Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Klarisse .
Am fost la medic si mi-a dat o lista lunga de analize pe care trebuie sa le fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Bells, fa-ti ceai DE lamaie, nu ceai cu lamaie si miere. Apoi Sterimar, Marimer sau Humex spray nazal cu apa de mare (se gasesc in farmacii) si pt dureri in gat fa-ti asa: un galbenus de ou (crud) cu o lingurita de miere si o cana de lapte cald. Nu bea nimic prea fierbinte ca-ti iriti gatul.

Iulia, pls linisteste-ti verisoara, eu am avut la Vladi risc de SD de 1:50 si m-am riscat, n-am facut amnio si e perfect sanatos. Nu zic ca am facut bine, ca dovada ca acum o fac, important e ca a fost bine. Sarcina pierduta am avut-o cu amniocenteza buna, fara probleme, deci nici asta nu e un termen de comparatie.
Tin pumnii sa fie bine si daca pot ajuta cu ceva, sa-mi spui.

Andreea, in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Multumesc Aniast, o sa incerc in prima faza cu ceai de lamaie, sper sa-mi treaca, daca nu, o sa apelez la dr. pentru tratament. In gat nu ma doare, ci doar imi curge nasul si este infundat si imi curg ochii.

Va fete si va multumesc de ajutor

Ioana, 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Iony esti o scumpete. Sa ne tii la curent dupa ce-ti faci analizele. Ai grija de tine.
Bells multa sanatate!Si suna-ti doctorul sa-ti spuna si el ce-ti recomanda.


pupici
11+

crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Multumesc Crina

Ioana, 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Aniast eu nu i- as recomanda ou crud pentru ca se poate imbolnavi de listeria, salmonela...Din acelasi motiv nu se recomanda nici maioneza. Orice ou mancat in sarcina trebuie fiert bine.
Mult mai inofensiv la 13 s de sarcina este un paracetamol pe zi, chiar dc nu ai febra amelioreaza simptomele.

Paticut ma bucur pentru voi. Te felicit si aici.

Sa aveti o sarcina usoara si bebei sanatosi toate burticile noi.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

fetele!

Andra_b, aici sunt . N-ati scapat de mine. Sunt insa f prinsa cu treaba si la munca si acasa. Plus am avut probl cu netu'.... ce sa mai. Numai d'astea. Acum sper sa fie mai ok. oricum, acum am stat sa va citesc si abia dupa am intrat. Am vrut sa-mi fac "temele" inainte.

Bine ati venit noilor burtici!!! Sarcini usoare si la termen!

Bells, felicitari pt eco. Eu ma duc marti seara. Sper sa-mi spuna daca e cu putza sau cu piersicutza. Nu vreau sa ma gandesc la nimic rau (nici n-as avea de ce). Nu-mi fac probleme. Cred ca e bine

Ma uitam acum la prima pagina. Mama, cata mai listoaia e acolo! Se pare ca totusi face lumea copii chiar si pe criza financiara



Ariciu in 10+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Nikolici, tinem pumnii si pentru tine maine. Sa veniti toate cu vesti bune, da?

Bells, saracauta, ai racit si tu ... La sarcina cu Calrinda am racit de vreo 2 ori si m-am facut bine cu apa calda (nu fierbinte) cu lamaie si miere, si din cand in cand paracetamol (NU CUMVA SA FIE PARACETAMOL SINUS).

Darene, ma bucur tare mult ca l-ai vazut pe bebe, sa stii ca stateam cu grija in privinta ta, mai ales ca ai avut o perioada cand credeai ca bebe nu mai e (sper sa nu te confund )

Arthurana, tu ce mai faci? Sper ca sunteti bine si va pupam mult!

Pup toate fetele!

LALY, CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME CU MARIA CLARINDA (18 MARTIE 2008) SI 10+

http://lmtf.lilypie.com/imSfp2.png


http://picasaweb.google.com/laura.holznagel/Clarinda#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Am revenit si eu dupa un somnel bun. Bells imi pare rau de raceala..de la medicul de familie stiu ca trebuie sa bei multe ceaiuri cu lamaie, pentru gat sirop STODAL care e indicat in sarcina, iar daca apare febra suna medicul ca se ia paracetamol la anumite intervale de timp. Multa sanatate!
Iony scumpa sa iti faci toata analizele si o sa fie bine. Sa vii sa ne dai vesti excelente.

Klarisse graviduta 9+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Dana, daca ar fi sa racesc din nou (sper sa nu), eu m-as trata si cu ou crud (sigur, nu exagerat de des) in comparatie cu paracetamolul...

Andreea, in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput