,nu am tinut cont cin ma felicitat si cine nu de pe forum...am prob mult mai importante acum adica mai importante de pana acum ca sa zic asa offf si mai delicate....este fericire ptin si dupa panica... daca nam facut bn ?oare am voie sa fac aia? ,oare am voie sa mananc aia,pastileleeee.... ,offff nam baut destula apaa.... ahh am uitat sa mananc fructe azi s.a.m.d
Miki01
multumesc tare mult!Sati traiasca flacau sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Cora ce faci?teai programat la eco?

balanta
_tm
ce faci camarada mea de gravi?tu mai iei aprednislon?tie tiau spus cu exaccitate cat timp mai iei tratamm ?ca noi al avem aproape la fel... scuze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bryny felicitari pt cel de-al 2-lea BHCG. Aprednisolon am vazut ca iau fetele pana in sapt 8-12. Nu te mai panica, o singura pastiluta e doza f mica de cortizon si lipsa ei nu cred ca a stricat ceva, mai ales ca BHCG s-a dublat. Era pb dc il intrerupeai si aveai pb imunologice cu rec de la 2 pastile in sus. Eu nu mai intru sa dau sfaturi pt ca mi s-a facut observatie de catre moderatori ca ma dau mare doctorita si ar tb sa tai si chitanta.


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

bryny, mie mi s-a spus sa iau acceasi schema de tratament pana in saptamana a 8-a (deci inclusiv Prednisonul); nu mi s-a dat lista in detaliu, de aceea eu nici nu m-am intrebat daca sa intrerup ceva. Si eu zic ca nu are ce sa se intample daca nu ai luat doua zile; cu cateva zile inainte de testul beta am uitat sa iau o zi Prednison si uite ca nu am patit nimic .
Incearca sa nu te mai stresezi atata, ca nu iti face bine; beta ti-a crescut ok, deci poti sta linistita. Trebuie sa ai grija sa nu faci efort (profesorul a insistat foarte, foarte mult pe asta) si sa te feresti de aglomeratii, ca sa nu iei vreo raceala. Si bineinteles, sa mananci cat mai sanatos poti. Despre apa, nici eu nu mai beau chiar atat de multa cata am baut pana am facut testul beta (acum beau in jur de 3 litri, inainte beam 4).

miki01, multumesc .



mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput