Gemeni & tripleti (45) Ramas bun, Carmen!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fie ca sfanta sarbatoare a invierii domnului sa va aduca cele 4 taine divine: incredere, lumina, iubire, speranta. Clipe de neuitat alaturi de cei dragi si numai realizari va doresc. Hristos a inviat!

Daca doriti sa ne vedeti am pus poze noi la semnatura.

Pupici tuturor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Elenada, frumoase comori ai!
Sa fiti sanatosi si norocosi!

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Hristos a inviat!!

Multumesc Bubu,Clara de info despre carucioare.
Eu am gasit unul side by side de la Tako.E mare ce sa zic dar mi se pare de buna calitate si usor de pliat.
Ziceai Clara de maner reversibil.La carucioare de gemeni side-by-side nu prea am vazut cu maner reversibil,pt ca de regula rotile din fata sunt pivotante si astfel,daca mutam manerul pe partea din fata ,blocam rotile pivotante,si ramanem cu 4 roti fixe,ceea ce am inteles ca e greu de manevrat pt un carucior dublu.Spune-mi daca nu am dreptate,ca nu dau cu parul.Eu doar asa am auzit.Celelalte fete ce carucioare ati luat??
Intr-adevar sunt avantaje si dezavantae la fiecar tip de carucior.offff....greu e sa aleg.....

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
22+ Carla Maria siMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza21 spune:

Mamicilor, ma puteti ajuta cu un text haios pt invitatia de botez?
Voi cum ati procedat la botez? Ati avut doua torturi?
Aveti ceva sugestii pt mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Carla, eu il am pe www.firstwheels.nl/en/city_twin/" target="_blank">acesta

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Hristos a inviat! Sper ca ati petrecut bine!

Am activiat pm-ul. Exista modele de torturi pentru fetita si baiat insa cele mai multe modele sunt de fetita sau de baiat. Cred ca cel mai frumos ar fi cu doua torturi diferite. Dar asta este parerea mea. Depinde si de buget.

In ceea ce priveste caruciorul depinde de cat de mult se foloseste . Noi de exemplu l-am folosit destul de putin. Are maner reversibil si intr-adevar este super la plimbari cand bate soarele, insa este destul de greu si nu are rotile pivotante, din acest motiv fiind greu de manevrat la curbe. Oricukm acum sunt mult mai multe modele in Romania decat erau cand am cautat noi. Macar ai de unde alege. Noi l-am luat din Germania atunci.

Fetele au fost foarte incantate sa mearga la bunici. S-au jucat, au alergat. Din fericire de data asta nu am mai avut probleme de sanatate si astzi s-au intors la cresa. Ar fi vrut mai degraba sa mearga la buni, dar totusi si-au facut o prietena la cresa si au fost de acord ca le e dor de ea asa ca a fost OK si cu reinceperea cresei.

Va pupam,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor, pasarica sotului s-a transformat in cuc, dupa cum vedeti la semnatura, sotu e ofticat foc, sper sa-i treaca repede , eu oricum vroiam 2 baieti
Masuratorile au fost in grafic, gretate bebe1 400g, bebe2 360g sper sa recupereze si celalalt pe drum, colul a urcat la 47mm ceea ce ma bucura enorm.
Ce parere aveti de greutate e ok????
Pe 16 vreau sa mai merg la o ecografie asa pentru o a doua parere

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Dragaica, felicitari pentru cele doua carucioare albastre! Sa fie sanatosi si sa stea la caldurica cat mai mult!
Sotul meu vroia baieti, macar unul, si pana la urma au fost doua fete. Dar le iubeste de numai si cred ca, daca erau baieti ar fi fost prea exigent cu ei. Asa cu fetele nu prea poate.
Inca o data felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Bubu, mie a 2-a zi de la cezariana am fost acasa iar prichindeii mei dupa 9 zile acasa. De fapt erau cei mai mari din unitatea de prematuri. Iar la pampersi cei pt prematuri sunt mici am luat d enou nascut ca sa le vina. La lucrusoare ne e mai greu mai alea pt Ioan ca e micut si trebuie nr. 50 si nu peste tot se vand lucrusoare pt prematuri. Anitei i-a facut si vaccin, ca are peste 2 kg. Eu am nascut la spital privat din Istanbul, conditii de hotel, si fara costuri ca sotul meu acolo lucreaza. Dar am vazut si o fata care nascuse la 6 luni si juma iar puiul ei a stat 2 luni la incubator. Ai mei cateva zile iar pana sa ii iau acasa nici ser nu le mai punea.
Moniland, asa e ca de sfaturi sunt satula de la soacra si matuse iar matusele vin in vizita tocmai cand prind un moment de somn. De alaptat nu trebuie sa fac la cerere, Ioan are risc de icter, e micut iar dr. mi-a zis ca din 2 in 2 ore trebuie hranit. Nu ii alaptez tot timpul, Ionica al meu e putin mai mic si oboseste la san, de fapt amandoi nu au voie sa iroseasca energia ca sunt micuti iar sanul e un efort pentru ei, plus ca trebuie masurata doza de lapte, notat, comparat, pus vitamine iar cica la san trebuie sa suga 15 minute la fiecare san apoi dat din ora in ora. Folosesc pompa de san si pun la pastrat in frigider daca imi ajunge ca la o masa termina tot. E mai greu la puii prematuri, conditiile sunt altele decat la cei nascuti la termen. Ionica deja era la limita superioara la val bilirubinei in sange, gata gata sa il interneze din nou. Scaparam dar trebuie sa insistam cu mancarea iar laptele praf il vomita. Dr. pediatru era incantat ca nu mananca decat lapte matern, dar pt mine e mai greu ca nu imi ajunge laptele pt amandoi.

Hristos a inviat!


mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadyEr

Dragaica, felicitari pentru cele doua carucioare albastre! Sa fie sanatosi si sa stea la caldurica cat mai mult!
Sotul meu vroia baieti, macar unul, si pana la urma au fost doua fete. Dar le iubeste de numai si cred ca, daca erau baieti ar fi fost prea exigent cu ei. Asa cu fetele nu prea poate.
Inca o data felicitari!

Mady de Ana & Monica (17.04.2007)



Multumim , ei.....nu-i tragedie, da il simt ca si-ar fi dorit pereche, isi facuse deja planuri....o sa-i treaca, cand o sa-i tina in brate o sa se topeasca tot. La cat ne-a chinuit pentru ei, nu mai conteaza ce sunt, iportant e ca am reusit sa vem puii nostri

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput