Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Of alinuta, stai linistita, muta-te pe o canapea la parter, pune apa la fiert si fa ceai (poti sa o folosesti pe aia de la robinet). of of


23+
Vine o ! Doamne ajuta!


Multumesc, Adriana. Iar am inceput sa plang acum, dar si de fericire, cand vad ca va pasa de mine...



Alina, 21+ cu dulce

Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Alina, te cred ca esti inspaimantata... care n-ar fi, dar, fruntea sus! Ai ajuns pana aici, de-acuma te faci prietena buna cu patul, ce sa-i faci, nu e frumos, stiu, dar asta-i filmul.
Cum iei Gynipral-ul?

Alina 19+ cu
gargarita


Multam de incurajari, Alinuta.
Gynipralul il iau dimineata,la pranz si seara, cate o jumatate de tableta.
Fetelor, voi din ce ati mai auzit, e de rau ce mi se intampla sau o sa treaca si o sa fie bine?



Alina, 21+ cu dulce

Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Alina, stai in patut si incearca sa te linistesti.
Eu ma gandesc ca daca era ceva grav, se agita dr ta mult mai mult si iti spunea sa mergi de urgenta la spital...

Paula, 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Alina, eu sunt de acord cu Paula, doctora stie daca-i de agitat. Plus ca tu ai trecut de prima jumatate a sarcinii, faci tratament, stai cumintica si fii pozitiva, totul va fi bine

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

linisteste-te... trebuie sa fie bine..daca era ceva grav te interna in spital.. stiu ca-i greu sa stai toata ziua da o sa vezi ca te obijnuiesti..povestim pe forum si trece timpul..eu stau acasa din decembrie..ti-o spun din proprie experienta.. si eu pana acum o sapt am luat 4 duphaston pe zi.. dar s-a rezolvat..o sa fie bine..
nu te lasam noi sa te plictisesti..promitem..

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Alina, si eu zic sa te muti la parter, si sotul sa iti lase de toete langa tine inainte sa pleci, inclusiv de papa sa ai ceva, ca tu sa nu mai faci deloc efort. doar la baie si inapoi. si daca e nevoie suna pe cineva sa vina sa te ajute. e mai important bebe decat orice

adriana ti-am trimis regimul. si sa stii ca si eu la dcotor am tensiunea mare. acasa o am mai normala(oricum nu mica). dar eu o monitorizez in fiecare zi deja de o luna, plus ca am avut si un holter ce mi-a masurat timp de o zi tensiunae din 15 in 15 minute. Deci BEluistef are dreptate, monitorizeaza-te. Iar cu greutatea, sa fim seriosi...sper sa te ajute ce ti-am trimis. Ai facut vreun sumar de urina de curand?

laurika imi pare rau de socru, dar tare ce a zis doctorul

----------------------------------------------
my somebody....

20+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

offf ce dragute sunteti voi, fetelor. Sunteti extraordinare, va multumesc tuturor
Ce bine ca nu ma lasati sa ma plictisesc...eu deja am inceput sa caut carucioare, saltele pentru patut, caci patutul il primim de la nasi, dar nu are saltea. Eu vreau din aceea de cocos, am vorbit undeva unde la fac pe comanda, ca are niste dimensiuni cam ciudate si ma costa 307 lei. Ma gandesc ca iau un patut cu totul la banii astia, voi ce ziceti?
Asta mica ma incurajeaza, imi mai da cate un semn sa imi arate ca e bine. Ma rog la DD sa fie bine...



Alina, 21+ cu dulce

Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Alina, te rog sa te linistesti, asta poti sa faci numai gandindu-te la bebe, el e un luptator si va sta acolo, in burtica, inca mult timp de acum inainte. Stiu ca-i greu, dar trebuie sa crezi ca va fi bine, trebuie sa te inseninezi sa nu mai simta si comoara din burtica pe mami suparata.

Si, sincer, da, eu am auzit o persoana ca a sangerat in al doilea trim.....Era vorba de mine si de sarcinile mele oprite in evolutie, iar tipa a spus cev de genu ca si ea a sangerat o data pe timpul sarcinii, dar in al doilea trimestru. A fost ingrozita, a plans, dar nu s-a intamplat nimc grav.....ea a nascut cam acu 1 an. Nu mi-a mai spus de ce sangerase, sau nu mai tin eu minte, cred.


Deci, hai, capul sus si vb cu bebe si spune-i cat de mult il iubesti!!! Ai sa vezi ca o sa fie bine!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui grety_niku

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Laura, sanatate multa si nervi de otel!

Cand ar fi cel mai bine sa contactam firma pentru celule stem?

Alina 19+ cu
gargarita


eu am vb la un targ cu cei de la Cord Center si ziceau ca cel mai bine este pe la 6, max 7 luni. pentru a fi destul timp sa citesti documentele, transmis prin posta, primirea kit-ului de recoltare etc. aaa si dc doctorul tau nu a mai recoltat celule stem tot ei tb sa se ocupe de trainingul acestuia. Oricum atata timp cat platesti la aprox 2 luni dupa nastere nu vad problema sa ii contactezi cat mai devreme.


16+ cu bebic rusinos


tot cu ei am vorbit si eu.la fel mi-au zis.in plus.eu am 2 cunostinte care tot de acolo au luat si e ok.daca vb cu ei, poti sa-i rogi sa-ti trimita model de contract.ei oricum iti trimit lista cu bolile tratabile cu celule stem.folosesc si la frati...
AM uitat sa va felicit pentru prima pagina.Va multumim mult de tot fetele

Laura 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Alina, nu te panica. Incearca sa nu urci scarile des, nu se poate sa te muti la parter?
Stai in pat cu picioarele mai sus decat corpul, pe o perna. Evita sa stai pe scaun la 90 de grade, nu ridica nici greutati, de exemplu apa plata bidon de 5L.
Mie cu Ana mi s-a deschis la 16s orificiul extern, am facut prostia sa alerg dupa tramvai si sa car capsuni din piata. Am luat tratament, am mers in continuare la servici dar stateam pe spate pe scaun, ma ducea si ma lua sotul. La 28 de saptamani a binevoit sa se inchida perfect, de fapt atat de bine ca am depasit termenul si tot era rigid chiar si in travaliu.
E bine ca orificiul intern este inchis, poate si colul este lung. Contractii inteleg ca nu ai, oricum iei Gynipral.
Cand mai mergi la eco?
Scotoceste pe la Odisee ca sunt multe subiecte unde au scris fete cu experiente similare.
In orice caz, daca era nasol te chema la cerclaj ca se face si la 6-7 luni numai sa nu ai contractii.
Baby, la servici pe scaun e mai bine decat acasa unde te iei cu treburi cat esti in putere. Numai sa stai pe spate cum ii spuneam si Alinei, sa nu apese sarcina pe col.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 18+

Mergi la inceput