Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza21

Felicitari Carla!
Si noi va anuntam, cu intarziere, ca suntem acasa in formula de trei.
Azi implinim 2 saptamani .
Am nascut prin cezariana, la 38 de saptamani, un brotac de 3350gr si 52 cm si o brotacica de 2650 gr si 51 cm.
Am batut cumva recordul pe aici?
Ingerasii sunt frumosi si sanatosi, dar usor framantati de colici. Mami se recupereaza tare bine dupa operatie.
Va pupam si promitem sa va tinem la curent cu noutati.

de : Dragos & Denisa


felicitari mami! Bun venit Dragos si Denisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI FLORICELELOR!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Felicitari Madutza, bun venit acasa, sa-ti traiasca puii si sa scapati repede de colici!
Poze???

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

LA MULTI ANI, FLORICELELOR SI FLORICEILOR!!
Sa fiti sanatosi si iubiti si fericiti, sa aveti o zi minunata!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

LA MULTI ANI CELOR CE POARTA NUME DE FLOARE!!!!!!!!!


Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:

buna mamici, burtici, bebici,

felicitari mamicilor CARLA SI MADUTZA, multa sanatate, refacere rapida, si bebeilor la fel multa sanatate sa creasca mari, sa fie cuminti si papaciosi.
La multi ani tuturor floriceleleor si florilor!
cat despre noi suntem bine, ne expandam pe zi ce trece tot mai mult (ceea ce cred eu ca e de bine, trebuie sa creasca bebeluschi), ma bucur de vremea de afara sa ma mai plimb pana se mai poate;miercuri avem intalnire cu d-na dr sa vedem ce mai fac bebeii, cat au crescut, cum s-au pozitionat.

pana la urmatoarea intalnire va pupam pe toata lumea
Livia 26+ mami nerabdatoare de si
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Fetelor va anunt si eu cu intarziere, dar durerea de la operatie nu ma lasa nici sa stau pe scaun, ca pe data de 23 martie au venit pe lume Ara Ioan de 1624 g la ora 13:43 si la 13:44 Mina Anita de 2200 g. Puisorii mai stau in spital ca s-au nascut la 32 s si 3 z si sper sa ia cat mai repede in greutate, altfel sunt bine sanatosi si activi.
Felicitari proaptetelor mamici si sa va traiasca puisorii la toate. Sarcini usoare la gravidute.

mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Fetelor va anunt si eu cu intarziere, dar durerea de la operatie nu ma lasa nici sa stau pe scaun, ca pe data de 23 martie au venit pe lume Ara Ioan de 1624 g la ora 13:43 si la 13:44 Mina Anita de 2200 g. Puisorii mai stau in spital ca s-au nascut la 32 s si 3 z si sper sa ia cat mai repede in greutate, altfel sunt bine sanatosi si activi.
Felicitari proaptetelor mamici si sa va traiasca puisorii la toate. Sarcini usoare la gravidute.

mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!




FELICITARI!! Sa fiti sanatosi si sa va intoarceti repede acasa!
Si tie refacere usoara si rapida!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Fetelor va anunt si eu cu intarziere, dar durerea de la operatie nu ma lasa nici sa stau pe scaun, ca pe data de 23 martie au venit pe lume Ara Ioan de 1624 g la ora 13:43 si la 13:44 Mina Anita de 2200 g. Puisorii mai stau in spital ca s-au nascut la 32 s si 3 z si sper sa ia cat mai repede in greutate, altfel sunt bine sanatosi si activi.
Felicitari proaptetelor mamici si sa va traiasca puisorii la toate. Sarcini usoare la gravidute.

mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!




Felicitari Carmelly!!!
Bun venit Mina Anita si Ara Ioan!!
Multa sanatate!!!
Refacere usoara mami !!!


27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari Madutza! Felicitari Carmelly! Felicitari Carla!
Multa sanatate, refacere rapida... iar mamicilor care inca n-au ajuns acasa, le asteptam cat mai repede...

Iar puiutilor...
Dragos & Denisa, Ara Ioan & Mina Anita, Natalia Emilia & Sofia
...sa fiti sanatosi si norocosi.

La multi ani! celor care si-au sarbatori ziua de nume

Eu sunt un pic in urma cu urarile... stau f. prost la capitolul timp... f. multe pe cap... copiii care au nevoie de toata atentia, apoi in pazuele cand dorm sau se mai joaca singuri, incerc sa lucrez, ca sa nu stau noaptea, sa recuperez. Iar acum am o perioada mai aglomerata cu lucrarile. In plus, a racit trupa... a inceput Elena cu tuse, muci si rosu in gat... acum dau semne si baietii... Maine trebuie sa merg si cu ei la dr.

Am dat raportul telegrafic


Daca mai sunt modificari la lista, va rog sa-mi spuneti sau sa-mi trimiteti PM. Cum ziceam... sunt depasita de situatie


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput