Sezatoarea canadiana (175)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ia sa punem si ceva usurel si vesel numai bun pentru o zi frumoasa de martie cu soare si aer primavaratic!
Asta e un vierme de ureche (ver d'oreille) care ma tot obsedeaza de vreo 3 zile, numai asta fredonez ca a ajuns si piticul sa cante dupa mine.



Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Dragutelor, aveti idee cat costa o pereche de lentile de contact colorate, fara dioptrie? Sau de unde pot afla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Anca uite aici :
http://www.verredecontact.com/fr/lentilles-couleur-effets-speciaux

sau aici :
http://www.coastalcontacts.com/halloween-lenses/cHalloweenLenses-p1.html

Cred ca am sa-mi iau si eu cu Smileys

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

si pe mine ma bate gandul sa ma duc la un control la ochi (mai precis husbandu insista), dar am zis ca ma duc numai daca imi iau lentile colorate. A promis, numai sa ma duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miss_ra spune:

Buna fetelor,

Sunt noua pe acest taram si sufar de o boala foarte grea... singuratatea. Ma primiti si pe mine in familia voastra de romance cu suflet cald?

Am 2 probleme:
-imi cade parul foarte mult desi am luat de la frizerie sampon=balsam=masca de par revitalizante (Cashmere)...rezultat=imi cade mai tare!
-am un ten uscat si fff sensibil, putin iritat uneori, nu pot sa dau cu apa pe fata si trebuie sa gasesc produse bune pt a-l hrani. Acum folosesc gama Avene dar nu sunt prea multumita.

Daca va loviti de probleme asemanatoare, va rog sfatuiti-ma ce sa incerc.

In RO foloseam pt par produse de la o firma ungureasca Kalos, nu erau nici scumpe si dadeau rezultate foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

da, si eu trebuie sa ma duc la un control la ochi. nu pot sta la computer la munca fara ochelari (cu laptopul nu am probleme); am ochelarii din romania, facuti acum vreo 8-9 ani, nu am ajuns sa-mi verific dioptriile aici
curios e ca nu am avut nevoie de ochelari cat am fost gravida si cat am alaptat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Maru, pai ce jena ai tu? Oricum controlul e acoperit de OHIP. Eu nu stiu cum suportati voi lentilele de contact, eu si la rimel mai nou lacrimez din greu

Doloress, tot rasisti sint - parerea mea . Eu una nu trebuie sa imi imaginez scenariul pe care-l descrii tu in 20 ani de acum incolo, doar pt. simplul fapt ca-l vad zilnic la scoala ...am o clasa de vreo 25 si de elevi in care doar o singura fetita este caucaziana, restul toate amestecurile posibile. Mai am vreo alte 7 clase si procentul oricum nu este clar in favoarea caucazienilor. Si cu toate astea nu vad unde ar fi problema, e o chestie de open-mindedness as zice mai degraba

Nelia, interesanta tipa

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui khristin

Maru, pai ce jena ai tu? Oricum controlul e acoperit de OHIP. Eu nu stiu cum suportati voi lentilele de contact, eu si la rimel mai nou lacrimez din greu



Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.




eu stiam ca tocmai ce s-a schimbat cam anul trecut, nu mai e acoperit de ohip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Mamaana, noi am fost toti din familie acum o luna si n-am platit nimic.

miss_ra, bun venit la sezatoare . Numai ce mi-ai amintit ca trebuie sa ajung si eu la coafor, ca a inceput sa-mi cada si mie parul ingrozitor . Se mai rezolva daca-l tund.

Weekend placut sa aveti

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui khristin

Maru, pai ce jena ai tu? Oricum controlul e acoperit de OHIP. Eu nu stiu cum suportati voi lentilele de contact, eu si la rimel mai nou lacrimez din greu

Doloress, tot rasisti sint - parerea mea . Eu una nu trebuie sa imi imaginez scenariul pe care-l descrii tu in 20 ani de acum incolo, doar pt. simplul fapt ca-l vad zilnic la scoala ...am o clasa de vreo 25 si de elevi in care doar o singura fetita este caucaziana, restul toate amestecurile posibile. Mai am vreo alte 7 clase si procentul oricum nu este clar in favoarea caucazienilor. Si cu toate astea nu vad unde ar fi problema, e o chestie de open-mindedness as zice mai degraba

Nelia, interesanta tipa

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.



jena nu e de bani, jena e ca nimeni din neamu meu nu poarta ochelarisi as schimba taberele ( in tabara lui Victor toti poarta ochelari). Asta mai ramasese ca mandrie, eh!
va dati seama ca glumesc, sper...

e vorba de lene, Ohip nu asigura controlul, dar nu e vorba de asta, ceva benefituri am pentru ochelari, nu ar fi cine stie ce... e vorba de frica de doctori si de spitale (asta ca sa vedeti ce isteata sunt, doar stiti unde lucrez)

Mergi la inceput