Hai Niki!Bravo Anca, Sensibila, Ami,Niki!Iepu(115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rmkristine, medicul are dreptate, singura problema dupa nastere, la cateva luni fa.ti analizele de tiroida, posibil sa fii predispusa si e important sa se descopere la timp
mie toti imi spuneai ca dupa nastere imi cade parul de la calciu sau fier , iar eu nu iau nici vitamine dupa capul meu si bine am facut, eram cu fierul si calciul la limita de sus, si parul imi cadea de la tiroida, plus oboseala, depresie , pierderi de memorie, cand am inceput tratamentul eram ca noua si putea sa am grija de copil in conditii

roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

Roxana da, asa mi-a spus sa-mi repet analizele de tiroida cam la 6 sapt dupa nastere sa vedem care-i treaba

Marina 35 + CRISTIAN si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Annya, ce bine ca te-ai linistit si bebe nu are probleme. de acum poti sa faci pregatirile cu mai multa tragere de inima.

azi am reusit sa incep sa-mi fac si eu bagajul pt.spital, adica mi-am facut vreo 20 de torsoane. camasa, halat si papuci aveam, mai tb sa cumpar pampers pt bebe si in rest...sanatate.

Briza_marii, nu am inteles de ce nu te poate asista doctorul la nastere chiar daca nu este de garda?



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 36+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Fetelor, ce este cu lista asta de prieteni? Ca eu nu inteleg cum se face sau ce este? Sunt convinsa ca undeva in umra s-a vorbit de ea, ziceti-mi si mie unde sa citesc despre ce e vorba.

Ella scumpa, bun venit acasica. Sper sa va formati un program de sominic cat mai repede

Multumesc de urari fete dragi. Apartamentul e micut, 2 camere 58m, dar ma bucur enorm de el, o sa fim noi singurei cu puiul nostru. Sper ca bebe Eric sa fie ascultator si cumintel si sa ne lase sa terminam inainte sa vina

35+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Aseara dupa ce am reusit sa mai citesc ce ati scirs, am apucat sa raspund , dar vad ca mesaju nu a aparut pe forum.
YAIA si DIANA va multumesc f mult pt raspunsuri.
ROXANA multumesc pt aprecierile facute lui Lucutz.
Scosesem si eu motatele pt SENSIBILA....ce ti-e si cu tehnica asta, functioneaza anapoda tocami cand ti-e lumea mai draga.
Canalul ala lacrimal infundat ne da de furca, are secretie lipioasa, si ochisorul un pic umflat.Il masam si asteptam rezultate curande, ca mi-e mila de el.
Ma duc sa imi iau fata de la day care si sa o duc la gimnastica.... al meu sot e in depalsare pt cateva zile si imi revin mie sarcinile de sofer.
Pupici mamici si burtici.

Stefanna mami de BIANCA-NICOLA si LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary
Briza_marii, nu am inteles de ce nu te poate asista doctorul la nastere chiar daca nu este de garda?



Pai cica dc nu are garzi in spitalul respectiv, nici nu poate opera acolo. A zis ca o sa rezolve situatia, dar cu siguranta va primii garzi dupa 1 aprilie. Eu merg la control la o clinica particulara care e in curtea maternitatii, dar acolo nu se fac nasteri.
Sincer nu am inteles cum pana acum avea garzi acolo, acum nu mai are..dar o sa aibe in curand. M-a cam bulversat vestea. Sotul zice sa avem incredere ca pana acum ne-a fost mereu alaturi de cate ori am avut nevoie..

35+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

IOANA - Eu ti-am scris destul de multe in capitolul trecut despre parazitul respectiv, poate cand ai timp sa recitesti, macar ca informatie si comparatie cu ce ti-a spus doctora ta.

Legat de medicatia, eu as fi intrebat-o de 2 ori pe doctora daca merita sa-i dau Peritol. Eu nu i-as fi dat la a mea.

Cristina +32 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Am citit, tocmai de aia ma intreb de ce nu mi-a dat si alt medicament pt acest parazit . Mi-a zis ca e de-ajuns Helmiflores-ul, cat despre Peritol mi-a zis ca e bun pt a avea somnul linistit, si pt pofta de mancare.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 34+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!


Alina , eu am folosit Peritol la Lucas destul de mult timp si e "inofensiv". Mie mi-l dadea cand facea alergii(bube pe corp) , insa era cura de cate 1 luna . Intr-adevar ii calmeaza pe copii(al meu era agitat de mancarimi) si le creste si pofta de mancare. Dar, repet, este indeosebi pt alergii si se tine tratament mai de lunga durata.

Delia13 ai un pusti deosebit Parca de cate ori vad cate un iepuras nou, mi se pare tot mai frumos, si mai frumos...Dar sa stii ca sunt sincera in aprecieri, nu e o "placa" pe care o zic doar sa fie zisa

Ella bun venit acasa si sper ca nu il tii "secret" pe bebe Geo!!

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani+ 1 zi!!
AMR 1 zi -fara azi!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Briza marii, nu e mare sfaraiala cu Lista de prieteni..au bagat-o administratorii de curand cred...dar nu stiu la ce ajuta..Asa eu tot invit lumea sa imi fie prietena, dar pana la urma , discutiile mele cu voi sunt libere, pe forum ca nu prea am nika de ascuns fata de nimeni. Probabil daca ai multe Off topicuri de discutat e mai usor sa accesezi din lista direct email-ul Dar pt asta avem PM-rileNu stiu sa zic mai multe..

Erina, nici eu nu am vazut nici un album de Picasa al DarieiPoate nu e pe contul comun de Picasa...

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani+ 1 zi!!
AMR 1 zi -fara azi!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IOANA - Te rugasem sa-ti reamintesti ce-am scris legat de parazitul respectiv pentru ca mentionasem ca el este natural in colon si numai daca trece de o anumita valoare se administreaza medicamente.

Asa ca, daca nu ti-a dat inseamna ca nu-i alarmant, iar tu staifara teama.

Peritolul se da intr-adevar pentru inducerea somnului si linistire, dar atunci cand chiar necesita asta.

Daca fata ta e agitata, adoarme mai greu sauplange mai mult atunci se justifica. Fireste, ca reactiile astea la un copil mic sunt datorate unor motive clinice nu doar temperament coleric.

Cristina +32 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Alina , eu am folosit Peritol la Lucas destul de mult timp si e "inofensiv". Mie mi-l dadea cand facea alergii(bube pe corp) , insa era cura de cate 1 luna . Intr-adevar ii calmeaza pe copii(al meu era agitat de mancarimi) si le creste si pofta de mancare. Dar, repet, este indeosebi pt alergii si se tine tratament mai de lunga durata.

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani+ 1 zi!!
AMR 1 zi -fara azi!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca


Are momente cand si Ioana e agitata, dar nu are nici un fel de bube pe corp.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 34+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput