Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Aseara, stateam cu burta la aerisit: tricoul ridicat, pantalonul de pijama tras in jos, mainile pe burta. Vine Elise si ma vede:
"- mami, ai un bebelas sau te scarpini?"

Cristina 16 s & Elise-Stefania


Nu-ti mai zic nimic, multi pupici pt gargarita

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Buna dimineata delfinariu!

F frumoasa prima pagina, multumesc fetelor dragutelor care se ocupa cu asta.

Felicitari doamnelor care ati aflat culoarea caruciorului si Dragaica pentru pereche. Si mi-a placut tare mult patul.

Adriana, incearca sa te calmezi putin si sa gandesti obiectiv. Eu cred ca inca, nu ai o problema cu tensiunea. Asa cum zicea si Beleistuf, pentru a se stabili tensiunea nu se ia doar o zi si gata, ci se monitorizeaza mai mult timp. Iar cu kg, cu cat te stresezi mai mult cu atat parca nu reusesti sa le controlezi - iti zic din experienta proprie. Incearca sa nu mai mananci deloc dulce ceva timp iar seara sa mananci doar iauturi si fructe si eu zic ca o sa se vada o diferenta. Imi pare rau sa iti zic, dar cred ca si doctorul tau a gresit si te-a cam panicat prea tare.

Eu am fost racita, am stat acasa si am umplut patul de servetele iar in jurul meu erau numai lamai, miere si ceaiuri . Doamnelor cu probleme, care stati acasa, va apreciez rabdarea, ca eu mai am putin si ma urc pe pereti

Cu burtica tare mie mi se intampla mai ales seara, cand se cunoaste si activitatea din timpul zilei, statul la birou in aceeasi pozitie atatea ore ...etc. Asa ca ma asez repejor seara in pat si incerc sa nu mai fac si alte eforturi si iau un nospa.

Si am intrat in luna a 6-a, asa ca suntem tare mandre de noi.

23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Laura, sanatate multa si nervi de otel!

Cand ar fi cel mai bine sa contactam firma pentru celule stem?

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Laura, sanatate multa si nervi de otel!

Cand ar fi cel mai bine sa contactam firma pentru celule stem?

Alina 19+ cu
gargarita


eu am vb la un targ cu cei de la Cord Center si ziceau ca cel mai bine este pe la 6, max 7 luni. pentru a fi destul timp sa citesti documentele, transmis prin posta, primirea kit-ului de recoltare etc. aaa si dc doctorul tau nu a mai recoltat celule stem tot ei tb sa se ocupe de trainingul acestuia. Oricum atata timp cat platesti la aprox 2 luni dupa nastere nu vad problema sa ii contactezi cat mai devreme.


16+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Laura, sanatate multa si nervi de otel!

Cand ar fi cel mai bine sa contactam firma pentru celule stem?

Alina 19+ cu
gargarita


Daca nu sunteti din Bucuresti sau Cluj, cu cel putin 2 luni inainte, pentru a avea timp sa va trimita contractul, sa il semnati si sa va trimita trusa.
In cazul firmei Cord Blood, pentru cele care stau in Bucuresti/Cluj se pot duce direct la sediul lor, cu o programre in prealabil, si iau direct de acolo trusa.

23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Multumesc burtici pt raspunsuri . Daca trecem cu bine de morfologie si nu mai intram in alte investigatii am sa-i contactez.

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina2005 spune:

Buna, mamicute de delfinasi!
Din pacate, dupa ati vazut, eu nu am mai trecut demult pe la voi, am pierdut deja 4 capitole si nici nu mai am rabdare sa le citesc, pentru ca sunt foarte nelinistita...
Miercuri am fost la control la Elias, dna doctor a zis ca am colul intredeschis la exterior si daca nu ma potolesc pierd copilul...Mi-a triplat doza de NoSpa si Gynipral, mi-a dat si vitamine, si NoSpa si Scobutil injectabil, sa le am in casa, pentru orice eventualitate. In aceeasi zi, sotului i-a fost foarte rau, niciodata nu l-am vazut asa, m-am speriat, s-a mai pus si drumul pana acasa, o tuse nesimtita care m-a tinut numai miercuri si joi si azi de dim cand am fost la baie am vazut in cheg de sange pe hartie...Nici nu stiti ce senzatie am avut, am inceput sa plang...Am sunat-o pe dr, mi-a zis sa iau NoSpa si Gynipral si sa stau in pat cumintica, daca se mai intampla sa sangerez, sa ma duc la spital. Pana acum vad ca e bine, dar tremur toata si nu stiu la ce sa ma mai gandesc.
Mi se facuse foame, eu stau la casa cu etaj, si pana la bucatarie trebuie sa cobor 30 de scari. N-am putut sta la masa, mi-am luat ceva sus, dar va dati seama ca eu urc si cobor scarile astea de zeci de ori pe zi, cred ca nu e bine. Apa nu mai am in casa, numai Pepsi, de la robinet nu beau nici moarta si uite asa sunt amarata pamantului. Imi vine sa sun pe toata lumea, dar o sa zica ca sunt nebuna, simt nevoia sa vb cu cineva, asa ca va scriu voua, sper sa nu va deranjeze prea tare mesajul meu.
Noroc ca am laptopul cu mine si pot sa va scriu.
Va pup pe toate. Sper sa imi revin si sa fie bine.



Alina, 21+ cu dulce

Fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Of alinuta, stai linistita, muta-te pe o canapea la parter, pune apa la fiert si fa ceai (poti sa o folosesti pe aia de la robinet). of of


23+
Vine o ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

neata gagici..poftiti la un bol cu cereale cu laptic..revin ce va citesc..

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Alina, te cred ca esti inspaimantata... care n-ar fi, dar, fruntea sus! Ai ajuns pana aici, de-acuma te faci prietena buna cu patul, ce sa-i faci, nu e frumos, stiu, dar asta-i filmul.
Cum iei Gynipral-ul?

Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput