Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dragaica singura solutie e orizontala! Caruciorul mi se pare greu...
luminita si noi joi am inceput cresa! De maine le las si la nani! Tustelor le place, papa tot si singurele si ieri au fost tare necajite ca nu merg ca e sambata! Pt. mine afost mai greu! Mi-e frica de viroze si mie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare

Va multumim pentru urari
Catalin si Vladut, sa numarati anii de acum inainte in armonie trupeasca si sufleteasca totala!

Noi intram cam greu in ultimul tmp... am trecut prin diverse evenimente...printre care si o viroza, dar suntem OK acum


Carlita da si tu, pls, un semn ca eu am pierdut telefonul si nu mai am numarul.

Dalina, Lumi, Eliane si toata lumea buna - va pupam pe toti cu drag!
Revenim cu detalii...



................................................................................................................
Clara, mami binecuvantata de mamarute minunate de 1 an - Antonia si Iulia

Bine! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

GABITZA, de la un an si-un pic eu am folosit caruciorul din poze:

http://s276.photobucket.com/albums/kk12/anunt_divers/CARUCIOR%20GEMENI/

Are avantajul ca e doar cu putin mai lung decat un carucior simplu si scaunul din spate e mai sus decat cel din fata, ambii copii avand vizibilitate de jur imprejur. Eu l-am luat de pe e-bay.

PUSSI si LUMINITA, adaptare usoara la cresa, fara viroze si alte probleme!

CLARA, La multi ani pentru Antonia si Iulia! Sa fie sanatoase si sa aiba o viata minunata!

Baietii mei sunt bine, sanatosi, am trecut cu bine peste iarna, doar acum, nu demult, a fost Edi racit putin. La gradi le place foarte mult (fata de cum erau anul trecut) au parte de doua educatoare extraordinare. Au fost cu ei in vizita la stomatologie, muzeul zoologic, acvariu, reprezentanta auto, gara. In functie de tema de la gradi aleg si un loc de vizitare (pe cat e posibil) si copiilor le plac aceste "drumetii". Acum c-a venit caldura, trebuie sa ma mobilizez sa stam mai mult pe-afara, sa faca miscare, si vreau sa-i dau si la inot. Cu apetitul lor de "puisor" sunt foarte subtirei si sper sa-i ajute la dezvoltare.

S-aveti o primavara frumoasa!!!

Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)


Album 1 Album 2 Album 3 www.flickr.com/photos/tatianagut" target="_blank">Album 4 ALBUM NOU Copilasi ian-feb2004 www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

dragaica singura solutie e orizontala! Caruciorul mi se pare greu...




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!


Depinde de situatie, eu nu o sa am nevoie sa-l car, am lift, plus aici iarna e 6 luni, am nevoie de ceva solid si rezistent. In van il pot baga rapid, se scot scaunele si se pliaza cu o singura miscare.
Poate parea mare dar se manuieste foarte usor, are un soi de volan, plus pot pune cochiliile (scaunele bebeilor pana la 6 luni)pe el, le-a luat din aceeasi marca ca sa le pot monta pe carucior. Restu, ce-am vazut aici pe piata mi se par prea firave, cu asta merg lejer pana la 3-4 ani.

multumesc de sfaturi pentru contractii, se pare ca n-am alta sansa decat sa stau calma la pat.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Luminita noi suntem cu febra de aseara!
dragaica Tu sti cel mai bine unde circuli cu caruciorul.... mi se pare greu(19kg.) la pus in masina si scos! Asta e parerea mea! Sa nu te superi! Si eu am avut 2 carucioare si l-am folosit 80% din timp pe cel usor de vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Restu, ce-am vazut aici pe piata mi se par prea firave, cu asta merg lejer pana la 3-4 ani.



Eh, daca gandesti asa in perspectiva, e f, buna alegerea ta. Iti trebuie ceva solid si rezistent. La romanica momentan 'trendul' e ca de pe la 1.5-2 ani sa nu mai tii copilul in carut. Merge pe jos, merge in tricileta de aia impinsa de parinte. Daca te vede cineva cu copil mai mare de 2 ani in carutz, deja se uita la tine ceva de genul 'sarmanul, o fi handicapat, nu poate sa mearga".



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor,

Luminita, Pussi, nu vreau sa va descurajez dar primul an de colectivitate este cel mai greu din punct de vedere al racelilor. Fetele mele nu au avut probleme inainte de a merge in colectivitate. Foarte rar sa raceasca, insa dupa ce au inceput cresa a fost ceva de genul : o saptamana acasa, una acolo pentru ca de obicei nu faceau in acelasi timp si cand isi revenea una (nu mai avea febra) incepea cealalta. Plus ca am preferat sa le tin ceva mai mult acasa astfel incat sa-si revina inainte de a veni din nou in contact cu virusii (avand organismul deja slabit). Am vazut insa ca multi parinti ii duc cu tratamentul dupa ei pentru ca nu au cu cine sa ii tina acasa. Acum fiecare cum prefera, insa parerea mea este ca organismul este deja slabit si daca il bombardam cu inca alti virusi e posibil sa iasa mai rau.
Partea buna este ca urmeaza perioada calda cand nu ar trebui sa mai fie atatea viroze asa ca poate va fi mai bine.
Multa bafta, piticii sa fie puternici si sanatosi!
Si eu am plans prima saptamana cand le vedeam cum raman acolo. Cred ca cel mai greu este parinti, dar depinde foarte mult si de locul unde raman si de persoanele care au grija de ele. De exemplu la cresa unde merg acum sunt niste doamen super si le las cu incredere acolo.

Va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Restu, ce-am vazut aici pe piata mi se par prea firave, cu asta merg lejer pana la 3-4 ani.



Eh, daca gandesti asa in perspectiva, e f, buna alegerea ta. Iti trebuie ceva solid si rezistent. La romanica momentan 'trendul' e ca de pe la 1.5-2 ani sa nu mai tii copilul in carut. Merge pe jos, merge in tricileta de aia impinsa de parinte. Daca te vede cineva cu copil mai mare de 2 ani in carutz, deja se uita la tine ceva de genul 'sarmanul, o fi handicapat, nu poate sa mearga".



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



ai mare dreptate! Noi l-am folosit pana la 2 ani si 2 luni si deja eram intrebata fest ... daca stiu sa mearga? sunt sanatoase si altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadyEr

Buna fetelor,

Luminita, Pussi, nu vreau sa va descurajez dar primul an de colectivitate este cel mai greu din punct de vedere al racelilor. Fetele mele nu au avut probleme inainte de a merge in colectivitate. Foarte rar sa raceasca, insa dupa ce au inceput cresa a fost ceva de genul : o saptamana acasa, una acolo pentru ca de obicei nu faceau in acelasi timp si cand isi revenea una (nu mai avea febra) incepea cealalta. Plus ca am preferat sa le tin ceva mai mult acasa astfel incat sa-si revina inainte de a veni din nou in contact cu virusii (avand organismul deja slabit). Am vazut insa ca multi parinti ii duc cu tratamentul dupa ei pentru ca nu au cu cine sa ii tina acasa. Acum fiecare cum prefera, insa parerea mea este ca organismul este deja slabit si daca il bombardam cu inca alti virusi e posibil sa iasa mai rau.
Partea buna este ca urmeaza perioada calda cand nu ar trebui sa mai fie atatea viroze asa ca poate va fi mai bine.
Multa bafta, piticii sa fie puternici si sanatosi!
Si eu am plans prima saptamana cand le vedeam cum raman acolo. Cred ca cel mai greu este parinti, dar depinde foarte mult si de locul unde raman si de persoanele care au grija de ele. De exemplu la cresa unde merg acum sunt niste doamen super si le las cu incredere acolo.

Va pupam,

Mady de Ana & Monica (17.04.2007)



mersi mult. La noi nu au fost probleme cu acomodarea deloc, au mers cu placere si povestesc cu placere ce pot ele... desi e cresa de stat doamnele sunt tare de treaba! eu tare am suferit... Cu racelile asta este, o sa le duc cand sunt sanatoase... Sincer m-as bucura sa trecem de primul an si dupa sa se rareasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

dragaica Tu sti cel mai bine unde circuli cu caruciorul.... mi se pare greu(19kg.) la pus in masina si scos! Asta e parerea mea! Sa nu te superi! Si eu am avut 2 carucioare si l-am folosit 80% din timp pe cel usor de vara!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari

DOAMNE AJUTA!


Doamne fereste de ce sa ma supar, de asta scriem aici sa impartasim pareri si experiente

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput