Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nikolici, bafta maine la eco!! Sa vii cu inimioare!

Bells
, pentru raceala merg bine remediile homeopate (absolut sigure in sarcina): Coryzalia (nas), Paragrippe (raeala in general) si Homeogene (gat). Multa sanatate!

Aniast, intreb si eu, nu e posibil sa fi pierdut sarcina precedenta tocmai din cauza amniocentezei? Te astept cu info cand poti acum, eu mai am pana fac ..

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniast72

Dana, daca ar fi sa racesc din nou (sper sa nu), eu m-as trata si cu ou crud (sigur, nu exagerat de des) in comparatie cu paracetamolul...

Andreea, in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)



Hello,
Fetelor, nu va mai complicati ... exista o gramada de preparate de raceala sau pentru gat homeopate care se pot lua fara risc: paragrippe, homeogene, homeovox, oscilococcinum,etc .
In caz de febra, fara doar si poate trebuie folosit un antitermic, fie ca e o frectie cu otet sau spirt ori comprese reci pe frunte si membre, fie paracetamol.

Aniat, ce e bebelusul? Fetita sau baietel?


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Scumpele mele burtici va pup si va doresc o seara calduroasa si linistita. Multa sanatate la fetele racite. Ne citim pe maine.

Klarisse graviduta 9+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Iomur si eu mai am intepaturi la burtica pe-acolo pe la ovare, da ca nu sunt fte puternice si fte dureroase e ok. Si cateodata ca si Liliana in unele pozitii

Ursulica ce fain ca si eu nasc la Stanca, si suntem apropiate, ii fte fte posibil sa ne vedem! Colege de suferinta, tu scapi prima! Hihi!

Ayda si Crina si Nikolici bafta la eco!!!

Darene ma bucur ca e bebe bine! Multumim de veste!

Bells ai grija de tine!!

Ariciu bine-ai mai revenit

Va imbratisez pe toate fara exceptie, va doresc sa dormiti bine si maine dimineata sa incepeti o noua zi frumoasa cu bebeii din burtica!!!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi sii de a fi iubit.
-----------------------------

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Da... de fapt mai vroiam sa zic si de mine, ca azi am fost tot plecata dupa rezultate, la interpretare etc. Rezulttele au iesit bine, torch si restul, doar o usoara anemie. Trebuie sa mai refac toxoplasmoz pt ca a iesit negativ si deci nu am anticorpi rezulta ca pot sa o contactez, Doamne fereste!!!
Acum mor de somn... sotul e la fotbal...vreme aiurea, cu ceva zapada, frig... ca de obicei in ultima vreme... astept ziua de 20 sau 22 cat prognozau ei, sa se instaleze vremea buna...

PUP!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi sii de a fi iubit.
-----------------------------

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

bombonici ce faceti?
ete ca dupa cateva zile de stat in casa am iesit sa-mi cumpar iaurt si fructe, am imbracat blugii ...imi iese burtica in evidenta, daca am stat in panatlonii de pijama, mai largi n-am bagat de seama ca ...cresc.
La raceala mea am baut numai ceai cu lamaie, medicul a zis sa iau si paracetamol dar...nu am lut pt ca nu am febra, doar ma doare in gat si incepe sa-mi curga nasul. O sa manac portocale si kiwi , am mancat si grefe si ...trebuie sa-mi treaca.
Si pe mine ma incearca la ovare
cam atat

am inceput sa caut haine de gravidutza, am fasit in bazar DC niste articole tare dragute

bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 9+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Nerantula sigur nu, sarcina precedenta s-a oprit din evolutie la o luna dupa amniocenteza... se inversase fluxul in cordonul ombilical. Am descoperit problema cu 5 zile inainte sa se opreasca, la morfofetala de sem 2. Inca traia dar nu se mai alimenta si din pacate nu s-a putut face nimic.
Deci sigur amniocenteza n-a influentat.

goldi, la echo de sem 1 a iesit sex probabil masculin. Certitudinea o sa fie dupa amnio. Stiai de intalnirea FIV de astazi din Dantes? Eu as fi venit, dar nu pe vremea asta. S-a contramandat pe saptamana viitoare.

Andreea, in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iomur spune:

multumesc mari ... m-am mai linistit, ca toata ziua am avut aceste intepaturi, si e prima mea sarcina, in care mi-am pus mari sperante!


Noapte buna burtici

, 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, eu am rezolvat usor problema imbracamintii de gravida, ca deja nici pe mine nu ma mai incap blugii. (am luat 4.5 kg) Mi-am cumparat cateva perechi de colanti si cateva bucati de bluze mulate asortate cu colantii, pun deasupra bluze peste fund sau chiar si rochite in bretele, de vara, cu cizme in picioare si arata char bine, shic.

Andreea, in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Fetelor va pup.
ma doare ingrozitor capul si am sa fac nani mai devreme.
Maine am la ora 14 programarea la eco, insa nu prea se respecta orele. Va scriu imediat ce ajung acasa.


11+

crina

Mergi la inceput