FIV Europa(29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Ooooffff Pisucule....credeam si imi doream sa ne dai alta veste!!!Imi pare rau de tot...Dar, sa nu ne pierdem sperantele...Sper ca dupa ce se vindeca ranile sa te poti gandi la o viitoare incercare si sa infrangi esecul. Sunt langa tine!


Sisipisi mi se pare foarte ciudat sa opresti utrogestanul pana cand nu ai rezultatul in fata! Sincer, nu am mai auzit asa ceva...Dar nu puteai sa-ti cumperi tu suplimentar?Intreb si eu...Orium, poate nu e totul pierdut.. stiu ca au mai fost fete cu astfel de secretii care au reusit. Eu iti tin pumnii, poate ne faci totusi o surpriza frumoasa!

Bryny, Balanta haideti cu vestile bune!!! Eu va tin pumnii pt maine sa obtineti beta mare si sper ca rezultatele voastre sa aduca speranata reusitei!Multa multa bafta!!!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Despre mine, ce sa va zic...am avut o zi cam proasta, desi am asteptat-o atat de mult. Azi aveam planificata monitorizare, iar mediacul meu avea o urgenta si nu m-a putut primi...Asa ca, a trebuit sa merg la un altul, care era de garda. Si am dat peste unul care habar n-avea ce si cum...Mi-a masurat doar 2 folicul, a zis ca sunt toti mici si asta e tot...nu tu luat bucata cu bucata, nu tu numarat...incredibil asa ceva! Doamne fereste sa pici vreodata pe mana unui necunosut...
Acum, sunt curioasa ce-or sa zica cei de la clinica...astept telefonul lor si va tin la curent.

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

pisucmic, imi pare foarte rau .


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

uf,pisucmicimi pare asa rau... va fi data viitoare, cu siguranta! Stiu ca ti-e greu acum, dar va rasari soarele si pe strada noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

BuburuzaL stiu ca nu ai mai auzit dar asta e realitatea pe care o traiesc eu. Utrogestan nu pot cumpara de capul meu, se da numai cu reteta. Oricum ne-au prevenit, dupa ziua 10 daca nu am reusit poate veni menstruatia. Deci e clar. Am intrebat la un alt spital unde am facut o IA daca se da tratament de sustinere si cica nu. No bine, pai si daca sarcina are probleme?! Raspunsul a fost de genul: o sarcina cu probleme inseamna ca embrionul nu e ok. Daca e sa fie bine e bine daca nu, se pierde si gata. Niste barbari.......Am o colega care a avut un avort spontan in luna 3, a sunat la doctor si nici macar nu au chemat-o la un control.
Nu iti face probleme pentru monitorizare, o sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisucmititel o imbratisare stransa de la mine, stiu ca te doare sufletelul. Sper sa capeti forta si sa mai incerci.
Bryni stiu ca utrog se pune si vaginal dar voiam sa stiu dc ti s-a dat si duphaston sau injectabil.
Balanta tu cand faci testul?
CorCora eu la 6 sapt si 2 zile am vazut inimioara lui bb la eco abdominal, dar sunt cazuri la care s-a vazut de la 7 sapt in sus. Dc nu se detecteaza la eco abdominal iti va face transvaginal. Tin pumnii


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miki, maine fac testul.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

DOAMNE AJUTA!!


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Miki-Miki-sper sa fie bine .Tocmai ce citeam despre sarcina cu ou clar.Sapt viitoare ma duc la dr Uscatescu.Ai idee daca trebuie sa intrerup Clexanul inainte de analiza anti-xa sau D Dimeri?Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui cor-cora

Miki-Miki-sper sa fie bine .Tocmai ce citeam despre sarcina cu ou clar.Sapt viitoare ma duc la dr Uscatescu.Ai idee daca trebuie sa intrerup Clexanul inainte de analiza anti-xa sau D Dimeri?Multumesc frumos.

Nu intrerupi nimic. Scrii pe un biletel tot tratam care il faci acum si cate sapt are sarcina. Sa ai la tine si un dosar cu copii dupa anal de trombofilie care le-ai facut pana acum.


Miki Anul asta pun d'un pui

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)

Mergi la inceput