Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

hai Carla! asteptam vesti bune

la multi ani Tamas & Abigel!
la multi ani Stefania & Teodora!

dragaica imediat ce te duce in salon dupa ce nasti ii ceri asistentei care are grija de tine pompa. in spital au unele foarte performante si vin cate doua . eu mi-am luat pompa, dar am folosit-o mai mult cand uitau sa se trezeasca si eu pocneam. le-am alaptat 15 luni. prima luna a fost mai grea ca mi-era teama sa le pun sa suga amandoua o data, dar dupa a fost foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaana


dragaica imediat ce te duce in salon dupa ce nasti ii ceri asistentei care are grija de tine pompa. in spital au unele foarte performante si vin cate doua . eu mi-am luat pompa, dar am folosit-o mai mult cand uitau sa se trezeasca si eu pocneam. le-am alaptat 15 luni. prima luna a fost mai grea ca mi-era teama sa le pun sa suga amandoua o data, dar dupa a fost foarte bine




Sper sa reusesc sa-i alaptez cat mai mult, cred ca am sa iau si o pompa, sa fie acolo.
Pana la 15 luni ai alaptat exclusiv sau ai alternat cu formula?

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

fara formula. daca le bagi formula de completare, ei nu mai trag cu spor de la tine si tie ti se micsoreaza lactatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaana

fara formula. daca le bagi formula de completare, ei nu mai trag cu spor de la tine si tie ti se micsoreaza lactatia




Am bagat la cap, multumesc

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare!

Speram sa primiti si urarile noastre, chiar daca sunt cu intarziere:
Multi Ani in sanatate si armonie Abi si Tami! Stefaia si Teodora! David si Isak!

Oare Carla ce mai face?

Dalina, Lumi, Elyane

Dalina, vine vacanta....


................................................................................................................
Clara, mami binecuvantata de mamarute minunate de 1 an - Antonia si Iulia

Bine! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Mesaj de la Carla, aseara la ora 19.00


" V-am spus noi ca suntem doua mazarichi speciale si precoce!Eu, Natalia Emilia, am iesit prima din pastaie!Desi sunt mai mica in greutate ca si surioara mea, Sofia Maria, totusi sunt mai mare ca varsta cu cateva minute si va scriu acest mesaj cu dreptul intaiului nascut! :-p Mami noastra e veriga slaba in acest mesaj, va roaga sa n-o bombardati cu telefoane, maslinele si dansul urmand in cateva zile, dupa ce-si revine din emotie si soc. Suntem cele mai frumoase creaturi minuscule, mov si schimonosite, eu cantaresc 1600gr si Sofia 1780 gr. Avem peste 40 de cm fiecare, dar stim noi de la mama ca esentele tari stau in sticlute mici! Ne-am nascut azi, in sfanta zi a Bunei Vestiri si speram sa ne ocroteasca Dumnezeu toata viata. Va rugam sa spuneti o rugaciune pentru noi, sa ramanem sanatoase si sa ne facem mari cat mai repede,ca s-o putem duce pe mama acasa si s-o punem la jug! :-p. Va pupam cu mare drag pe toti care ne sunteti aproape! "


Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari, Carla! Refacere rapida si sanatate multa!

Bun venit pe lume, mazarichi! Sa cresteti mari, sanatoase si pline de noroc!



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

felicitari Carla!Bun venit noilor membre ale familiei, sa fiti toate sanatoase, si sa-ti revii repede sa ne povestesti din experienta de mamica



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

andruskandu, merci mult! asa si eu, prefer sa-i tin acasa cat timp pot sa stau cu ei, pana se fac bine. si asa le e greu cu acomodarea, daca ii mai supara si vreo boala, mai rau le va fi. plus ca tot din boala in boala o s-o tinem asa.
merci de incurajari, eu sunt praf, pilaf, cum vreti sa-i spuneti, si cu psihicul si cu fizicul, am luat si eu un virus... dar om trece noi si peste asta.

pussi, cum mai sunteti? cum sunt tustele?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"


azi e a 6 zi... febra nu mai fac daca le dau antitermice la 8-12 ore! dar avem la muci si tusimmmmmmmmm.... antibiotic n-am dat! tot trag cu siropuri de ceapa, de coaja de mar, Stodal! Fructe...

Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Mesaj de la Carla, aseara la ora 19.00


" V-am spus noi ca suntem doua mazarichi speciale si precoce!Eu, Natalia Emilia, am iesit prima din pastaie!Desi sunt mai mica in greutate ca si surioara mea, Sofia Maria, totusi sunt mai mare ca varsta cu cateva minute si va scriu acest mesaj cu dreptul intaiului nascut! :-p Mami noastra e veriga slaba in acest mesaj, va roaga sa n-o bombardati cu telefoane, maslinele si dansul urmand in cateva zile, dupa ce-si revine din emotie si soc. Suntem cele mai frumoase creaturi minuscule, mov si schimonosite, eu cantaresc 1600gr si Sofia 1780 gr. Avem peste 40 de cm fiecare, dar stim noi de la mama ca esentele tari stau in sticlute mici! Ne-am nascut azi, in sfanta zi a Bunei Vestiri si speram sa ne ocroteasca Dumnezeu toata viata. Va rugam sa spuneti o rugaciune pentru noi, sa ramanem sanatoase si sa ne facem mari cat mai repede,ca s-o putem duce pe mama acasa si s-o punem la jug! :-p. Va pupam cu mare drag pe toti care ne sunteti aproape! "


Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?




felicitari! Bun venit mazarici mici!

Mergi la inceput