Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Felicitari, Carla!!! Bun venit mazaricilor!!!
Refacere rapida, sa veniti repede acasa cu vesti si impresii minunate!!!


pussi, noi suntem pe final de raceala. asa am fost si noi, antitermice la 8 ore, altfel ajungeam la febra. si muci si tuse. acum am ramas cu ceva muci si usoara-usoara tuse. luni mergem la cresa.
sanatate multa!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Luminita eu nu le mai duc pana in 12 aprilie la cresa, o sapt. le las la sat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Mesaj de la Carla, aseara la ora 19.00


" V-am spus noi ca suntem doua mazarichi speciale si precoce!Eu, Natalia Emilia, am iesit prima din pastaie!Desi sunt mai mica in greutate ca si surioara mea, Sofia Maria, totusi sunt mai mare ca varsta cu cateva minute si va scriu acest mesaj cu dreptul intaiului nascut! :-p Mami noastra e veriga slaba in acest mesaj, va roaga sa n-o bombardati cu telefoane, maslinele si dansul urmand in cateva zile, dupa ce-si revine din emotie si soc. Suntem cele mai frumoase creaturi minuscule, mov si schimonosite, eu cantaresc 1600gr si Sofia 1780 gr. Avem peste 40 de cm fiecare, dar stim noi de la mama ca esentele tari stau in sticlute mici! Ne-am nascut azi, in sfanta zi a Bunei Vestiri si speram sa ne ocroteasca Dumnezeu toata viata. Va rugam sa spuneti o rugaciune pentru noi, sa ramanem sanatoase si sa ne facem mari cat mai repede,ca s-o putem duce pe mama acasa si s-o punem la jug! :-p. Va pupam cu mare drag pe toti care ne sunteti aproape! "


Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?



Felicitari pentru bebei, sa fie sanatosi si papaciosi.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Bravo carla & mazarichi! Sa cresheteti mari sanatoase si frumoase si norocoase! Mami refacere rapida si laptic in tzitzi pt bb-line!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

FELICITARI CARLA!!!

Sa va traiasca fetitele sa fiti sanatosi si fericiti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

FELICITARI CARLA!!!!
Sanatate la cei mici, iar pentru tine refacere rapida si sa ai laptic cat mai mult!

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza21 spune:

Felicitari Carla!
Si noi va anuntam, cu intarziere, ca suntem acasa in formula de trei.
Azi implinim 2 saptamani .
Am nascut prin cezariana, la 38 de saptamani, un brotac de 3350gr si 52 cm si o brotacica de 2650 gr si 51 cm.
Am batut cumva recordul pe aici?
Ingerasii sunt frumosi si sanatosi, dar usor framantati de colici. Mami se recupereaza tare bine dupa operatie.
Va pupam si promitem sa va tinem la curent cu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Mesaj de la Carla, aseara la ora 19.00


" V-am spus noi ca suntem doua mazarichi speciale si precoce!Eu, Natalia Emilia, am iesit prima din pastaie!Desi sunt mai mica in greutate ca si surioara mea, Sofia Maria, totusi sunt mai mare ca varsta cu cateva minute si va scriu acest mesaj cu dreptul intaiului nascut! :-p Mami noastra e veriga slaba in acest mesaj, va roaga sa n-o bombardati cu telefoane, maslinele si dansul urmand in cateva zile, dupa ce-si revine din emotie si soc. Suntem cele mai frumoase creaturi minuscule, mov si schimonosite, eu cantaresc 1600gr si Sofia 1780 gr. Avem peste 40 de cm fiecare, dar stim noi de la mama ca esentele tari stau in sticlute mici! Ne-am nascut azi, in sfanta zi a Bunei Vestiri si speram sa ne ocroteasca Dumnezeu toata viata. Va rugam sa spuneti o rugaciune pentru noi, sa ramanem sanatoase si sa ne facem mari cat mai repede,ca s-o putem duce pe mama acasa si s-o punem la jug! :-p. Va pupam cu mare drag pe toti care ne sunteti aproape! "


Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie?



FELICITARI CARLA PENTRU MAZARICHILE TALE!!!

BUN VENIT NATALIA EMILIA SI SOFIA MARIA!!

SA FITI SANATOASE SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!!!





27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza21

Felicitari Carla!
Si noi va anuntam, cu intarziere, ca suntem acasa in formula de trei.
Azi implinim 2 saptamani .
Am nascut prin cezariana, la 38 de saptamani, un brotac de 3350gr si 52 cm si o brotacica de 2650 gr si 51 cm.
Am batut cumva recordul pe aici?
Ingerasii sunt frumosi si sanatosi, dar usor framantati de colici. Mami se recupereaza tare bine dupa operatie.
Va pupam si promitem sa va tinem la curent cu noutati.

de : Dragos & Denisa


FELICITARI MADUTZA!!!

BUN VENIT DRAGOS SI DENISA!!! SA FITI SANATOSI SI VOIOSI!
SA AIBA MAMI PARTE NUMAI DE BUCURII!!


Tare mancaciosi au fost bebeii tai !
Asta presupun ca e avantajul gemenilor bicoriali si biamniotici.
Iau mai bine in greutate.





27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza21

Felicitari Carla!
Si noi va anuntam, cu intarziere, ca suntem acasa in formula de trei.
Azi implinim 2 saptamani .
Am nascut prin cezariana, la 38 de saptamani, un brotac de 3350gr si 52 cm si o brotacica de 2650 gr si 51 cm.
Am batut cumva recordul pe aici?
Ingerasii sunt frumosi si sanatosi, dar usor framantati de colici. Mami se recupereaza tare bine dupa operatie.
Va pupam si promitem sa va tinem la curent cu noutati.

de : Dragos & Denisa


Felicitari! Bine ati venit pe lume brotaceilor! Sa creshteti mari si sanatoshi si o stea norocoasa sa va calauzeasca drumul prin viatza! Mami ma bucur ca te refaci repede!



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput