"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *107*"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!

Noi abia am inceput diversificarea si stam cam asa:
6-7: tzitzi
9-10: fructe blenduite (un mar, o para, jum de piersica si azi o sa ii bag o jum de banana---asta o impart in 2 portii, pt 2 zile)---- cam 130 de gr pe zi, le masor folosind borcanase de la nestle(tin portia 2 la frigider) + tzitzi, dar mai rar
12: tzitzi
14:tzitzi
16:tzitzi
18:tzitzi
20:30-21:tzitzi(pe la 8 si ceva ii facem baitza de obicei)
1:tzitzi
4:tzitzi
De sapt viitoare ii bag cereale in fructe, dupa care o sa trec la legume la amiaza.
Si o chestie!!
Fiul meu...cheleste!! S-a nascut cu perishor si acu e aproape chelios..mai are la spate, ca o coada de ratusca...
Stiu ca se schimba parul, dar pe caciulitele lui, pe interior e plin de firisoarele lui...
Si cand ma uit la Irinel de Mada si la Rares de Monikus ma intreb: unde gresesc??

--------------------------------------------
UN VOT, VA ROG!
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna dimineata,

Pentru ca asa cum am spus am fugit la nani... am apucat sa citesc doar ultimele pagini de la cap trecut...

Raluk - pentru cit era de mic Patrick la vremea plecarilor noastre - era suficienta mincarea pe care i-o facea beibicucu ala... acum recunosc eu fierb legumele pe aragaz. Deci pentru deplasari a fost perfect.

Mkunigunda - scuze - asa mi s-a parut ca i-ai zis lui Kawa si a sunat ca un ajutor pe care i l-ai putea oferi...

Si pozele cu mucenicii mei in toate variantele...

Mucenici

Acum va pup ca imi da Karo suturi la laptop.

O zi buna va doresc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata!
Mi-am inceput ziua minunat cu filmuletele Techilei! E adorabila patrupeada cum ii iubeste ea pe puiutii mici! Si putezele ce incantate sunt de tratament! Si cum se intind ele dupa surioara lor! De-abia astept sa ii arat diseara si lui Andrei sa vad ce zice, ca si el e innebunit dupa ham-ham!
Aseara ne-am distrat super cu Dansul Pinguinului. L-a vizionat Andrei cred ca de vreo 10 ori, i-am dansat si eu (ca am invatat pasii ) si era in extaz, radea in hohote. A incercat si el sa danseze dar nu prea i-a reusit. Oricum, era mortal!
Eu nu stiu sa incarc filme in albumul de poze. Trebuie micsorate cumva?
Ma duc sa fac o baie si revin.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Raluk ce se mai distreaza Alex in jumper, super!

Techila filmuletul tau e bun pentru mama care ar face infarct si mai multe nu. Demential, absolut superb, mor dupa ei!



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata Alex, Cristina, Xggg!
Alex multam de cafea.
Am vizionat si eu filmuletul Techilei. Mi s-a parut super, ce familie, ce armonie si cata iubire. Sa fiti sanatosi si mancaciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Buna dimineata!
Mi-am inceput ziua minunat cu filmuletele Techilei! E adorabila patrupeada cum ii iubeste ea pe puiutii mici! Si putezele ce incantate sunt de tratament! Si cum se intind ele dupa surioara lor! De-abia astept sa ii arat diseara si lui Andrei sa vad ce zice, ca si el e innebunit dupa ham-ham!
Aseara ne-am distrat super cu Dansul Pinguinului. L-a vizionat Andrei cred ca de vreo 10 ori, i-am dansat si eu (ca am invatat pasii ) si era in extaz, radea in hohote. A incercat si el sa danseze dar nu prea i-a reusit. Oricum, era mortal!
Eu nu stiu sa incarc filme in albumul de poze. Trebuie micsorate cumva?
Ma duc sa fac o baie si revin.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE


Te invat eu dar pe PM sa nu se supere fetele ca scriu aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Acum sa si salut,buna dimineata
ALEX multumim de cafeluta
NELA noi ne gandim mereu la tine,ma bucur ca sunteti bine si cred ca e o emotie pe tine ca vi acasa
MONICA sa stapaneasca sanatos Zgatix scaunul si mai ales cu placere(ca daca urla ca al meu e jale)
XGGG nu gresesti mami nicaieri,cica asa e normal sa le cada dar Iri al meu isi iubeste podoaba capilara si nu vrea sa dea nici un firisor de par


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimieata,
multumesc de cafea..acum o savurez
si multumesc de aprecieri, ma bucur ca v-ati distrat.
cristina, si pe mine tot madalina m-a invatat sa pun filmuteul, sa-i deie dumnezeu sanatate!!! ca io imi prindeam urechile de multe ori...
mai devreme m-a sunat primul meu prieten, am stat la povesti si mi-am adus amite de tineretece mai
azi mi-am propus sa intru pe mailul comun ca sa vaz si eu lucruri minunate....tineti-mi puminii ca sa mearga



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza fetele,eu de ieri nu am mai intrat ,am facut mucenici copti si am plecat la nasa ,unde m-a uutat dumnezeu,ca de obicei.Am plecat la pranz si m-am intors acasa pe la 22...Acum recuperez,dar dupa ce ii fac pancakes la soatza,ca ii e frica sa nu-i scada glicemia si burta daca nu mananca zilnic dulce...Raluk16 ,sa stii ca ti-am sorbit toate pozicile,pe rand...stiu ca am vrut sa scriu si ieri,nu stiu daca am reusit..O sa vverific cand recuperez...Pup pe toata lumea,sa aveti o zi splendida..

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

TECHILA si eu mi-am prins urechile pana am invatat
Fetele aseara a venit Alin pe la baiat si printre discutii mi-a zis ca vrea celalalt copil al lui sa-l vada pe "fratis-o" adica pe Irinel si i-am zis sa-l aduca ca pe mine nu ma deranjeaza cu nimic.O sa le fac poze daca vine,sunt curioasa daca Antonio(celalalt) seamana cu Alin ca nu l-am mai vazut de ani de zile.

Mergi la inceput