Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

salutam si noi toate mamicile, burticile si bebicii de pe forum!
este primul nostru mesaj aici, asa ca suntem putin emotionate... ca sa ne cunoastem mai bine, noi suntem o burtica de 19 saptamani cu 2 gemeline (cel putin pana la proba contrarie - pe 23 aprilie avem morfologia si speram sa fim mai putin timide). despre noi va putem spune un mic secret: mami si tati ne-au primit in "ghetute" in noaptea de sfantul nicolae..! si ca sa nu existe "discutii" mos nicolae a pus la fiecare cate un bebe, sa nu existe discriminari..

cam atat va zicem despre noi acum, va pupam si va rugam sa ne primiti si pe noi aici pentru ca suntem cucerite de voi si de sfaturile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Burtica Neeko, bine ai venit! Sarcina lunga si frumoasa!

Multumim tuturor pt aprecieri.
Si eu sunt pasionata sa pivesc poze cu copiii vostri... chiar daca nu apuc sa citesc mereu din urma, dar la fotografii ma uit... am inceput sa ma simt datoare...
Ceea ce mi se pare mie fascinat la gemenei este felul in care sunt surprinsi in poze lucrand ceva - activitatea lor in colaborare, nu atat fiecare separat. Tocmai pe forum, privind copiii vostri minunati, am invatat asta.

... am ramas restanta si cu povestea nasterii... fata de ele doua. Le-am promis ca la un an le fac cadou treaba asta... Numai ca virozele, sarbatorile, partyurile si tot felul de evenimente m-au luat pe sus. Sper sa intru in normal cat de curand, numai sa ne facem odata sanatosi, ca m-am cam saturat de febre, muci, raguseli, tuse, insomnii...antibiotic.

Va pupam si va dorim sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Neeko, bine ai venit! Sa ai o sarcina usoara si cat mai aproape de termen!

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neeko, bine ai venit!
iti doresc la randul meu o sarcina usoara si la termen!
suntem aici pentru orice intrebari!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Clara, Elena, Luminita, va multumim mult pentru primirea calda!
Sigur..intrebari am nenumarate, desi v-am citit in continuu toate lunile astea, de cand am aflat ca o sa am si eu gemenei.. si la multe am gasit deja raspunsul! Dar stiu ca atunci cand ma framanta ceva, aici pot sa vorbesc cu persoane de incredere, care au trecut deja prin multe situatii similare si care ma sprijina cu un sfat venit din suflet!

Pupici tuturor mamicilor si burticilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

am pus aici cateva poze cu ai mei baieti ca sa ne cunoasteti si pe noi :)
http://community.webshots.com/slideshow/577323553rwHkPn?mediaPosition=1


Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Elsels ce baieti frumosi si harnici ai. am vazut ca fac curat la ei in camera dau cu aspiratorul. esti o fericita are cine sa faca treaba in locul tau.

Neeko sarcina usoara si la termen iti doresc.

pupicei la toata lumea


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Elsels ce baieti frumosi si harnici ai. am vazut ca fac curat la ei in camera dau cu aspiratorul. esti o fericita are cine sa faca treaba in locul tau.


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



daaaa. mare ajutor am din partea lor

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui neeko

salutam si noi toate mamicile, burticile si bebicii de pe forum!
este primul nostru mesaj aici, asa ca suntem putin emotionate... ca sa ne cunoastem mai bine, noi suntem o burtica de 19 saptamani cu 2 gemeline (cel putin pana la proba contrarie - pe 23 aprilie avem morfologia si speram sa fim mai putin timide). despre noi va putem spune un mic secret: mami si tati ne-au primit in "ghetute" in noaptea de sfantul nicolae..! si ca sa nu existe "discutii" mos nicolae a pus la fiecare cate un bebe, sa nu existe discriminari..

cam atat va zicem despre noi acum, va pupam si va rugam sa ne primiti si pe noi aici pentru ca suntem cucerite de voi si de sfaturile voastre!




Sarcina ushoara si bb-i sanatosi!


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

nee3ko Scrie mai repede 10-12 mesaje ca sa scapi de moderare si sa te citim in timp real.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5

Mergi la inceput