Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Restu, ce-am vazut aici pe piata mi se par prea firave, cu asta merg lejer pana la 3-4 ani.



Eh, daca gandesti asa in perspectiva, e f, buna alegerea ta. Iti trebuie ceva solid si rezistent. La romanica momentan 'trendul' e ca de pe la 1.5-2 ani sa nu mai tii copilul in carut. Merge pe jos, merge in tricileta de aia impinsa de parinte. Daca te vede cineva cu copil mai mare de 2 ani in carutz, deja se uita la tine ceva de genul 'sarmanul, o fi handicapat, nu poate sa mearga".



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Din pacate asa e, aici in schimb vezi copii mariiiii care-s tot in carut, nici chiar asa.
Dar cand o sa trebuiasca sa ies rapid cu ei, singura, chiar daca v-or avea 3 ani, o sa fie mai simplu sa-i pun in carut si sa plec.
Plus in alea unu langa altu copii nu stau foarte bine cand au intre 0-6 luni, nici nu e indicat sa-i tii mai mult de 2 ore sezut(asta am citit), vrem sa cumparam si unu din ala mai simplu, e ieftin, pana in 200$.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

http: //www. douceur.ro /Magazin-online-Douceur/Carucioare-copii/Carut-T-209L-pentru-gemeni.html (fara spatii)
a aparut un nou carucior de gemeni..si are si garantie 24 luni:)))



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Salutare!

Cu intarzire si mii de scuze LA MULTI ANI lui CATALIN SI VLAD! Sa cresteti mari si frumosi si aveti parte numai de bucuri in viata!

Noi suntem bine, crestem si suntem tot mai activi.Acum suntem la scori in Alba sa ne mai ajute pt ca aveam nevoie de o pauza, simteam ca voi claca daca nu...


CARLAbafta!Sper sa avem cat mai curand vesti de la tine, imi pare rau ca nu am apucat sa iti cer nr de telefon...


la toate si sanatate!!

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

pussi, acomodare rapida si muuulti !
imi pare rau ca ati racit si voi, ai mei de vineri sunt tooot raciti, am ajuns la antibiotic desi tare as fi vrut sa-l evit. dar si ei au facut febra, si ingrozitor de muuulti muci! azi n-am mers la cresa, si cred ca nici maine si nici miercuri nu-i duc. sunt indecisa privind ultimile zile ale saptamanii, sa-i vad cum sunt. sanatate multa!

madyEr, si aici la cresa sunt copii care vin cu tratamentul dupa ei, si nu mi se pare chiar ok, dar nu am ce face. de altfel, eu sunt sigura ca de-asta au si racit, au luat de la altii. de-asta eu ii tin acasa pana cand se fac bine, deocamdata nu am inceput serviciul, deci pot sta usor cu ei. dar e al naibii de greu si acomodarea, si racelile.... mi se rupe sufletul cand ii vad asa plansi si trasi la fata. parca am impresia ca mai mult rau decat bine le fac.

si la noi e cresa de stat si pare totul ok pana acum, am primit si recomandari bune. sper sa fie bine pana la capat. Doamne ajuta!

tatiana, clara

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Luminita, Pussi, trebuie sa aveti rabdare si nervi de otel... totul la patrat. Si eu cu Andrei am intampinat asemenea probleme anul trecut... febra, muci, tuse, o saptamana acasa, doua la cresa, o saptamana acasa, doua la....
Si din pdvd (al meu), a fost mai bine sa-l tin acasa pana se intremeaza, decat sa-l duc convalescent si cu tratament dupa el la cresa, sa ia contact cu alti microbi si virusi.
Parintii aia care-si duc copiii bolnavi mai mult rau le fac decat bine, dar poate chiar n-au cu cine-i lasa... la noi slava Domnului, eu lucrez in ture, iar sotul e liber profesionist, asa ca daca nu eram eu, a stat el.
Dar anul asta s-a mai intarit si el, si uite, ca n-a prea lipsit de la cresa. Nu cred ca are mai mult de 10-15 zile adunate la un loc de absente.

Rabdare si nervi de otel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Buna, fetelor!

Din pacate nu reusesc sa scriu prea des pe forum desi intru frecvent si citesc din ce scrieti voi. Nu stiu cum se face ca nu prea ma ajung cu timpul. O perioada am locuit la mama la tara ca nu ma mai descurcam singura cu ai mei baieti.
Acum am revenit acasa pentru o perioada, probabil, si incercam sa ne descurcam singurei.
Noi crestem mari si suntem pe zi ce trece tot mai nazdravani.
Cu sanatatea ne-a ferit Dumnezeu si am fost in regula pana acum.
Ma gandesc cu groaza ca din septembrie ar trebui sa ii duc la cresa si nu ma incanta deloc ideea.
Sanatate tuturor puiutilor si mamicilor!
Sanatate, nastere usoara si cat mai aproape de termen si viitoarelor mamici!


Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

dragaica bine ai venit! sarcina usoara si cat mai la termen!
oau 18+ deja? cand te duci la ecografia morfofetala?
hai sa-to zic si eu din experienta mea de aici: am primit cauciorul + carseat-uri de la un coleg care are baietii mai mari cu un an decat fetele mele. graco. f bune. nu am pus carseat-urile niciodata pe carucior; nu mai tin minte de cand nu am mai scos caruciorul din garaj, dar mi-a fost tare bun pana pe la aproape 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui elsels

Buna, fetelor!

Din pacate nu reusesc sa scriu prea des pe forum desi intru frecvent si citesc din ce scrieti voi. Nu stiu cum se face ca nu prea ma ajung cu timpul. O perioada am locuit la mama la tara ca nu ma mai descurcam singura cu ai mei baieti.
Acum am revenit acasa pentru o perioada, probabil, si incercam sa ne descurcam singurei.
Noi crestem mari si suntem pe zi ce trece tot mai nazdravani.
Cu sanatatea ne-a ferit Dumnezeu si am fost in regula pana acum.
Ma gandesc cu groaza ca din septembrie ar trebui sa ii duc la cresa si nu ma incanta deloc ideea.
Sanatate tuturor puiutilor si mamicilor!
Sanatate, nastere usoara si cat mai aproape de termen si viitoarelor mamici!


Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)



Gand la gand...si eu ma gandeam sa ma duc la tzara la vara... sa am ajutor pe mama si sa stea fetele la aer curat cat mai mult timp. vad ca esti din Constantza ca si mine...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Larisel, intr-adevar, locuiesc in Constanta.

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

andruskandu, merci mult! asa si eu, prefer sa-i tin acasa cat timp pot sa stau cu ei, pana se fac bine. si asa le e greu cu acomodarea, daca ii mai supara si vreo boala, mai rau le va fi. plus ca tot din boala in boala o s-o tinem asa.
merci de incurajari, eu sunt praf, pilaf, cum vreti sa-i spuneti, si cu psihicul si cu fizicul, am luat si eu un virus... dar om trece noi si peste asta.

pussi, cum mai sunteti? cum sunt tustele?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput