Sezatoarea canadiana (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Donia, dap tot 2 in 1, bebe ce sa zica cred ca ii place tare in burta ca nu da semne de iesit si eu nu mai poooot.

Ange, cu intarziere, numai sanatate si bucurii in viata!

ce e ala Great wolfe Lodge de care vorbiti, aveti vreun link sa ma uit si eu? merci

Mamaana, acceasi problema o avem si noi, cu sculatul dimineata, ei acum se scoala la 6.30 cel putin de cand stau acasa parca si mai devreme, bai si ce mai trageam de Razvan la 7 sa-l scol atunci cand mergeam la servici, imi inchipui ceum o fi in vacanta

nasuc, imi pare rau nu am asa ceva, poate gasesti ceva online...bafta cu noul job!

Ankalaura, sper ca e ok fetita!



Magda, 37+ cu Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ati vazut zilele astea stirea conform careia in 2031 cam 1 montrealez din 3 va face parte dintr-o minoritate vizibila? Iar in Vancouver 59% din populatie va face parte dintr-o minoritate vizibila, deci practic albii vor fi minoritati vizibile.
Apoi cam 28% din montrealezi vor fi nascuti in straintate, deci tot cam o treime.
Pe mine m-a socat ca a fost la radio o tribuna, omuletii erau invitati sa se pronunte si o tanti de 80 de ani zicea ca ii pare bine ca e batrana si ca o sa moara sa nu mai apuce asa niste vremuri! Apoi unul, care era destul de tinerel, zicea ca e foarte suparat ca Montrealul o sa ajunga in scurt timp ca Toronto unde i se pare lui ca sunt prea multi imigranti Eu cred ca traiesc pe alta planeta, insa nu-i credeam pe quebecosi asa nationalisti. Ori o fi triat astia la radio pe cei mai radicali, de dragul discutiei.



Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Magdone, pai scoatem agitatele atunci? Daca mergi la www.greatwolf.com/niagara/explore/activities" target="_blank"> cabina lupilor acum, chiar ca vine bebe , dar nu-ti recomand asta chiar acum


Nasuc, nici eu n-am idei de cursuri online. Dar la biblioteca ai fost sa vezi ce resurse au acolo?

Doloress, no offense dar mie comentariile alea imi par rasiste, nu nationaliste


Voi ce altceva mai faceti cu copiii in vacanta de primavara? Am inteles ca ROM are o expozitie de lilieci . E o vreme superba afara, fugim un pic cu rolele

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ange, La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Cu intirziere...

Ange, la multi ani! Sa fii iubita si sa ai o viata frumoasa in continuare linga familia ta minunata!

Si pentru ca asta ascult acum cu copiii, ti-o dedic cu drag si tie:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ei, ia uitati de ce imi place mie Pink, nebunatica... e preferata mea din zilele noastre, dar e prima data cind o vad intr-o inregistrare dintr-un concert live. Ia uitati ce si cum cinta. Woau!



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Krhistin pai erau nationalisti, ca ii intrebau ce parere aveti ca unul din 3 canadieni peste 20 de ani o sa fie nascut in afara Canadei? Deci se refereau la toti emigrantii, indiferent de rasa si culoare. Si raspunsurile lor din pacate lasau de ineteles ca ei, canadienii ar fi oarecum superiori emigrantilor. In fine, bine ca n-am intalnit oameni din astia pana acum face to face...

Nelia I love Pink!

Ati vazut vestea buna? Quebec va rambursa 3 cicluri de feritilizare in vitro incepand de anul asta. Mi se pare super.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

'neata! Ce bine este sa n-ai nimic de facut si sa bei cafeaua pe DC!

Doloress, si astia tineri gindesc la fel, dar sint mai diplomati asa, un pic... La noi e problema ardenta, la cursul de joi dimineata, care este axat exact pe emigratie, jumatate de clasa plus profesoara sint imigranti, cealalta jumatate sint de aici. Si nu spun ce dezbateri sint, ca eu am obosit deja... La cel de miercuri seara, profu' e anglofon, nascut aici, vorbeste franceza foarte bine, dar face interventiile in engleza, deci nu cunoaste toti termenii tehnici in franceza... nu spun ce nemultumiti sint astia din clasa, ce prost l-au evaluat (ca intervenant cred ca e nemaipomenit, dar ca profesor nu prea are experienta, dar nici nu e chiar de asa cum il vad ei, eu inteleg bine ce preda... zic eu, care sint singura neutra in clasa, nu e lupta mea, ca eu sint emigranta, restul sint quebecosi toti). Si la examenul de ieri dimineata, la unul din cele 6 subiecte, care au fost tot pe tema emigrarii, am avut de analizat un articol de genul acesta. Na, am profitat si eu ca profa e libaneza si am lasat diplomatia deoparte, am spus exact ce gindesc. Sa vedem nota totusi... ca poate nu le corecteaza ea, si corectorii or fi quebecosi 100%.

Da, imi place de nu mai pot Pink, are o voce deosebita, imi place si cum arata, e o femeie puternica, ca si vocea, asta imi inspira. Si e nebuna, nebuna... ai vazut ce videoclipuri are.
Dar live cinta numai melodii una si una... Si are si un chitarist foarte bun, si viorile... super! M-am uitat dupa bilete, dar nu vine deocamdata in Montreal, desi o roaga fanii pe forumuri dupa cite am vazut... Uite, inca una, trebuie sa ai voce si mai ales curaj sa abordezi melodiile astea... o astept cu Child Time a lui Deep Purple sau cu melodiile lui Pink Floyd:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nelia wow, super fain! Adevarul e ca trebuie sa ai curaj si voce sa te bagi la Led Zep, Queen. Marturisesc ca mi-a placut, desi eram putin sceptica in privinta lui Babe I'm gonna leave you, care e melodia mea preferata din toate timpurile si ma gandeam ca am sa fiu dezamagita, insa am fost placut surprinsa.
Am sa i-o trimit si lui tata ca de la el am invatat sa fiu fan Led Zep, insa sigur o sa strige SACRILEGIU! La nunta ne-am certat tare de tot pentru ca el voia sa puna Led Zeppelin si Pink Floyd si mi-era frica ca mi-ar fi fugit toti invitatii

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu consider sacrilegiu sa te iei de melodii de genul asta, dar e pentru prima data cind am zis woau! Dupa ce ai cintat Bohemian Rhapsody si ti-a iesit, cred ca nimic nu-ti mai poate sta in cale. Pink Floyd sint preferatii mei dintotdeauna!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput