Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza21

Mamicilor, ma puteti ajuta cu un text haios pt invitatia de botez?
Voi cum ati procedat la botez? Ati avut doua torturi?
Aveti ceva sugestii pt mine?

de : Dragos & Denisa


Uite www.invitatii.ro/texte_invitatii/botez/texte_invitatii_botez5.htm" target="_blank">aici e un text haios sau cel putin asa mi se pare mie.
Noi am avut doua torturi in forma de ursulet unul roz si unul albastru.





elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui oliv2

As avea nevoie de parerile voastre despre recoltarea de celule stem, daca se poate!

Doamne ajuta tututror!

Oliv 26+



Eu am recoltat cu biogenis si mi-au facut reducere pt al doilea bb. Rezultatul l-am primit in mililitri nu in kg.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui geo_s

hello, sunt o mamica de gemeni si dupa cate am citit pe aici ar trebui sa incep sa-mi fac griji: am 1.70m inaltime si am inceput sarcina la 60 de kg, dar pana la finalul primului trimestru am luat deja 10 kg. Este posibil sa o iau mai incet cu kg in urmatoarele luni? La voi cum a fost, ati avut fluctuatii in greutate?

geo 16+ un si o surprize...surprize!



Eu am luat 23.5 kg pana la 36s si 6z cand am nascut. In ultima parte a sarcinii am luat cam 1/2-1 kg pe saptamana.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008


Am o intrebare: voi ii simtiti constant pe ambii bebei?si la fel de tare??ca eu am un baietel tare lenes care doarme intruna si sunt ingrijorata!!!!





Sarcina ushoara si cat mai la termen!


La mine bb-lina din dreapta mishca mai tare iar cea din stanga mai slabutz de ma ingrijoram mereu ce-o fi cu ea. Mai mancam cate o ciocolata ca sa o trezesc sa vad ca e acolo bine. Si acum tot asha sunt: Alena mai activa si Natalia mai linishtita.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Legat de miscarile bebelusilor in burta... cred ca toata lumea asa pateste... are un copil mai miscaret si unul mai static ... depinde si de pozitia in uter... si de firea lor care se contureaza deja... si de cine stie mai cati factori.
La noi Anto era f miscatoare, abia de dormea un pic, o lasam miscand si o gaseam miscand cand ma trezeam. Era in craniana in pelvis, cu gatul rasucit, cu fundul in fosa iliaca si picioarele in partea opusa incolacite... foarte incomod mi se pare. De aceea cred ca era asa de activa, nu gasea un loc odihnitor.
Iulia ... ca in sezlong, in transversa deasupra Antoniei. Ne-a dat multa bataie de cap prin "lipsa la apel".
Noi credem ca erau asa in burta din cauza pozitiei, pt ca dupa nastere imediat s-a schimbat situatia. Anto e firea mai comoda si calculata si mai lenta motric, iar Iulia e ca zece baieti la un loc.
Dar mai putea fi si o confuzie la mijloc, deoarece ambele aveau picioarele in acelas loc. Acolo unde am simtit mereu f multa miscare. Poate bateau ambele din picioare, dar am pus "harmalaia" doar pe seama lui Anto pt ei i-am simtit intreg corpul pe tot parcursul sarcinii. Iuliei abia numai picioarele. Cand Anto dormea, cam rar,si era totusi miscare in front - stiam ca bate Iulia din picioare; cand Anto era treaza misca mereu - asa ca, retrospectiv, putea fi si Iulia cu picioarele.
Nu va agitati cu miscarile astea .... totusi, daca stiti exact pe unde se aseaza copiii si nu misca mai multe ore, risipiti un drum la medic pt linistea sufleteasca. O sa inteleaga. Sau macar in urgenta, acolo trebuie sa va ajute oricine cu un ecograf... poate nici nu va cunoaste... si daca se uita urat... treaba lui.

Legat de carucioare cu maner reversibil, Denisa, pare logic ce zici tu cu rotile pivotante, nu am patruns asa bine problema. Am vazut insa recent pe forum un carucior cu maner reversibil side-by-side, alta decat ce aratata de Moniland. Deci trebuie sa existe solutie si pt rotile pivotante. Merita studiata treaba pt ca intr-adevar doi copii, plus un carut greu te termina la spate daca nu poti lua curba cu roti din acelea.

................................................................................................................
Clara, mami binecuvantata de mamarute minunate de 1 an - Antonia si Iulia

Bine! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Am pus poze noi la semnatura pt cine vrea sa ne vada.
Noapte linistita tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Vai Clara..ce frumuseti tii tu ascunse acolo..mi-am clatit ochii cu elele dai de nurori?ca am 2..tot bivitelini:)))))



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Clara ce motate ai tu acolo si cum misuna ele in toata casa prin toate dulapurile. Foarte frumoase fetele tare. le pupam dulce.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

clara, sunt superbe fetitele!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Am pus poze noi la semnatura pt cine vrea sa ne vada.
Noapte linistita tuturor!

................................................................................................................
Clara, mami binecuvantata de mamarute minunate - Antonia si Iulia (19 martie 2009)


PORTRETE DE FETE CUCUIETE

2010 CU SUCCESE




Ce dulcele sunt...


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput