FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Bravos Buburuza!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa creasca mari mari si sa o faca pe mami fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Bryny-multumesc din suflet,tinem legatura prin tel,s-ar putea sa mai vreau magneziu ,pe care impreuna cu b6 il vei continua mult timp,nu stiu exact poate ne lamuresc fetele.
Fetelor care faceti sau ati facut Proluton,s-a mai confrutata vreuna din voi cu seboree sau acnee de la el?Stiu ca in sarcina sunt posibile prob de genul asta,dar totusi in sapt 6 e cam devreme,mult prea devreme.
Sisipisi-imi pare rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

balanta,bryny,felicitari!!!!!!!!sarcini usoare si la termen

bruni,tu in ce stadiu esti????nu ai mai scris nimik,doamne ajuta sa vii cu un bhcg frumos,eu asa tind sa cred ca esti in perioada de asteptare
buburuza,de data asta super productie ,succes la multe ovo grasune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bryny

fetele care iau sau au luat femibion va rog sa ma ajutati ca iar mam lovit de o ceata...eu pana acum am luat un fel de femibion care scria pe cutie femibion 800 metafolin, intimpul sarcinii mia dat femibion800 metafolin + DHA.In cutie pe o folie sunt 6 tablete normale si 6 capsule transparente.ce fac iau una normala si una transparenta?am uitat sa va spun ca eu mai am cam 300mg de GONAL tarnsportat la frig si acum al am la frigider.si daca eu treb sa incep sa iau femibionul cu cele doua feluri de tablete o sami raman vreo 3 cutii cu femibion,cine are nevoie sa ma anunte.


bryny femibionul de 800 sunt pastile roz, asta se ia pana la 12 saptamani
apoi se ia de 400 care sunt pastile mate si unele transparente si se iau o zi una mata o zi una transparenta.
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Felicitari fetelor...
balanta_tm, spune-mi te rog cand ai reluat clexanul...imediat dupa punctie sau dupa ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

moniland, bytzi, draghiluiza, multumesc!

draghiluiza, Clexane l-am reluat imediat dupa punctie.

buburuza, multa bafta in continuare!


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bryny

fetele care iau sau au luat femibion va rog sa ma ajutati ca iar mam lovit de o ceata...eu pana acum am luat un fel de femibion care scria pe cutie femibion 800 metafolin, intimpul sarcinii mia dat femibion800 metafolin + DHA.In cutie pe o folie sunt 6 tablete normale si 6 capsule transparente.ce fac iau una normala si una transparenta?am uitat sa va spun ca eu mai am cam 300mg de GONAL tarnsportat la frig si acum al am la frigider.si daca eu treb sa incep sa iau femibionul cu cele doua feluri de tablete o sami raman vreo 3 cutii cu femibion,cine are nevoie sa ma anunte.

in primul rand felicitariiiii!!!!
si eu am luat pe timpul sarcinii Femibion 800 metafolin + DHA ..poti sa iei pastila normala dimineata si pe cea transparenta seara..sau invers cum iti convine tie..nu conteaza dar trebuie luate amandoua in acceasi zi..te pup si sarcina usoara!!

balantaaaaaaa Felicitariiii!!!am imabatranit muicanumai stiu daca te-am felicitat..te puppp
Moni,elenada,luck,miki,catalina va puppppp

Printzesa adormita-un vot daca va place!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Liana30 mutumesc frumos!daca-mi spui si cand sa incep sa le iau pe cele cu +DHA ma linistesc cu femibionulAm gasit de la FIV1 pe ultimul grafic de tratam dat de la clinica in dreptul APREDNISLONULUI sccris de mine sal iau pana la testul de sarcina...dar tromboass cat mai iau???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Liana - un pup mare si de la mine pt. voi.

bryny - dar tu nu pastrezi legatura cu medicul?
Din cate stiu toate aceste medicamente se mai iau si in timpul sarcinii. Parerea mea este sa nu incerci sa gasesti raspunsurile pe forum ci sa iti suni medicul.(pana atunci iti sugerez sa nu opresti nimic).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

bryny, balanta_tm felicitari si sarcini usoare fetelor!
liana30

Mergi la inceput