Divortat sau nu? (split-2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Vik,
uite eu citesc mereu pe aici, dar nu prea stiu ce sa spun.

nu stiu cum e cu divortul, mi se pare ca pina nu l-ai trait e greu sa-ti inchipui. mi-s dragi fetele ca-s destepte si puternice, si numai ele stiu ce-i cu ele. dar tin capul sus, pletele in vint si merg inainte frumos si cu demnitate.

noi in casnicie am avut si o sa mai avem sint sigura crizele noastre, sintem cumva doua pietre tari si asa o sa raminem. revin



www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Divortul nu l-am terminat inca, dar ne-am separat de un an si jumatate. Uite ca nici 18 luni nu-s de ajuns :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dani_B spune:

Mersi Vikinga de incurajari...cit despre mama ta...intr-adevar nici nu stii cum s-au luptat cu viata femeile astea tari...

Casandra, scuza-ma, ai spus ca esti separata, dar nu divortata...nu am citit din urma. Aveti oare de gind sa va impacati?

In alta ordine de idei, ma uimeste nr celor nedivortati care sint interesati de subiect...ma intreb oare ii bate si pe ei gindul???

N-as putea zice ca mi-e usor, ma incurajez si eu singura si pe aici, dar sigur vor veni si zilele frumoase. Al meu fiu e impartit intre noi doi, insa cum tata isi cauta, din cite am inteles, o rusoaica pe net, s-ar putea sa-l iau la mine. Apropo, voi ce parere aveti de site-urile astea cu 'Russian brides' etc. etc.?? Daca era vorba sa-si gaseasca o frantuzoaica, era alta poveste, macar una cu un copil, sa aiba Philippe un frate, macar vitreg...

Si altceva: Vikinga, chiar locuiesti in Sylt? Si noi am locuit in Niedersachsen o vreme, frumoasa regiune,la Marea Nordului, mereu ma apuca dorul si ma tot uit la poze. Ori ascult Lili Marlene, caci Lale Andersen, cea care a compus-o, a locuit pe una din insulele astea friziene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dani_B spune:

Si Gabi_K, bine ai facut ca te-ai despartit de un alcoolic, ca astia nu fac decit sa cada mai jos cu fiecare zi ce trece...

Eu in continuare sufar din pricina ca nu inteleg, na, cum poate ex-ul dupa 16 ani sa reactioneze ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat?? Copilul e afectat, eu cu inima plina de ghimpi si capul vraiste, el gata, ne-am despartit, ce bine, acuma dam iama pe net.

Probabil ca e cea mai buna atitudine, sa te dezmeticesti ca dupa un dus rece-sloi, si s-o iei de la capat. Fiindca altceva nu ai ce face, viata merge inainte si e prea scurta. Insa pe mine ma doare aceasta indiferenta, aceeasi pe care o avea si inainte cind eram impreuna. De aici lectia nr.1: in fata indiferentei, nu ai cum sa reactionezi decit cu indiferenta. Aici m-am impotmolit, ca nu pricep cum sint unii...ca ii doare exact in c..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dani, exact acolo ar trebui sa te doara si pe tine.
Fa tot ce-ti trece prin cap, tot ce n-ai facut cat timp erai cu el, savureaza libertatea, si ai sa vezi si partea roz a vietii. Si atunci nici copilul nu va fi afectat atat de tare, daca vede ca te simti bine in pielea ta.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput