Albinutze de Mai-Iunie 2009(66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

ganesha, imi pare tare rau pt accident. bine ca sunteti bine si nu ati patit nimic.

andata, imi pare rau sa aud ca aveti probleme cu printesa. ati ajuns la dr?? ce a spus?? multa, multa sanatate ii dorim, iar de la matei un buchet de

strunfita, matei se trezeste pe la 9 - 9,30. sta cam 3 ore treaz, asa ca pe la 12, maxim 12,30 e iar la nani si doarme o ora jumate - doua. pe la 17 mai doarme cam o ora, dupa care somnul de noapte de la 21,30 - 22. bine, sa stii ca au fost zile si cand statea si 4 ore treaz, ca era plin de treaba, sau imi adormea pe la 23 - 23, 30, ca avea program de joaca cu taica-su.

alynta, lui matei de la matei, sa treaca toate loviturile!! nici eu nu l-am scos la aer ca e prea frig si mai bate si vantul..mai asteptam, ca nu mai e mult si vine si caldura..

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

laurraa, cum faci curcanul la cuptor pentru printesa??

alic, felicitari pt locul 1 la concurs!!! (eu abia acum am vazut...)

beca, cum e sara?? a mai facut febra??? multa sanatate!!

trimit asta, ca vad ca netul merge tare, tare prost. sper sa reusesc sa termin de citit.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Coraly, saru' mana. O las sa vedem ce se intampla cu ele.
Otiliap. N-aveam manusi in casa. Am incercat cu niste pungi dar degeaba. Asta e. Mucenici am primit si eu ca altfel..........
Nici Maria n-are probleme cu dormitul in patut, mai nasol, e pentru mine. Ea are somnul foarte usor, simte orice miscare si se trezeste. Si e asa obositor sa ma ridic de n ori din pat, s-o ridic si sa mai stau cu ea in brate inca vreo juma' de ora ( adoarme foarte greu la loc).
Am ras si eu de faza cu ecuatiile. Am si eu o prietena cu o fetita mai mare cu 9 zile decat Maria si mereu o lauda pe a ei si zice ca a mea e puturoasa.. Cica a ei s-a ridicat singura in fundulet la 5 luni jumate, merge de-a busilea de mult, se ridica in picioare de la 7 luni,mananca orice, doarme toata noaptea etc. Si cica asa e normal, ca a mea e puturoasa.
Maria face urmatoarele: se ridica singura in picioruse in patut sau, daca are de ce sa se tina, face asta oriunde; se rostogoleste in pat in toate directiile, a reinceput sa zica mama. In rest, balmajeste pe limba ei, in 4 labute sta dar nu avanseaza ci se ridica in picioare ( nu reuseste, normal, dar sta cu fundul in sus si insista). ma pupa.
Kisses!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei
http://picasaweb.google.com/108007027533031130378/Maria7Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

mirga, bine ai venit in stupul nostru!!! felicitari pt cei 2 copilasi si nu-ti fa griji, ca si cel mic in curand isi va da drumul la toate cele!!

ma duc sa-i fac papa lui matei, azi servim carnita de vacuta. fetele, mai dati-mi niste idei de mancare pt pitici, ca nu mai siu ce sa mai fac. poate intru mai pe seara.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Fetele dragi, multumesc pentru felicitari si pentru raspunsurile cu somnul Din nou a avut azi trei somnicuri, dupa 3 zile cu 2 somnuri.

Ganesha, . Sotul trebuie pus la treaba, pai ce, tie nu ti-ar placea sa ai tabieturile tale! Eu am avut acum cativa ani o discutie cu al meu sot, era Bogdan mititel si dragul meu sot nu se mai satura de un joc (travian). I-am explicat frumos ca decat sa vina acasa sa stea sa se joace mi-e mai bine singura. Daca tot singura le fac pe toate. Ba poate chiar mai bine, ca nu mai am atata de spalat, calcat ...

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

N a facut 39 ieri dupa-amiaza, azi-noapte a dormit taaare prost, practic de pe la 3 n-a mai dormit si febra raspunde f greu antitermicelor. azi la 1 jumate mergem la dr. eu presupun ca are otita,' om vedea. sunt cam fiarta si el nu doarme nici in timpul zilei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!
Am ajuns si noi la raport pe ziua de azi..
"La multe lunite inainte"!,Alexia Gabriela,Razvan Andrei,Alexandru

Mirga..destul de greu merge cu adoptia,iti doresc din suflet sa se termine totul cat mai repede!
Cristina..super cadou ai primit de 8Martie!Felicitari Alesia pt primii pasi!
Raluca_ioana..tinem pumnii sa gasiti cat mai repede pe cineva responsabil si sa treaca perioada asta obositoare!Asteptam pozicile!
Laurraa..enorm de mult ati cheltuit!
Ganesha..off,imi pare rau ca esti necajita...nu ai de ce sa te invinovatesti ,cu siguranta esti o mama responsabila si buna,doar ca sfaturile si parerile se dau mult mai usor din afara ,ca doar nu se chinuie nimeni.Eu cred ca trebuie sa ai rabdare si incet,incet va papa si Amir...ca doar nu ii vei da lapte pana la 18 ani!Noua pediatra ne-a zis(cu toate ca nu a fost cazul la noi)ca trebuie sa ii respectam pofta de mancare(zile cand papa mai mult sau zile cand papa mai putin)si sa incercam sa ne pastram calmul daca incepe sa faca figuri,ca daca ne simte nervosi e si mai rau!si capul sus,vor veni perioade mai bune!Si ca sa vada si sotul cum este,mai lasa-l in week-end cate o ora-doua singur cu Amir,sa se convinga ca nu e chiar asa usor!Sau atunci cand e acasa sa incerce si el sa ii dea sa pape,sa vada ca nu e vb de fermitate,ca doar nu ai cum sa-i dai sa manance fortat!Macar sa iasa cu el afara o ora si sa te desconectezi un pic..iti va face bine!
Clody..multumim de capitol nou!Sa mai intri macar sa ne zici ca sunteti bine!
Alynta...tare haios Matei..se pare ca va fi nazdravan ca frate-su!
Laura_Oana,Ana_micu...super originali si copilasii vostri!
Badriana..super raspunsul dat!Si eu am mai primit intrebari de genul asta..curiozitate mare!
Laura_Oana..perfect de acord cu ce ai spus in legatura cu parintii,si eu si fratele meu am fost in aceeasi situatie,crescuti de tata vitreg(pt ca tata a murit)si il consideram cu adevarat tatal nostru,nu avem nimic de reprosat!
Anda_magda..iti doresc din suflet sa indeplinesti toate telurile!
Otilia...si Darius(care este un mancacios)mai are zile cand nu are rabdare sa pape,ca de placut ii place tot ce ii dam..dar cu rabdare si nervi de otel..reusim sa hranim manzul pana la urma!lui Matei,ii intoarcem gestul!
Flobaby..ma bucur sa aud ca papa mai bine Maria!Nu stiu ce sa te sfatuiesc in legatura cu cosuletele!
Otilia..nici noi nu am cumparat olita!,dar pana nu se incalzeste si incepem cu adevarat operatiunea,nu ma stresez!Multumim pt felicitari!Darius a papat azi supa cu galuste(facuta ca pt noi)Ce pot, ii dau din ce pregatim pt noi gen piure,supe,ciorbe..A papat azi aproape un polinic si jumatate de supa cu galuste si miez de paine,toate pisate cu furculita si apoi vreo 70 de grame de piure de fructe,ca desert!Dimineata mi-a zis tati ca a papat o para mare cu 4 masuri de cereale ca era zemoasa!
Flobaby..uff si cu prietena ta..
Philip..off,multa sanatate lui N si sper din suflet sa scada febra si sa nu fie otita!

Andata..ati fost la medic?Ce vesti ai?
la toate,ne pregatim de baita!O noapte linistita cu putine treziri va dorim la toate!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirga spune:

Seara buna fetelor.
Alynta27 mersi de urari si iti doresc si tie acelasi lucru. In Israel sint din '96 iar nick-ul vine de la o amestecatura a numelor Mirela + Gabi (sotul).
LauraOana
maria bunica adoptia asta merge destul de repede in comparatie cu prima (atunci am terminat in aproape 2 ani iar acum speram sa incheiem in mai putin de un an).

In rest noi o tragem cu 4 dinti de sus care stau sa iasa sau au strapuns deja gingia. Mai greu cu mincatul acum in perioada asta dar trece si vom reveni la sentimente mai bune. in schimb compensam prin somn la greu si multa multa miriiala.

Va urez noapte buna si linistita cu vise frumoase la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

seara buna fetelor!
am uitat sa va spun ca a dat si dintisorul nr 8 , adica suntem asa
si vreau sa va arat ceva tare haios.... http://claraturcu.wordpress.com/ tacsu zice ca se vede ca e "blonda" si ca atunci cand va stii sa citeasca ne vom distra cu o foaie de hartie pe care sa scrie pe fiecare fata "vezi pe verso"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cica inceput de otita la urechea dreapta, antibiotic, dar ar fi si ceva viral. uf, uf.
clara, e dementiala micuta ta.
mirga, copiii de unde i-ati adoptat?

Mergi la inceput