Hai Niki!Bravo Anca, Sensibila, Ami,Niki!Iepu(115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

IOANA - Te rugasem sa-ti reamintesti ce-am scris legat de parazitul respectiv pentru ca mentionasem ca el este natural in colon si numai daca trece de o anumita valoare se administreaza medicamente.

Asa ca, daca nu ti-a dat inseamna ca nu-i alarmant, iar tu staifara teama.

Peritolul se da intr-adevar pentru inducerea somnului si linistire, dar atunci cand chiar necesita asta.

Daca fata ta e agitata, adoarme mai greu sauplange mai mult atunci se justifica. Fireste, ca reactiile astea la un copil mic sunt datorate unor motive clinice nu doar temperament coleric.

Cristina +32 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/


Pe buletinul de analize nu era indicat nici o val.
De dormit , doarme bine, dar s-au intamplat cateva seri sa se m trezeasca, dar ziua e agitata cand nu esti de-acord sa faca ceva si nu numai, nu vrea sa fie nici atinsa, eu vreau sa o i-au in brate, sa o pup, dar nu ma lasa si la tati la fel face, maraie sa o lasam in pace'.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 34+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna seara burticute si mamicute,
Azi am avut o zi mai buna, incepem sa ne revenim destul de bine cu caca, am iesit si la plimbare si ne placee, dormim asa bine afara.
Am mai intrebat fetele care au nascut, dar cred ca a trecut neobservat la cat de ocupate sunteti. Ati scapat de scurgerile de dupa nastere? Lohii? La cat timp? Ca eu inca nu Sunt zile in care nu am, sau sunt deschise la culoare, dar cele mai multe sunt. Nu mult, dar ma deranjeaza, normal. Voi vorbeati de ciclu la 28 de zile si eu inca nu scap de lohii?????

Oana bebe Eric grasan si frumooos. Hai ca incet, incet intrati si voi in ritm si va linistiti . Am citit povestea voastra. Asa cum am spus si acolo, m-a impresionat pana la lacrimi .

Ella, bine ati revenit acasa. Acomodare usoara, calm si rabdare si toate o sa intre incet, incet pe fagasul normal. Asteptam poze si Geo .

Child bine ati revenit si voi acasuta. Acomodare usoara si laptic mult. V-am vazut in poze. e un scumpic cu nasuc obraznic si care seamana cu mama lui foarte mult .

Annya o veste extraordinara, bravo, Doamne ajuta!!! Bebelul e un scumpic, frumusel . Gata cu stresul, acum va ganditi doar la pregatirile pentru MAREA Intalnire.

Gata, ma cheama datoria .

Va pup, noapte buna!!!!!!!!!



http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Child, am vazut pozici cu scumpicul de Albert! Ce mult seamana cu tine! Tinem pumnii sa rezolvati cu papica!
Vazut si bebe scump David Andrei de Delia13.
Annya, ce bine ca totul e bine pana la urma!Ce fatzuca scumpa are bebe!
Oana, ca de obicei prompta, cu povestea nasterii deosebit de induiosatoare...
Ella, bine ai revenit, asteptam pozici cu voi!

Adriana 38+ Denis Alin si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Iertare fete dragi, nu reusesc sa tin pasul cu voi nici macar la citit, de scris ce sa mai zic...

Felicitari noilor mamici, refacere rapida si laptic mult, iar piticilor vostri sa le dea Dumnezeu tot ce e mai bun in viata!!!

Scuze ca nu nominalizez, sunt extrem de ocupata. In prmul rand cu baby Jane, evident, apoi cu zilele de nastere ale copiilor. Scumpica mica a trebuit sa se mobilizeze si sa iasa cu mami din casa inca din ziua in care a implinit o saptamana -- pentru ca puii mari aveau Bible Study unde nu ii primeste decat daca e si mama acolo, asa ca m-am dus -- si baby Jane cu mine, evident. Apoi ieri am alergat toata ziua sa termin cumparaturile pentru ziua lui John care e azi si o serbeaza la scoala, dar are si petrecere Star Wars sambata cu cativa baieti.

Asa ca marti si miercuri am cam umblat toata ziua si aseara deja ma resimteam, simteam ca ma imbolnavesc, tremuram de frig desi era cald in casa -- asa ca am decis sa o iau mai incetisor, m-am bagat in pat cu Jane si cand scancea doar o puneam la san si eu dormeam in continuare. M-am odihnit bine si peste noapte si acum ma simt mai bine.

Baby Jane e foarte bine, suge excelent, s-a nascut cu lectia invatata :) are vreo 2 perioade pe zi cand suge aproape non stop cateva ore, de obicei seara de pe la 9-10 pana pe la 12-1 noaptea si dimineata cand se treeste, de pe la 6-7 pana pe la 8-9. In rest, cam la 3-4 ore, noaptea doarme si 5 ore cateodata. Ma declar foarte norocoasa la capitolul asta...

Ma bucur de fiecare minut cu ea bebe mic, pentru ca stiu cat de repede va creste -- ma uit la copiii mei, John care azi implineste 6 ani, mai ieri mi-l aduceau la maternitate pentru prima data, infasat si micut cat un pisoi... nu stiu unde au zburat anii...

Bafta multa fetelor care e pregatesc sa nasca si sper sa reusesc candva sa tin pasul cu voi din nou.

Va pup!

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata fetele, iri nu a mers deloc forumul la mine, era numai in revizie...
Eu sunt bine, cam greoaie si ce sa mai zic daca am pus 20 kg?
E si normal, nu? Dar ma gandesc cu bucurie ce bine e sa simt inca inauntrul meu bebelusul, fiecare intindere sau rasucire. De dormit... e asta e ceva asa facultativ, deci natura ma pregateste pentru momentele de dupa.
Ma cinicii au iesit bine, am facut doar cei muntenesti pentru ca dupa 3 ore de intins la aluat si facut 8-uri intepenisem pe scaun in bucatarie. acum inca ma lupt cu oala de zeama cu aroma de scortisoara, ca sotul meu papa maxim o data, apoi nu exista sa mai manance el, deci avantaj eu.
In rest sunt bine, aseara m-am relaxat la masaj, Doamne ce binefacere este ca exiata asa ceva, am iesit de acolo ca noua.
Cu pregatirile am inceput sa ma apropii, daca mai rezist 3 saptamani sunt foarte fericita, sau macar 2 si jumatate, zic asta pentru ca pleaca dr meu in perioada 22-29 la un congres, deci sper sa negociez cu bebe mic si sa stea cumintel la mami.
Maine avem alta eco si speram sa mai punem tara la cale.

felicitari pentru Ella proaspat intoarsa acasa!!!! Sa fiti sanatosi si sa va acomodati repede!
Delia 13 te pup si bun venit acasa!
Freedelia, deja vad ca esti in priza, foarte frumos ai descris ca mimentele astea sunt unice si trec rapid, trebuyie sa ne bucuram de ele la maxim!



castelana fericita 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

child am vazut si eu pozele, intr.adevar albert e un scump si seamana mult cu tine

ramy, creste si briana! o frumusete

freedelia zau te admir cum le.ai facut pe toate cu jane dupa tine,
si eu am de gand s.o scot afara la cateva zile, asta ca presupun ca n.am chef sa ma plimb din a doua zi, nu de alta

castelana bafta la ecografie

miria sunt de acord cu tine si eu prefer sa vad bebelusul in brate la mine , sanatos in carne si oase, nu am nici.o problema ca.s cat casa, dar prefer sa ma bucur de el afara, cat mai repede!

roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Dayanara, fata stai linistita!!!!!!!in fine un praf acolo poti sa stergi. Carucior am luat Graco model miraj + cu scoica de masina.
In alta ordine de idei mie supozitoarele mi le-a interzis aici sa stii, m-am dus cu o cutie adusa din tara si a zis dr categoric nu, favorizeaza contractiile, in fine stiu ca acasa se da dar eu am mers pe mana lor de aici, nu mi-am permis sa ies din recomandari.
Ina, uau, gata cu munca, in fine stai si tu sa te mai reculegi. Eu acum lucrez la fundita albastra cu nume ce o pun pe usa rezervei si apoi trec la alta inventie pentru cosuletul/cutia ce va purta marturiile, apoi la personalizat un costumas, m-a apucat focul creatiei( ingras si eu porcul in ajun)
Kosir... cand ma gandesc ca faceti maine o luna!!!!!!!! baveti si 4 kg, ce sa mai sunteti mari si cresteti bine, se vede ca are mami laptic bun.
Dianami, ce artista esti... se vede si cum scrii. faci oricum niste opere de arta, felicitari!
Vladimirescule, ce faci? cum esti? numai maine nu-i poimaine si il cunoasteti pe Floricel!
Ioanact, uff saraca de tine cu ce probleme te confrunti acum. Sper sa-i treaca Ioanei mici cat mai repede ca vine Iustinaaaaaaaa!!!


castelana fericita 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara


castelana bafta la ecografie


roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE


buna dimineata, ce faci la ora asta pe net?
te-ai apucat de ceva prin casa?

castelana fericita 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

castelana n.am somn, am mancat ceva si stau pe aici:)
sa stapaniti sanatosi caruciorul

eu n.am treaba cu supozitoarele cat despre activitate, nici atat, vreau sa nasc asa ca n.am de gand sa stau linistita, si supozitoare acu 2 zile cand am avut probleme mi.am pus 3 odata :))) nici atat
nu stiu acasa daca se recomanda, mie nu mi le.a recomandat , nici n.am adus vorba, macar de mi.ar da mie contractii

roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

castelana n.am somn, am mancat ceva si stau pe aici:)
sa stapaniti sanatosi caruciorul

eu n.am treaba cu supozitoarele cat despre activitate, nici atat, vreau sa nasc asa ca n.am de gand sa stau linistita, si supozitoare acu 2 zile cand am avut probleme mi.am pus 3 odata :))) nici atat
nu stiu acasa daca se recomanda, mie nu mi le.a recomandat , nici n.am adus vorba, macar de mi.ar da mie contractii

roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE


Dayanara esti dusa fata draga faci ce faci sa nasti mai devreme si micuta Silvana nimic, mai stai ca inca nu e timpul!

Acasa da se recomanda supozitoare, eu le-am procurat cu nu stii ce tur al lumii, cand mi-au parvenit am zis sa intreb (eram imediat dupa FIV in primul trimestru si asa am considerat normal), categoric a zis ca nu, de atunci le tin la frigi pentru perioada de dupa (aici nu folosesc ei asa ceva) m-a mai ajutat un sus pe baja de prune, prune uscate, smochine si alte asociatii alimentare.
In fine nu mai este mult si scapam noi.
In perioada cand luam mult progesteron era cumplit, acum sunt extrem de atenta si am cateva "doze" de fructe pe zi, multe lichide, etc.

carucior, mie sincer imi placea un altul dar minitehnicus asta de sot nu, asa ca am luat ce-i place lui si gata ca simteam ca nasc si nu mai aveam carut. In fine bine ca am scapat de tururile la magazine (el nu suporta) si cand ii vedeam fata ma indispuneam si eu.
te pup si ai grija de tine

castelana fericita 36+

Mergi la inceput