Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Gabitza eu am carucior Chicco C5 pentru vara modelul asta http://www.target.com/gp/detail.html/175-0841609-8661215?asin=B000COYLTU&AFID=shopping_df&LNM=|B000COYLTU&CPNG=baby&ref=tgt_adv_XSC10001, (bleu) am luat de la Kika cu 600 ron si am fost foarte multumita de el. Se inchide usor ca si o umbrela, referitor la kilograme in prospect scrie ca 15kg/ bebe deci cred ca n-ai inteles bine :-))
Am folosit toata vara si mai vreau sa folosesc si vara asta :-))
Nu stiu daca au pe stoc dar merita vazut ( daca se poate rezolva cu simplu carucior cu cleme cred ca ar fi si mai bine )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani: Antonia & Iulia !!!
Sa fiti sanatoase si norocoase


Carla Asteptam vesti de la tine, cand vei putea... Tinem pumnii sa stea cat mai mult in burtica... chiar daca asta inseamna sa stai mai mult in spital... vb. dr. meu, pe post de incurajare (pt. ca eram disperata ca trebuie sa ma internez)... ce preferi: sa stai acum in spital cu ei in burta sau sa stai dupa, pt. ca s-au nascut prematur...
Ai mei au avut la nastere (36w + 4d) 2150 si 2550 si au fost f. bine.



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Carla "sedere placuta ", cum scrie si Elyanne mai bine acum decat mai tarziu
Asteptam vestile dar mai tarziu un pic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Carla si eu am avut contractii incepand cu saptamana 29. De pe la sapt 32 am inceput sa le numar ca erau f multe. Cand ajungeam la 40/zi nu mai numaram ca ma speriam Si eu am luat gynipral mult. In plus, aveam colul sub 1,8 cm cu orificiul intern deschis din saptamana 23! Cu toate astea am nascut la 36 sapt si 2 zile pt ca asa am ales eu. Cred ca mai duceam cel putin o saptamana. Stai linistita ca se poate! Si mie mi-a spus dr mea ceva asemanator cu ce a spus Elyanne: o saptamana in plus in burta, o saptamana in minus in spital. Fetele mele au avut 1950g si 2500g, au fost perfect sanatoase si nu am stat in spital decat 6 zile.
Sedere usoara in spital si am toata increderea ca vei ajunge la 36 de saptamani. Nastere usoara! Asteptam vesti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neata fetele, la noi au inceput contractii nedureroase, ieri am stat toata ziua la orizontala, am baut multa apa si-am sunat asistenta.
Se pare ca intelesesem gresit nu tre sa fie mai mult de 5 contractii nedureroase pe ora, eu intelesesem nu mai mult de 5 in total pana la 35 de saptamani.
Nu mi-a spus sa iau nimic, doar sa stau intinsa si sa ma hidratez.
Stiti ceva despre asta, cat sunt de periculoase contractiile, nu e cam devreme totusi

Cat despre carucioare noi ne-am hotarat la asta: http://www.pegperego.com/page.php?sid=1437a3d14fb51d17a457f678aa9dfb11&pageid=CJVNL001&idf=05&idp=0000000259&cl=N
L-am manuit prin magazin si mi-a placut ca-l poti controla usor, incape pe usa casei, magazinelor, etc, se pliaza simplu.


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 17+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

mamicilor, nu va place nimic de la bazar sau nu vreti sa "vindeti" nimic ?

http://picasaweb.google.com/BazarGeneral

toti banutii vor merge pt copii bolnavi, bebelusi ca si ai nostri iar tu te vei alege cu lucruri f ieftine pt tine si bb, f frumoase, unele de firma ff buna.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

dragaica Eu am facut doar triplu test nu si dublu. Nici eu nu cred ca e nevoie sa-l faci pe tt daca dublu a iesit ok. Eu, de exemplu, nu am mai facut morfologica de trim. III pt ca cea de trim.II a fost ok si celelalte eco la fel ok.

jocurban Nashtere ushoara atunci ... daca tot nu mai avem cum sa-ti uram cand o fi vremea, dar majoretele le tinem ascunse inca o luna, da?
Eu am nascut la 36s+6z si bb-linele aveau 2.1 kg si 47 cm fiecare dar au luat nota 10 amandoua. Si acum sunt mai micutze decat ceilalti bb-i de-o seama, dar nu conteaza atat timp cat sunt sanatoase.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Azi mi-a venit decizia pt cic ... sper ca in curand si vin banii. Chiar a venit super repede: la fix o luna de cand am depus dosarul.


Voi la cat timp dupa decizie ati primit si banii?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Catalin si Vlad!

Antonia si Iulia!

Mamici, sa va traiasca puiutii!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Dragaica, bun venit! sarcina usoara si la termen!
si eu am avut contractii din sapt 32, am nascut in sapt 35, intre timp am luat gynipral. contractiile erau dureroase si destul de dese. eu zic sa stai in pat linistita cat poti de mult, si neaparat spune-i doctorului despre contractii.
tt eu n-am mai facut, a fost ok dublu test.

Carla, nastere usoara, asteptam vesti bune peste o luna!

Larisel, mie mi-au intrat banii la 2 luni dupa depunerea dosarului. decizia am primit-o dupa o luna de la depunere.

atentie la clemele pentru carucioare, nu se potrivesc pe orice tip de carut. trebuie mers si testat in magazin, nu cumparat online, ca se pot ivi surprize. eventual clemele si carutul sa fie de la aceeasi firma, ca sa se potriveasca.


noi am inceput cresa miercuri, suntem in perioada de adaptare, adica ei deja au racit iar eu bocesc in continuu...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput